HABER

Bozdağ'ın Gülen'in iadesi için gittiği ABD temaslarında bulunan büyükelçi 'FETÖ'den ihraç edildi

Fatih Öke daha önce Ekmeleddin İhsanoğlu'nun müşaviri olarak görev yapmıştı

Bozdağ'ın Gülen'in iadesi için gittiği ABD temaslarında bulunan büyükelçi 'FETÖ'den ihraç edildi

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın Fethullah Gülen'in iadesi için gittiği ABD temaslarında bulunan Washington Büyükelçiliği Basın Müşaviri Fatih Öke KHK ile memuriyetten ihraç edildi. Fatih Öke’nin, ‘FETÖ’cü olduğu öne sürüldü.

Sözcü'den Kamil Elibol'un haberine göre, Türkiye'nin Washington Büyükelçiliği Müşaviri Mehmet Fatih Öke, 29 Ekim'de yayınlanan KHK ile memuriyetten ihraç edildi. Bozdağ'ın 25-28 Ekim tarihleri arasında Washington'da yaptığı resmi ziyarette kendisine eşlik eden Öke, Bozdağ'ın Türkiye'ye dönmesinin ardından devlet memurluğundan çıkarıldı. Öke'nin Gülen'in iadesi temasları sırasında eşlik ettiği heyette, Adalet Bakanı Bozdağ'ın yanı sıra, AKP'li Meclis Adalet Komisyonu Başkanı Ahmet İyimaya, komisyon üyesi Hakkı Köylü, CHP Muğla Milletvekili Ömer Süha Aldan ve MHP İstanbul Milletvekili Faruk Aksu da vardı.

Fatih Öke daha önce MHP İstanbul Milletvekili Ekmeleddin İhsanoğlu'nun müşaviri olarak görev yapmıştı. Washington'a atama kararnamesinin altında ise, eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ile Başbakan eski Yardımcısı Bülent Arınç'ın imzası bulunuyordu.

Periscope'tan yayınlandı

Bozdağ, 27 Ekim'de ABD Adalet Bakanı Lonetta Lynch ile bir araya gelerek Gülen'in iadesi için delil dosyasını sundu. Daha sonra Washington Büyükelçiliği'nde basın toplantısı düzenledi. Kadrosu Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü'nde bulunan Büyükelçilik Basın Müşaviri Fatih Öke de Bozdağ'ın basın toplantısını "Periscope" aracılığı ile canlı yayınladı. Öke, 2014 yılında "İstisnai kadro" kontenjanından Başbakanlık Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü'ne atandı ve aynı yıl Washington Büyükelçiliği'ne Basın Müşaviri oldu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler