Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'dan Twitter'da ABD ürünlerine ek vergi açıklaması

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, ABD menşeli bazı ürünlerin ithalatında ek mali yükümlülük getirilmesiyle ilgili açıklama yaptı.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, ABD ile ticareti gerçekleştirilen bazı ürünlerde vergi oranlarının arttırılmasına ilişkin açıklamada bulundu. Sosyal paylaşım sitesi Twitter üzerinden mesajlarını ileten Oktay, “ABD yönetiminin ekonomimize bilinçli saldırılarına karşı, mütekabiliyet ilkesi çerçevesinde, bazı ürünlerin ithalatında vergi oranları artırılmıştır. Zor günlerde liderinin etrafında kenetlenen Milletimiz, kural tanımaz tavırlara karşı uluslararası kamuoyu ile de kenetlenmiş, haksızlıklara karşı Dünya’yı cesaretlendirmiştir. Durmak yok, yola devam” açıklamasında bulundu.

a

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 17 yorum
Ya anlamıyorum. Amerika iki ürünümüze ek vergi koydu. Celik ve alüminyum. Battık. Iyi ki 7 - 8 ülke 3'er ürünümüze ek vergi koymadı, ne yapardık bilmem. Şimdi otomotiv dahil bizimkiler bir sürü ürüne ek vergi koydu. Bakalım Amerika batacak mı? Bizim ek vergi koyduğumuz ürünler bizim ülkemizde pahalanacak, ucu bize dokunacak. Erken seçilme gidip iktidar değiştirilmeli. Ülkeyi de ekonomiyi de yönetemiyorlar. Bırakın bir bilen yönetsin.
senin tarafın belli bertaraf beradayi
boşuna heveslenme bu iktidar devam .kimsenin uşagı olmayacagız
@bertaraf_f Resme büyük bak. Bu cesaret diğer ülkeleride cesaretlendirecektir. Şimdiden ap Türkiyeye hak veren kararını açıkladı. Dünya dolara karşı gardını alıyor.
Meclisde görev yapan herkes 3 aylık maaşlarını vatandasa dağıtsın piyasa canlansın
Cumhurbaşkanlığı bu saatten sonra GMC makam araçlarını kullanmamalı.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler