HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Çayını içtiğiniz an etkisini göstermeye başlıyor

Demirhindi, Osmanlı mutfağının vazgeçilmezlerinden biridir. Afrika kökenli bir bitki olan demirhindi, toksinlerin biriktiği ve vücuttan zararlı içerikleri ortadan kaldıran karaciğeri tamamen yeniliyor. Hint hurması olarak da biliniyor. Demirhindi ağacının olgunlaşmış meyveleri baharat olarak kullanılıyor. Peki, demirhindi bitkisi nerede yetişir? Demirhindi bitkisi kilo vermeye yardımcı olur mu? İşte, demirhindi bitkisine dair detaylar...

Çayını içtiğiniz an etkisini göstermeye başlıyor

Vücudumuzun en önemli organlarından biri olan karaciğeri doğal yollarla temizleyebilirsiniz. Karaciğer, toksinlerin biriktiği ve tüm vücuttan zararlı içerikleri ortadan kaldıran bir organ olarak oldukça önemli bir görevi bulunuyor. Vücudumuzun en önemli organlarından biri olan karaciğerin yenilenmesinde sağlıklı beslenme büyük bir önem taşıyor.

iStock-1318234585

Toksinleri atarak yenilenmeyi sağlayan bazı besinler, karaciğer sağlığını doğrudan etkiliyor. Fakat karaciğerin düzgün çalışmaması, vücuttaki zehrin yeterince iyi temizlenememesine neden olarak kronik hastalıklarla mücadele etmek zorunda kalmanıza da zemin hazırlayabilir.

DEMİRHİNDİ BİTKİSİNİN FAYDASI

Karaciğeri bitkisel ve doğal yollarla temizleyebilir, yıpranmış olan karaciğerinizi ilk günkü gibi genç haline getirebilirsiniz. Karaciğeri en çok temizleyen ve karaciğeri hızlı bir şekilde gençleştiren en önemli bitki demirhindi bitkisidir.

iStock-1355815658

Bu bitki aynı zamanda sinir sistemini korur ve safra kesesi ile ilgili problemleri çözmeye yardım eder. Yağlanmış ve içi zehir dolmuş karaciğeri demirhindi bitkisiyle kısa sürede eski sağlığına kavuşturabilirsiniz.

  • Güçlü bir antioksidan ve anti-enflamatuar ajan yapan organik bileşikler barındırıyor.
  • Besinlerin daha hızlı çözülmesine yardımcı olabildiği için sindirimi hızlandırıyor ve kolaylaştıryor.
  • Kan basıncını ve kolesterolü azaltıyor.
  • Kalp sağlığını koruyor.
  • Dolaşımı arttırdığı için anemi hastalarına bol bol demirhindi yemeleri öneriliyor.
  • B vitamini familyasının önemli bir parçası olan demirhindi, sinir fonksiyonlarının iyileşmesine yardımcı oluyor.
  • Kilo verme ile ilgili etkili sonuçlar veriyor.
  • Bağışıklık sistemini güçlendiriyor.
  • Demirhindi ile hazırlanan kürler karaciğeri gençleştiriyor.

DEMİRHİNDİ ÇAYI NASIL DEMLENİR?

Demirhindi çayını hazırlamak için olarak 1 litre suyu kaynatın. Su kaynamadan önce 20 gr demirhindi meyvesini suya ekleyin. İyice kaynadıktan sonra soğumaya bırakın. Çay soğuduktan sonra sabah ve akşam olmak üzere günde iki defa aç veya tok karnına tüketmeniz gerekir.

KARACİĞERİ GENÇLEŞTİREN ÇAY NASIL İÇİLMELİ?

Bu çayı sabah ve akşam olmak üzere içerisine 1 çay kaşığı bal ekleyerek tatlandırıp içebilirsiniz.

Not: Herhangi bir yan etki görülmemesi için ilk olarak bir uzmana danışmanız gerektiğini unutmayın.

Mynet Youtube


En Çok Aranan Haberler