MAGAZİN

Ankaralı Turgut'un kız kardeşi sokakta kaldı

Karabük'te tek katlı bir bina, yıkılma tehlikesiyle karşı karşıya kalırken, evde kalan sanatçı Ankaralı Turgut'un kız kardeşi sokakta kaldı.

Ankaralı Turgut'un kız kardeşi sokakta kaldı

Kayabaşı Mahallesinde tek katlı müstakil evde dün gece kayma ve çatlaklar medyana gelmesi sonucu evde yaşayan sanatçı Ankaralı Turgut'un kardeşi Gülcan Karataş durumu polise bildirdi.

Olay yerine gelen ekiplerin yaptıkları incelemede, yıkılma tehlikesi olduğundan oturanların tahliye edilmesine karar verildi. Evde hamile kızı ile birlikte kalan Gülcan Karataş, gidecek yeri olmadığından evin bahçesine çıkarttıkları koltukta sabahladı.

Yaktıkları ateşle sabaha kadar yağmur altında kalan Karataş, evin yıkıldığını ve güçlükle kendisini dışarı attıklarını söyleyerek, ''Ateş yakarak sabaha kadar koltukta bekledik. Ev oturulacak gibi değil. Kiradayız ve gidecek yerimiz olmadığı için dışarıda kaldık. Evdeki eşyaları kurtarmaya çalışıyorum'' dedi.

Gülcan Karataş, sanatçı Ankaralı Turgut'un ağabeyi olduğunu da belirterek, ''Benim öz ağabeyim. Buralarda mağduruz. Sesimiz duyulursa bize yardım etsinler'' diye konuştu.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön