Ayşe Arman, Hürriyet gazetesinden istifa ettiğini açıkladı

Hürriyet gazetesinden çok konuşulacak bir istifa haberi daha geldi. Yazar Ayşe Arman, istifasını sosyal medyadan duyurdu.

Ayşe Arman, Hürriyet gazetesinden istifa ettiğini açıkladı

Hürriyet gazetesinde işten çıkarılan gazetecilerin ardından ses getirecek bir istifa haberi geldi. Gazetenin önde gelen yazarlarından Ayşe Arman, istifasını sosyal medyadan duyurdu.

27 yıldır Hürriyet gazetesinde yaptığı röportajlarla bilinen Ayşe Arman, sosyal medya hesabından gazeteden ayrıldığını duyurdu.

Arman, üzgün olduğunu belirterek, “Hürriyet’te doğdum ama yaşamaya devam edemeyeceğimi görüyorum...” dedi.

Ayşe Arman’ın paylaşımı şu şekilde:

“Hepinize nefis bir Pazar olsun. Enerjik ve iyiliklerle doluuuu 27 yıldır Pazar röportajları yapıyorum. Artık gazeteden değil, buradan paylaşacağımmm. Hürriyet bitti, sevdiğim işi yapmaya devam… Bugün @ceydadvenci röportajı var. Birazdan profildeki linkten okuyabilirsiniz. Gün içinde de Ceyda postları paylaşacağım.

Tabii ki üzgünüm… 27 yıl, Ömer’le ilişkimden uzun... Resmen bir ömür… Çok güzel günlerim oldu... Hürriyet’te doğdum ama yaşamaya devam edemeyeceğimi görüyorum... Yasımı kendi içimde yaşıyordum, ama o kadar çok soran oldu ki, paylaşmam icap etti... Peki o zaman: Geçen hafta, buradaki Türk konsolosluğundaki noter aracılığıyla aramızdaki sözleşmeyi fesettiğimi bildiren bir ihtarname yolladım. İstifa ettim yani.

Şimdi yola devam. Buradan, çekimler, röportajlar, ne bileyim canımız ne isterse yaparız, hiç olmadığı kadar özgür… Ne dersiniz??? Var mısınız??? Bu yola benimle çıkar mısınız :))))))”

screenshot-1-o0OA

GÜLSE BİRSEL DE İSTİFASINI DUYURMUŞTU

Gazetenin yazarlarından Gülse Birsel de geçen hafta sosyal medya hesabından istifa ettiğini duyurmuştu.

HÜRRİYET GAZETESİNDE İŞTEN ÇIKARILAN İSİMLER

Hürriyet gazetesi pek çok çalışanını evlerine tebligat göndererek işten çıkarmıştı. İşten çıkarılanlar arasında Çınar Oskay, İpek Yezdani, Sebati Karakurt, Kenan Başaran, Aydil Durgun, İbrahim Yurtbay, Önder Öndeş, Dürdane Kırçuval, Serkan Ocak, Ceyhun Kuburlu, Aydil Durgun, Aslı Barış, Ahmet Can, Aslı Barış, Şebnem Turhan, Banu Tuna, Mesude Erşan, Mustafa Doğan ve gazetenin insan kaynakları servisinden üç kişi bulunuyordu.

2018'DE EL DEĞİŞTİRDİ

Hürriyet gazetesi, Mayıs 2018'de Doğan Medya Grubu tarafından Posta gazetesi, CNN Türk ve Kanal D televizyonlarıyla birlikte Demirören Holding'e satılmıştı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 8 yorum
HE HEEE..BENCE KOVULACAĞINA..İSTİFA ETMEK DAHA HAYIRLI..?!!..
Basın ve ifade ozgürlüğü kalmadı ki..tarafsiz ya da muhalif yayin yapan adam akillı bir tane gazate kalmadi
bence olumlul olmuş.kendisini hiç sevmez idim.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler