Cumhurbaşkanı Erdoğan az önce açıkladı! 'İnşallah bu akşam...'

8 Mart Dünya Kadınlar Günü programı kapsamında Ankara'da halka hitap eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 'Afrin'de öldürülen terörist sayısı 2960 oldu. İnşallah bu akşam 3000'i geçecek' dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan az önce açıkladı! 'İnşallah bu akşam...'

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları şöyle:

Bizim kadınlarımızın hikayeleri sadece bir tek güne sığdırılamayacak kadar zengindir. Cennetin ayakları altına serildiği tüm annelerimizin ellerinden öpüyorum. Kendi eşim başta olmak üzere eşlerimize saygılarımızı sunuyorum. Tüm kız kardeşleri, ablaları hürmetle selamlıyorum. Şehitlerimizin anneleri var. Canlarından bir parçayı toprağa veren şehit annelerine özellikle şükranlarımı sunuyorum. Bizim annelerimiz dünyanın en fedakar anneleridir. Yeri gelir, Erzurum'da Kara Fatma olur. Balkanlardan, Kafkaslara kadar cephe cephe dolaşır. Yeri gelir Hafız Selman olur. Tüm şehri organize eder cepheye lojistik destek sağlar. Yeri gelir Şerife bacı olur. Bu yolda kendisi de şehadete yürür. Yeri gelir Nene Hatun olur. Yıldız Gürsoy olur, 15 Temmuz'da hain darbecilerin karşısına yiğitçe dikilerek şehadete ulaşır.

Erkek Hz. Adem ise kadınsa Hz. Havva'dır. Kadının sıfatı ne olursa olsun erkeği, erkeğin de sıfatı ne olursa olsun yanı başında kadını vardır. Kadınlara yönelik ayrımcı davranışlar hiç eksik olmamıştır. 21. yüzyılda dahi kadınlara yönelik yüz kızartıcı adaletsizliklere şahit oluyoruz. Düne kadar ülkemizde eğitim kurumlarından dahi zorla uzaklaştırılan kızlarımız vardı. Annelerin gözyaşlarını unutmadık, unutmayacağız. Onlar bizim azmimi artırmıştır ve artıracaktır. Okulunda olduğu gibi işyerinde ve hatta sokakta taciz edilen kadınımızın yürek acısını unutmadık. Yurt dışına gitmek zorunda olan kadınlarımızın hikayelerini unutmadık.

"DAHA TEHLİKELİSİ KADINLAR ARASINDA AYRIMCILIK YAPMAKTIR"

Bugünlerde kadına şiddeti konuşuyoruz. Peki, okulunun kapısı önünde, sınıfında meydanlarda şiddete maruz kalan kadınları hatırlıyor muyuz? Kadın meselesini tüm boyutları ile konuşacaksak önce samimi olmamız gerekir. Daha tehlikelisi kadınlar arasında ayrımcılık yapmaktır. Türkiye, bu sıkıntıları yaşamıştır. Dünyanın başka yerlerinde de son yıllarda benzer utanç manzaralarına rastlıyoruz. Biz önce kadınlar arasındaki ayrımcılığı ortadan kaldırdık. Bunun için bize çok saldırdılar. Akla hayale gelmeyecek ithamlarla uğraşmak zorunda kaldık. Hatta bu sebepten partimizi kapatmaya dahi kalktılar. Tüm bu zorlukların üstesinden gelmeyi başardık. Bugün Türkiye tarihinin hiçbir döneminde olmadığı kadar kadın hakları bakımından da ileri düzeydedir. Kadınlarımız burada olduğu gibi hayatın her alanında dimdik ayaktalar. Erkek ve kadın arasındaki üstünlük tartışması beyhude bir tartışmadır. Her tartışma yeni bir zulüm kapısının aralanması anlamına gelir. Afrikalı kardeşlerimizei kendilerine köle yapanların geride sadece zulüm bıraktığını görüyoruz.

