Mynet Trend

Cinsel organını bile kaplamıştı! Sedef hastalığıyla mücadele eden vücut geliştirmeni sosyal medya ilham oldu

Kanada’da yaşayan 24 yaşındaki Mohammed Khan tüm vücudunu kaplayan sedef hastalığı nedeniyle oldukça zor zamanlar geçirdi. Hastalığının cinsel organına kadar yayılmasından dolayı intihar etmeyi dahi düşündüğünü dile getiren Khan, egzersiz ve bitkisel bazlı sağlıklı beslenme sayesinde sedefle mücadele edebildiğini dile getirdi.

Cinsel organını bile kaplamıştı! Sedef hastalığıyla mücadele eden vücut geliştirmeni sosyal medya ilham oldu

2017 yılının Ekim ayında cildinde bazı kızarıklıkların oluşmaya başladığını fark ettiğini dile getiren Khan, o dönemdeki aşırı kilosu, borçları nedeniyle yaşadığı stresin bu durumu tetiklediğini düşündü. İlk olarak elinde sedef hastalığının başladığından söz eden Khan, ardından ise bütün vücuduna yayıldığını ifade etti. Sedef hastalığından dolayı vücudu pul pul dökülüyordu ve bu durum onu sosyal anlamda zorladı. Khan, gittikçe yalnızlaştığını ve derin bir depresyon hissettiğini dile getirdi.

SOSYAL MEDYADAN SERÜVENİNİ ANLATTI

2

Sedef hastalığının oldukça ağrılı ve sancılı geçen bir süreç olduğundna bahseden Khan, doktorlara ilk danıştığında uzmanların bu durumun hayatının sonuna kadar kendisine eşlik edeceğini belirttiklerini dile getirdi. Kilo alımı ve cilt hastalığının arasında bir bağlantı olduğunu keşfetmeye başladıktan sonra ise sağlıklı beslenme rutinine girdi. Spor salonuna kayıt olarak sıkı bir egzersiz programı yapmaya başladı. Sıvı tüketiminin artması ve sağlıklı yaşam ritmi sayesinde sedef hastalığının ataklarının azaldığından söz eden Khan, artık kendisini daha sosyal medya mutlu hissettiğini dile getirdi.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön