ANAR Genel Müdürü İbrahim Uslu, 24 Haziran erkem seçimiyle ilgili ankette düzeltme yaptı

ANAR Genel Müdürü İbrahim Uslu, 'ANAR'ın son anketine göre Cumhur İttifakı'nın oy oranı yüzde 55' haberini sosyal medya üzerinden düzeltti. Uslu "Haberi yazan arkadaş yanlış anlamış" dedi.

ANAR Genel Müdürü İbrahim Uslu, 24 Haziran erkem seçimiyle ilgili ankette düzeltme yaptı

Anket şirketleri ve gazeteler 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve genel seçimlerine yönelik anket sonuçları yayınlanmaya devam ediyor.

Son anket açıklaması da İbrahim Uslu'nun başkanlığını yaptığı araştırma şirketi ANAR’dan geldi. Beyaz Tv'de konuşan Uslu AK Parti ve MHP'nin oylarının toplamının yüzde 55 olduğunu açıkladı.

Ancak Uslu, açıklamasının yanlış anlaşıldığını açıkladı.

RAKAMLAR ERKEN SEÇİM KARARI ÖNCESİNE AİT

AK Parti ve MHP 24 Haziran'da seçim yapılması kararının alınması üzerine ittifak kurarak, "Cumhur İttifakı" adı altında işbirliğine gitmişti. Ancak Uslu, twitter'dan yaptığı açıklamada, iki parti için verdiği rakamların toplanarak 'Cumhur İttifakı'na yazıldığını, aslında bu rakamlar elde edildiğinde ortada henüz Cumhur İttifakı olmadığını belirtti.

"HABERİ YAZAN ARKADAŞ YANLIŞ ANLAMIŞ"

Twitter hesabından Güneş gazetesinin haberini paylaşarak açıklama yapan Uslu "Bu rakamlar erken seçim kararı öncesine aittir. Haberi yazan arkadaş yanlış anlamış. Adaylar ve ittifakların belli olmasından sonra başladığımız çalışma henüz tamamlanmadı. Bitince paylaşacağız. Kamuoyuna duyurulur" dedi.

CANLI YAYINDA "CUMHUR İTTİFAKI" İFADESİNİ KULLANMIŞTI

İbrahim Uslu, katıldığı vanlı yayında şöyle konuşmuştu:

CHP son seçimde yüzde 25 almıştı. Şimdi biraz daha altında onun. Çünkü İYİ Parti'ye bir miktar oy kaybetti. Böyle olunca da Cumhur İttifakı'nın şansı çok yükseliyor çünkü ittifakın oy toplamı, bizim seçim kararı alınmadan önceki ölçümlemelerimizde, 55'in üzerindeydi. Öyle olunca da seçim sanki ilk turda bitecekmiş gibi duruyor. Fakat doğrusu şimdiden sonra yapılacak araştırmalar. Adaylar yeni kesinleşti. Biz de sahaya ancak çıkabildik. O araştırmalar bitince seçmenin çok sayıda adaya nasıl tepki vereceğini birlikte gözlemleyeceğiz.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 27 yorum
Durmak yok yola devam RTE.
@fs9189 beklersin
YİNEDE DÜRÜST OLMAK GÜZEL BİR ERDEMLİK
Allahin izniyle Akp devam edecek ve kazanacak bunuda böyle bilin.
@sedatbasar21 Siz kazanacaksınız yani Türkiye kaybedecek öylemi. ALLAH cz versin.
@sedatbasar21 ALLAHIN izni ve halkın iradesiyle TAMAM
@sedatbasar21 guzel espri
taraf tutan kişilerden nasıl doğru dürüst haber yapmasını bekleyeceğiz bu araştırmaları tarafsız olan kuruluşların yapması gerekiyor hepsi yandaş olmuş bunların
@mtngl27 tarafsız dediğin senin adayını yüksekmi gösterecek?
Dünyanın hicbir ülkesi yoktur ki işçi kesimi fakir yoksul kesimi sağcı bir parti desteklesin. Şovenizmi savaşı savunma yatırımını desteklesin. Bu dünya hepimizin bu cennet vatan hepimizin Almanya'da camiler bombalanirken Hatay da kilise sinagog cami yan yana bu güzel ulkenin değerini bilin oyunuzun degerini bilin mevcut hukumet size kavga dövüş yoksulluktan başka bişey vermedi aklınızı başınıza devsirin
AKP Yine ipi gögüslüyecek akp ile devam.
İYİ PARTİ. gerisi bos akp TAMAM
AKP NE YAPTI. 3 TANE KÖPRÜ 3 TANE TÜNEL YAPTI. BAŞKA NE OLDU. DEVLETE AIT TÜM KAMU MALLARI SATILDI. DEVLETE AIT TÜM KURUMLAR ÖZELLEŞTİ. DARBE GRISIMI OLDU. MECLIS BOMBALANDI. DOLAR EURO BENZIN MAZOT ADLI BAŞINI GITTI. ASGARIÜCRET 1.60O.TL EV KIRASI EN KÖTÜSÜ 1200.TL ELETRIK SU GAZ EKMEK AYLIK 650.TL 2250.TL GENELTOPLAM. EEEG ASGARI ÜCRET 1600.TL EKSI - 650 TL ICERDESIN. ATIN KILOSU 120.TL KOKMUŞ TAVUK KİLOSU 26.TL PEYNIR 40 TL ET SÜT URUNLERI SEBZE MEYVA AILENIN DIGER IHTIYACLARI NEREDE. KATILI TECAVÜZCUSU HIRSIZI ALMIŞ BAŞINI GIDIYOR. HUKUK ADALET AYAKLAR ALTINDA.
öteden beridir chp nin oy oranı hep yuksek çıkar. ama iktidar once bu oylarıyla ilgili olarak anket tutanlara rüşver vererek kendilerinin yüksek olduğunu sıradan halka enjekte edr. oyların sayılması sırasındada yok tırafo yok başka şeyler der ve türlü hilelerle sandıktan endi çıkmış gibi apoleti takar
sahte anketciler
İlahi adalet % 55 RTE
türkiye bu şer ittifakına daha nekadar dayanabilir..yolsuzluk,yalan,israf,kanunsuzluk..
Uslu efendi,55 de desen 65 de desen artık bu iş TAMAM!
Tehdit etmisler bu da boyun egmis.ama ilk dedig gibi ittifak grubu akp yi silip supurecek.sonrasi yargilama sureci
İnandıkmı tabiki hayır inanlar kimmi kapasite meselesi
Yani senin anket diye açıkladığın, algı operasyonundan ibaretmiş öyle mi,
akp de akplikte gitsin bitsin saadet selamet huzur gelsin
I.uslu uslu kendine verilen yagli kemigin bedeli olan algi operasyonlarina devam ediyor.
Eeeee doğru %55 DEVAM Yanlışlık yokki.
Çevir kazı yanmasin
bu kadar salaklık, ancak bunlarda olur
işimize gelmeyince yandaş şeytanın askerleri
Diğer Haberler