HABER

Bugün hangi yollar trafiğe kapatılacak?

Kültür Başkenti resmi açılışı için olağanüstü güvenlik önlemleri alındı.

Bugün hangi yollar trafiğe kapatılacak?

Cumhurbaşkanı Gül ile Başbakan Erdoğan başta olmak üzere devlet erkanının yer alacağı Haliç Kongre Merkezi’ndeki törene 5 bin özel davetli katılacak.

[

****](http://haber.mynet.com/detay/guncel/7-bolgede-7-etkinlik-var/490230 )

Tüm bölgede, olağanüstü güvenlik tedbirleri alınıyor. İstanbul Emniyeti tören için alarma geçti. Hem Haliç Kongre Merkezi’nin çevresinde, hem de gösterilerin yapılacağı diğer ilçelerde binlerce polis görev yapacak. Konserlerin ve ışık gösterilerinin yapılacağı Taksim, Kadıköy, Bağcılar, Beylikdüzü ve Pendik’te de Güven Timleri iş başında olacak. Gösterilerin düzenlendiği bölgelerde yollar da kapatılacak. Eğer açılış törenine ve konserlere gitmeyecekseniz etkinliklerin yapılacağı bölgelerden uzak durmakta fayda var...

BU YOLLAR KAPALI

TAKSİM 16.00-22.30 arası, Taksim Meydanı ve bağlantı yollarında trafik akışı kontrollü sağlanacak ve zaman zaman yollar araç trafiğine kapatılacak.

BAĞCILAR 17.00-22.30 saatleri arasında şu yollar trafiğe kapalı: Ahmet Yesevi Cad., Esenler Caddesi’nden meydana giden yol, Bağcılar Meydanı’ndan Bakırköy’e dönen yol, Birlik Caddesi’nden meydana giden yol, Bakırköy Caddesi’nden Bağcılar’a gidiş.

KADIKÖY Gazanfer Özcan benzin istasyonundan itibaren otoparka doğru olan Albay Faik Sözener Caddesi kapalı.

PENDİK Yalova iskelesinin karşısındaki Güldeste Caddesi’nde araç geçişine izin verilmeyecek.

TAKSİM’DE HAVAİ FİŞEK DÜZENEĞİ

Kültür Başkenti açılış etkinliklerinin en önemli ayağı olan ve Tarkan’ın da konser vereceği Taksim’de hummalı çalışmalar sürüyor. Gösteriler için dev bir platform yapılıyor, ses düzenleri kuruluyor. Havai fişek ve ışık gösterileri için rampalar hazırlanıyor. Onlarca görevli, Taksim Meydanı’nı tarihi geceye yetiştirmek için soluksuz çalışıyor. Taksim’deki kutlamalar saat 19.00’da başlayacak.

Taksim’de Tarkan telaşı

İstanbul, 2010 Avrupa Kültür Başkenti ünvanını, bugün düzenlenecek etkinliklerle ilan edecek. Takvimlerin 2010’u göstermesiyle “Avrupa Kültür Başkenti” unvanına sahip olan İstanbul, yarın Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenecek resmi törenle etkinlerine start verecek. Haliç’te çok özel bir gösterinin sunulacağı resmi törenler sürerken, kentin yedi büyük meydanında ise, konserler, ışık ve balon gösterileriyle unutulmaz bir gece yaşanacak.

Kutlamaların yapılacağı yerlerden biri de Taksim Meydanı. Meydan, görülmemiş bir görsel şova ve konsere şahit olacak. Havai fişek ve ateş gösterilerinin ardından, ünlü popçu Tarkan sahne alarak İstanbullular’ı coşturacak. Büyük gün öncesi, Taksim Meydanı’nda hummalı bir çalışma var. Konser ve gösteriler için meydana dev bir platform kuruluyor. Yaklaşık bir haftadır gece gündüz çalışan görevliler, alanı büyük gösteriye layık olacak şekilde hazırlamak için çaba sarfediyorlar.

Geri Dön