Mynet Trend

Aşk-ı Memnu dizisinin Bihter Ziyagil’i ölümünün 11. yıl dönümünde unutulmadı! Sosyal medyada gündem oldu

Türk dizi tarihinin efsane projelerinden biri olarak hafızalara kazınan ‘Aşk-ı Memnu’ finalinin üzerinden yıllar geçmesine rağmen hala adından söz ettirmeye devam ediyor. Dizide Beren Saat’in canlandırdığı Bihter Ziyagil’in ölümü, finalden 11 yıl sonra yine Twitter’da gündem oldu.

Aşk-ı Memnu dizisinin Bihter Ziyagil’i ölümünün 11. yıl dönümünde unutulmadı! Sosyal medyada gündem oldu

Başrollerini Beren Saat, Selçuk Yöntem, Kıvanç Tatlıtuğ, Zerrin Tekindor, Hazal Kaya ve Nebahat Çehre’nin paylaştığı Aşk-ı Memnu dizisi 2008 yılında televizyon macerasına başladı. 2010 yılında final yapan dizi yıllar sonra yeniden gündeme geldi.

1

8

Halit Ziya Uşaklıgil’in aynı adlı eserinden uyarlanan ve her bölümüyle reyting listelerini alt üst eden dizi, yayınladığı döneme adeta damga vurmuştu.

2

9

Bihter ve Behlül’ün yaşadığı yasak aşk kadar dizide kullanılan kıyafetlerde uzun süre konuşulmuştu. 24 Haziran 2010 tarihinde yayınlanan final bölümünde tüm Türkiye adeta ekran başına kilitlendi.

3

10

Dizinin son bölümünde yasak aşkı ortaya çıkan Bihter, Behlül ve Nihal’in düğün saatinde intihar ederek hayatına son verdi. 11 yılın ardından Bihter Ziyagil’in ölümü Twitter’da gündem oldu.

4

5

Beren Saat'in hayat verdiği karakter, ‘Bihter Ziyagil’ etiketiyle Twitter'da trend listesine yerleşti.

6

7


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön