HABER

Davutoğlu'nun ziyaretinde gergin anlar: Kime konuşuyorsun 10 kişi var

Sivas'ta Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'na, bir kişi "Kime konuşuyorsun 10 kişi var" diye bağırınca gergin anlar yaşandı. Tepki gösterenler emniyet güçleri tarafından bölgeden uzaklaştırıldı.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, partisinin il başkanlığı binası açılışı ve bir dizi ziyaret gerçekleştirmek üzere Sivas'a geldi. Davutoğlu ilk olarak Bankalar Caddesi üzerindeki parti binası açılışına katıldı. Burada partililere konuşma yapan Davutoğlu, ülkede yoksulluğun olduğunu belirterek, dünyada en yüksek faiz oranlarının Türkiye'de olduğunu söyledi.

İktidara geldiklerinde ötekileştirmeden birleştirici bir yönetim anlayışıyla hareket edeceklerini belirten Davutoğlu, "Biz vatana millete sahip çıkmaya, yetimin hakkını yedirmemeye geliyoruz. Ne yeriz ne de yediririz. Milleti birleştirecek bir güç lazım. Biz bu vatanın bütün evlatlarını birbirine kardeş yapmaya geliyoruz. Kimseye öfkemiz yok. İktidara dahi öfkemiz yok. Şahsi bir kin, hesap peşinde değiliz. Şahsi bir menfaat peşinde de değiliz" diye konuştu.

GERGİN ANLAR YAŞANDI

Davutoğlu'nun yoksullukla ilgili sözlerine, açılışa katılan gruptan biri, "Fakir para alıyor, yatana para veriyor. Ne yoksulluğu? Sen davanı neden bıraktın? Neden partiyi bıraktın?" diyerek tepki gösterdi. Bunun üzerine Davutoğlu ise, "Dava, bizim başımızın tacıdır" dedi. Başka bir kişi ise "Kime konuşuyorsun 10 kişi var" diye bağırınca gergin anlar yaşandı. Tepki gösterenler emniyet güçleri tarafından bölgeden uzaklaştırıldı. Konuşmanın ardından Davutoğlu, partisinin il başkanlığı binasının açılışını gerçekleştirdi.

Kaynak: DHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 47 yorum
Her yerde provakasyon yapıp muhalif fikirlerin duyulmasını istemeyen bir güruh var...
durmak yok yola devam inşaallah
daha düne kadar buna da sallıyordunuz şimdi düşmanımın düşmanı dostumdur diyorsunuz bu akılla devam ettiğiniz sürece muhalif kalacaksınız :)))
Ya her yerde hakkı konuşan insanlar varsa?
@iul3kmizu7 rabiaya ne oldu.??görüşler değişebilir demek ki.yanlış yaptı şimdi dedikleri doğru.bu kadar basit. sizi eleştiren herkes düşman olarak görmek basitliktir. bu kafayla sürüneceksiniz.
Günahım kadar sevmem ama herkesin özgürce ifade edeceği görüşlerini dinlemek lazım eleştiride hak ancak saldırı şeklinde tutumlar yanlış artık hasmane tutumlara son vermemiz gerekiyor
ne davası ulan dava nedir huzurlu bi ülke bırakmadınız ülkede dava diye diye kafayımı yediniz siz neyin davası kime karşı dava insan gibi yaşamanın davasını verin önce
al birini vur ötekine
Geri Dön