'SİZ TÜRK ORDUSUNUN AFRİN'E GİRMESİNİ KONUŞAMAZSINIZ'

Asya'nın izbe köşelerinde en kötü şartlarda çalıştırılan kadınların varlıklarını biliyoruz. Kadınları şeytan olarak, iblis olarak gören onları yakan güya dini anlayışlar asırlarca bu dünyada hüküm sürmüştür. Dün çarmıha gerdikleri kadınları bugün metalaştırmaya devam edenlerin cilalarını kazıdığımızda altından yine aynı zihniyet çıkıyor. Kadın hakları diye ortalığı inletenlerin Suriye için, Doğu Guta'da binlerce kadın için tek bir söz ettiklerini duydunuz mu? Suriye'de çoğunluğu kadın ve çocuklardan oluşan 1 milyon insanın katledilmesi karşısında kıllarını kıpırdatmayanların kadın haklarındaki sözlerinin ne anlamı olabilir? Ben bunlara soruyorum. Bu konuda da konuşun. Siz Afrin'e Türk ordusunun girmesini konuşamazsınız. Biz Afrin'e işgal gücü olarak girmedik, Afrin'deki teröristleri temizlemek için girdik. Ardından sahiplerine teslim etmek için biz oradayız. 3.5 milyon kardeşimize ev sahipliği yapıyoruz ey dünya. Sizin konuşmaya hakkınız yok ama bizim konuşacağımız çok şey var. Akdeniz'in karanlık suların ardından kaybolup giden kadın ve çocukların ardından timsahın gözyaşının döküldüğünü gördük. Bunlardan kadın hakları savunucusu olur mu ya? Bunlar sadece şovmen, şovmen. Asla kadın hakları savunucusu değil. Myanmar'da yaşadıkları yerde zulümlere uğrayan, kamplarda hayatlarını sürdüren kadınlara el uzatmayanlar nasıl kadın haklarından söz edebilir?

'SAYI 2960 OLDU İNŞALLAH BU AKŞAM 3 BİNİ GEÇECEK'

Toplantı öncesi halka pitap eden Erdoğan şunları söyledi: Bizim inancımızda bir bütünün iki parçası erkek ve kadın. Bu yürüyüşte bu yolculukta inşa ve ihya hareketinde hanım kardeşlerimizin müstesna bir yerinin olduğunu bizim tarihimiz zaten kayıtlara düşmüş. HAK-İŞ Konfederasyonu'nun toplantısı vesilesiyle sizlerle bir aradayız. Benim sizlerden bir ricam var. O da şudur: Yıl 2018. Ama önümüzde 2019' var. 2019'un önemini biliyoruz değil mi? Mart ayı ayrı bir önem, kasım ayrı bir önem. Dünyaya bir mesaj vereceğiz. Kadınlarımızla vereceğiz. Erkeklerimizle vereceğiz ve dünya Türkiye'yi, vatanıyla milletiyle çok daha iyi tanıyacak.

Şu son Afrin hadisesi, gelişmeler, hamdolsun bize bir şeyi gösterdi. Bu millet güçlü bir millet. Bu millet vasıflı bir millet. Bu millet bir olunca, iri olunca, diri olunca, kardeş olunca neler yapabileceğini ortaya koyuyor. Az önce son rakamı aldım. Şu anda 2960. İnşallah bu akşama kadar o 3 bini geçecek. Dağ taş demeden Mehmedimiz ilerlemeye devam ediyor. Er Rai, Cerablus, El Bab'ı kontrol altına aldıysak Afrin'de de 2 bin kilometre alanı kontrolümüz altına alacağız.

Biz merhamet dinini mensuplarıyız. Bizde azap yok, bizde zulüm yok. Bizim ecdadımız da öyleydi. Hint Yarımadası'na ecdadımız kadırgalar gönderdi, bir kişinin kurtuluşu için. Böyle bir ecdanın torunlarından zulüm beklenir mi? Esed'in olduğu bir yere bizler o mazlumları kurtarmak için gidiyoruz. Şunu bilin biz seferle emrolunduk. Zafer Allah'a aittir. Şehitlerimiz boşuna şehit olmadı. Kanları yerde kalmadı, kalmayacak. Peygamberlere en yakım makam şehitlik makamıdır. Şehitler tepesi boş kalmayacak. Beraber o tepeye yürüdük, yürüyeceğiz. Bu arada dost, düşman herkes ortaya çıkıyor. İyot gibi hepsi ortaya çıkıyorlar. Bunları tanıma imkanımız oldu. Bunları iyice tanıyoruz. Afrin'e beraber yürüyeceğiz. Ama şu anda ihtiyaç yok. Olduğu anda beraber yürüyeceğiz. Millet hazır. Hiç endişeniz olmasın.

Dünya Kadınlar Günü'nde tüm kardeşlerime hanım kardeşlerime çok teşekkür ediyorum. Türkiye artık bir ittifakın içinde. Bu ittifakını sarsmak isteyenlere asla yüz vermeyeceğiz. Birileri bulandırmak isteyebilirler. Kimler kimlerle ittifak kuruyor görüyorsunuz değil mi? Terör örgütünün mensupları ile ana muhalefet kol kola. Şu anda bunlar her şeyleri ile ortaya çıkıyorlar. Ne yaparlarsa yapsınlar bir çuval çürük yumurtadan bir sağlam yumurta çıkmaz. Sizler şu beraberliğinizi devam ettirin, durmak yok. En önemli saygımız analarımıza. Anne sevgisini iyi bilirim. Beyler. Akşam eve gittiğinizde analarınızın ayaklarının altını öpmeyi unutmayın. Hanımlar, siz de unutmayın. Anneler nazlıdır, öptürmezler.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 90 yorum
kadınlar gününe özel halka hitap ediyor,dönüyor dolasıyor yine lafı siyasete getiriyor,bu nasıl bir tip ya....
@bulentburak senin gündemin farklı olabilir ama, bu ülkenin kahir ekseriyetinin gözü kulağı afrinde
@ali_g_1980 kendi suriye pisliğini temizlemeye çalışıp sizin gibi salakların gözünde kahraman olmaya çalışan bu adamın gerçek yüzünü ne zaman göreceksiniz bakalım...
@bulentburak pislik arıyorsan aynaya bak
@bulentburak sen kendi tipine bak et beyinli
@bulentburak Eminim senin bile değildir. Yerim senin kahır ekseriyetini:))
@ali_g_1980 Mazlumun âhı adres şaşırmaz!.. Bu ülkeyi yönetenler ‘mazlumun âhı’ndan daha etkili ve daha büyük bir silah bulunmadıkça ondan korksunlar... Bugün elde ettikleri ‘geçici zafer’lerle başları dönenler farketmiyor olsalar da, adaletsizliği ‘adalet’ hâline getirenler, kendi akıbetlerinden mutlaka korkmalıdırlar... Döner o ‘adaletsizlih?&H?[?[\?[?HH?\?\?K???X^?[][?0??1,HY?\?1g?qg?,\?X^?K?
@ali_g_1980 kadınlar günüde....öldürülenlerin sayısı,ne alaka.
@bulntburak tip dediğn adam bu ülkenin cumhurbaskanı. seni şkayet edeceğim.
BAŞARI SAYIYAMI BAĞLI..? 2 ay oldu daha bir ilçeye giremedin hangi başarı ..?
ARFİN BİR OPERASYON DUR VE BU OPERASYON NEDEN BU KADAR UZUN SÜRDÜ ŞİMDİYE KADAR 3 ÜLKE ALIRDI TÜRK ASKERİ... ZAMANININ PAŞALARINI ÖRNEK ALAN TAYYİP EFENDİ O PAŞALAR BİR İL İÇİN 40 GÜN SAVAŞMADI 40 SAATTE ÜLKE ALDI ÜLKE AMA SİZLER SEÇİM PROPAGANDA SI OLARAK KULLANDIĞINIZ BU SÜREÇ ELBET 2019 DA BİTECEK ...
@izibelirsiz Operasyonun uzun sürmesinin sebebi orada yaşayan sivil halka zarar gelmemesi için olabilir mi acaba?
@izibelirsiz BURDAN LAP LAP KONUŞMAKLA OLMUYOR CORÇ, ORDA SİVİL İNSANLARI KULLANIYORLAR HENDEKLER VAR. SİVİLLERE ZARAR GELMEZSE BİR GÜNDE ALINIR AFRİN. LAP LAP KONUŞMA CORÇ! EĞER SOLCUYSAN İLKER BAŞBUĞUN KONUŞMASINI OKU BİLGİLEN.
40 saatte çok ülke almış gibi konuşuyosun. Silah görünce eli ayağı titreyenler savaştan bahsedip lattesini yudumlarken boş boş konuşuyor yine klavye delikanlıları sizi
@izibelirsiz hadi ordan zeka fukarası 40 yıldan bu yana niçin operasyon yapmadınız
@eye4u hayır öyle değil, işin içinden bilinmeyen sonuçlar çıkacak. esede teröristsin denilince boyutlar farklı gelişecek, hiç bir ülke diğer bir ülke liderine defalarca tv. den teröristsin demez, o zaman Rusya ile İranla nasıl ittifak kuracaksın...boş kürek saalladığımızı hep birlikte göreceğiz.
@hayatnegrp saçlalıyorsun hans, birgünde afrin alınmaz atıp tutma bir şey bilmeden,terörle savaşmanın sağcı solcu tabiri ne alaka. İşe gireken mülakatlarda hükümet referans istiyor bu kim bizden mi diye ,hatta namaz sureleri okutturuluytor...
@izibelirsiz abi ne anlayışsız tiplersiniz siz ya? orda sivil kayıplar verilmesin diye operasyon yavaş ve güvenli bir şekilde ilerliyor ? bu yüce Türk milleti istese oraya iki günde gider.
@yani8888 ONU AKP YE SORACAKSIN BANA DEĞİL ONLARI KIRMIZI HALILAR İLE TÜRK MİLLETİ KARŞILAMADI AÇILIŞ YAPMADI ONLARI BESLEMEDİ DESTEKLEMEDİ OPERASYONLARI DURDURMADI BİL İSTEDİM KENDİ YARATTIKLARI PİSLİKLERDE BOĞULACAKLAR TARİHE BAK TANSU ÇİLLER DOĞUDA KİM PKK YA DESTEK VERİYORSA SİVİL MİŞ MİLLET VEKİLİYMİŞ DİNLEMEYİN YOK EDİN DİYE EMİR VERDİ BİL İSTEDİM
@hayatnegrp SADECE PKK VARKEN TANSU ÇİLLER DOĞUDA Kİ OPERASYONDA KİM PKK YA YARDIM EDİYORSA SİVİL OLSUN VEKİL OLSUN DİNLEMEYİN HEPSİNİ YOK EDİN DİYE EMİR VERDİ BU BİR. İKİNCİSİ PKK YI PYD Yİ DHKPC BİLMEM NEYİ 2002 DE BAŞA GELENLER YARATTI YANLIŞ POLİTAKALAR İLE HA BİRDE KIRMIZI HALI İLE KARŞILAMALAR AÇILIŞ YAPMALAR VALİLERE OPERASYON YAPMAYIN AÇILIM BOZULMASIN DİYE EMİR VERENDE BUNLAR DI YOK BİLMİYORSAN ÖĞREN DİYE DEDİM ÜÇÜNCÜSÜ KARDEŞİM DEDİKLERİNİN HEPSİ BEDELİNİ ÖDEDİ SIRA İLE BU İŞLER DÖRT İNŞALLAH AZ DA OLSA BEYİN VARSA ANLAMIŞSINDIR . 5 BOP EŞ BAŞKANLARI KENDİLERİ ŞİMDİ SIRADA IRAK VAR
büyüksün büyük orta doğu projesi eş başkanı. ümmetin liderisin ? bob başkanım hem bob başkanı hem ilamın lideri !
@karacabayy_2016 ASKERİ SİYASETE ALET ETME.
islamdan uzak oldugun imla yetersizliğinde tavan yapmış yalaka
@karacabayy_2016 hadi ordan zeka fukarası et beyninle yorum yaptığını mı zannediyıorsun
TSK sözcüsü grip olmuş. Milli savunma bakanı eriği çekirdeği ile yutmuş.
REİS SEN NE DERSEN OLUR. DÜNYA LİDERİSİN VESSELAM.
@erolyilmazx tabiki senin gibi milyonlarca beyinsizin sayesinde...
@erolyilmazx hay senun ozurlu beynun
kanla gözyaşiyla siyaset yapip sevinen zavaliya diktatör denilir keske insan olmayi seçseydi
HERGÜN CANLI YAYIN YAPAN KONUŞMAK İÇİN BİR ŞEYLER BULAN BAŞKA BİR ADAM YOK AMA NAFİLE SANA OY YOK
Nolursun ver yalvarıyoruz sana çok ihtiyacımız var :D
milete başkomutan onden afrine gider millete arkadan defi afrin yerine yanlislikla afrikaya gitti
PEH MUSTAFA KEMAL ATATÜRK ÜN 1 ASKERİ İÇİN MENEMENİ YAKMASI TANSU ÇİLLERİN DOĞUDA KİM PKK İLE İŞ BİRLİĞİ İÇİNDE İSE ONLARIN SİVİLLER DAHİL TEMİZLEYİN DEMESİNDEN FAZLA ZAMAN GEÇMEDİ ... SEN HALa konuş
bu bir nevi vampirlik gibi bir sey olsa gerek kandan beslenmek kan siyaseti insan olumu insanligimdan utanmaya basladim
İNŞALLAH EN KISA SÜREDE BÜTÜN DÜŞMANLARIMIZ YOK OLUR; HERKES RAHAT, MUTLU, HUZURLU OLUR.. DAHA FAZLA ŞEHİT VERMEDEN BİTER İNŞALLAH.. ONLARINDA BEKLEYENLERİ VAR..
Ejderha dağdan ovaya inmişken bu iş artık sonlansın hedef 7 bin ecderha artığı sıra mümbic sonra kobani kamışlı hayatta ayakya tek bir ejderha artığı klamyacak sekilde hepsi yok edilmeli son darbeyi kandilde yer altına saklanan ejderhalara gelecek.
İSTER KIZIN İSTER KÜSÜN.BAKINIZ 2008 DEN BUYANA AYŞE PAŞALI HANIM KOCASI TARAFINDAN ÖLDÜRÜLDÜ(ŞEHİT EDİLDİ) BU GÜNE KADAR ERKEK ZULMÜ ALTINDA 3500 KADINIMIZ ŞEHİT EDİLDİ HUNHARCA.DEVLET SADECE SEYRETTİ MALESEF. YAHU POLİS TEŞKİLATININ İÇİNDE BİR KADINI KORUMAYA KARŞI ÖZEL TİM KURSA İDİK ÖLÜ SAYISI 10 LARDA KALIRDI.BAKINIZ İRANDA HAKSIZ YERE BİR KADININ BURNU KANAMIYOR İSLAM BÖYLEDİR İŞTE.LAFAL PEYNİR GEMİSİ YÜRÜMEZ BE ARKADAŞ.KANUNİ HİÇ BİR DÜZENLEME YAPMADAN ANAYASADA BİR MADDE KOYMADAN BU İŞ DÜZELMEZ.SON SÖZ BOŞ LAFLARA KARNIMIZ TOK SAYIN YETKİLİLER ARTIK.ZULÜM ORTADA MALESEF.
ALLAH seni başımızdan eksik etmesin reis.
@paati34 al bor danyo daha
Reis ne isterse ver karlı çıkarsın
Ne istersen ver hreısıne
yine başladı koyunları yemlemeye ... Hadi meeeeeleyin bakalım..
Pkk yandaşlarıda hep yorumcu olup pkk ekmeğne yag sürüyor burada yazı yazanlar bu millet sizin kim oldugınuzu iyi biliyor
@bulut_hasan_1982 ulan geri zekalı,allahın belası tayyibi sevmeyen normal vatandaş yokmu,sevmeyenin hepsi teröristmi oluyor.siz anca her türlü milliyetçiliği ayaklar altına alan, pkk ile aynı masa oturup anlaşma sağlayan, daha bir gün bile ben türk üm diyemeyen sahte milliyetçinin peşinden gidersiniz.millet sizinde ne olduğunuzu biliyor. ,
