HABER

Çocuğuyla otomobilde yaşadığını ileri süren kişiye, ihlalden 6 bin TL ceza

Çocuğuyla otomobilde yaşadığını ileri süren kişiye, ihlalden 6 bin TL ceza

Bursa'da sokağa çıkma kısıtlamasında denetim yapan polis, M.T.'nin (40) otomobilini durdurdu. İzin belgesi olmayan ve evi olmadığı için çocuğuyla otomobilde yaşadığını söyleyen M.T.'ye 3 bin 186 TL, ehliyeti ile otomobilinin sigortası ve muayenesi olmaması nedeniyle de 2 bin 893 TL olmak üzere toplamda 6 bin 79 TL para cezası kesildi.

İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle kentin birçok önemli bölgesinde denetim yaptı. Ekipler, Acemler Kavşağı’nda 26 MA 0204 plakalı otomobili durdurdu. Polis, otomobilin sürücüsüne, izin belgesini sordu. Ancak sürücü M.T. izin belgesi olmadığını belirtti. M.T.'ye kısıtlamayı ihlal ettiği gerekçesiyle 3 bin 186 TL para cezası uygulandı. Sürücüye ayrıca ehliyeti olmadığı için 2 bin 473 TL, otomobilin sigortası olmaması nedeniyle 132 TL, otomobilin muayenesi olmaması nedeniyle 288 TL olmak üzere toplamda 2 bin 893 TL ceza yazıldı. M.T., evi olmadığı için çocuğuyla birlikte arabada yattığını söyledi. Otomobili çekiciyle otoparka çekilen M.T., otomobildeki çocuğunu da alarak, yürüyerek uzaklaştı. (DHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 3 yorum
Aadam gerçekten otomobilde yaşıyor olabilir aynen aksarayda karton içinde kartondan yatak yapmış yakalanan Filistinli adam gibi evleri bu, bir otomobil ötekisi karton dan ev. aracın muayenesiz olması vb bunlar başka ama otomobilde yaşıyorum diyor buna rağmen ceza ne kadar doğru? karavanlarda yaşıyanlarda sokağa çıkma ihlali sayılır?
bazı polis memurlarında cidden vicdan felan yok. Belgemi gösteriyorum halen ansının nikahnı soruyor birşey arıyor ki ceza yazsın. Bu adamda doğru diyor olabilir biraz araştır zor değil polissin sen. Yazık valaha yazık. Partiden çıkanlara 900tl bu garibanlara 6bin. Tmm ruhsat vs yok ama insanlık edn bir sorgulayın ciden evsise nasıl vicdanınız elveriyor.
polisler neden evi barki olmayan insanlara ceza kesiyor adamin evi yok barki yok ver ozaman gotsin senin evin de kalsin kalkip adamin durumu olsa zaten ev tutar kendine istanbbul da sozde yasak var polis maskesini indirmis evrak soruyo ben uyarsam bu sefer bin dereden seyler getircek ceza kesecek Gecen fatih te polisler maskesiz markete girdi adam uyardi die bi dunya laf yedi zatilan zabita da adama bu dunya ceza kesti polise nie bir sey yapamadiniz . he ilk bunun cvp ini ver sayin devlet buyukleriiiiii
Geri Dön