yarın 3002 olur.
Ben artık hükümetin yalanlarına inanmıyorum hiç bir hükümet bu kadat düşman değildi Türkiye'ye.Osmanlıda dahil bu zamana kadar ülkemizde en büyük yolsuzluk Abdulhamit döneminde,ikincide bu hükümette olmuş daha bişey demiyorum..
az salla yok 10000
Bu yaşıma geldim ben böyle dakka başı rakam açıklayan bir devlet yetkilisi ne duydum ne gördüm. Ölüm üzerinden değil çözüm üzerinden açıklamalar yapılmalı bence.
ne 3000 i gerçek rakam belki 300 bile yoktur, madem bu kadar sayı yüksek ise daha afrinin dağını asamadiniz, bu yalanlara sadece yüzde 50 inanır birde KADİR İNANIR
@aydnmurat reıs baban seni çağırıyor çuklata almış sana
@aydnmurat ulan hala burda mısın..senın ıcın afrıne gıttı demıslerdı....:)
@rizax34 yürrrrüüüü anca gidersin,
Enflasyon ve yüksek faizler bayrağımızın gölgesinde kaldı. Millete ceza mı kesiyorsunuz? Pek çok şeye rağmen Akp iktidar olabiliyorsa diyeceğim birşey yok. Milletin dini ve milli duygularıyla oynamayın.
Hayırdır bunların politikası öldürmek değil yaşatmaktı?bir de ölenleri ne ile sayıyorlar iştimayamı çekiyorlar.hiç inandırıcıdeğil
Tarih bunları yargılayacak.Paçalarından akmış rezillikleri ve yalanlarıyla.Yakında Amerika yolcusu bunlar.Dik dur eğilme.)))))Ne günlere kimlere kaldık Allahım.
senden ölü sayısı ıstıyen varmı boş boş konuşuyosun
içerimizde bu kadar hayin varken dışarıya gitmeye gerek yok devlet düşmanı islam düşmanları kendi cumhurbaşkanlarının düşmanları
resmen afrini siyasete alet ediyor...
- : ... aaa Anne bak kral çıplak ! padişahtan daha çok padişahçı var ! Sürgün bu dünya, tahtınız da bahtınız da Yüce yaradanın kudretindedir, yaptığınız zulümler elbet mahzunun kalbine dokunur,Yaradanın cezasından korkun! ADALET BİLMEZLER, HUKUK VE HAKKANİYET gözetmeyenler !
Yalan dünya
KADINLAR ÖLÜMLERDEN MUTLU OLMAZ
yaw o değilde ömrümüx boyunca savaş bataklığında konuşarakmı ömrümüzü tüketecez arkadaşım. ben huzur istitorum ya. ben siyasetten savaştan niğdem kaldirmio artık. yeter ya.
Çok hatalı bir dil. Protesto ediyorum. Müslümana bu dil ve bakış açısı yakışmaz. Asker bile daha medeni. Etkisiz hale getirme. Ölü ya da diri. Önemli olan etkisizleştirme
İddaa oynasaydınız ya da bahse girseydiniz bi de. O eksik kalmış.
tek tek saysaydınız, bir yanlışlık olmasın sonra.
Ben bunlara kanmıyorum kananlar düşünsün
Ya abi dünya kadınlar gününde kalkmış terörist sayısı veriyor siyaseti pc ettiniz
Ölümlerden medet uman siyasetçi. Ölü sayısından medet uman kişi. Diyecek bir şey bulamıyorum artık. Yeter artık bizi de küçültme.
öldürmeye inşallah diyor bu adam nasıl müslüman
Tüm Türk düşmanları cehenneme
Diğer Haberler