Mynet Trend

Dünyanın en geniş ailesine sahip olan Ziona Chana hayatını kaybetti

İlk eşiyle 17 yaşındayken evlenen Ziona Chana yıllar içerisinde 37 kez daha evlendi. Hindistan’ın Mizoram eyaletinde yaşayan ve dünyanın en geniş ailesine sahip olan Ziona Chana, 76 yaşında hayatını kaybetti.

Dünyanın en geniş ailesine sahip olan Ziona Chana hayatını kaybetti

Mizoram eyalet Başbakanı Zoramthanga sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, 38 eşi ve 94 çocuğu olan Chana’nın ailesine baş sağlığı diledi. Diyabet ve hipertansiyon rahatsızlığı bulunan Chana’nın sağlık durumunun kötüleşmesinin ardından hastaneye kaldırıldığı ve hayatını kaybettiği öğrenildi.

1

Chana’nın dünyanın en geniş ailesine sahip olduğuna ilişkin kesin bir veri bulunmamakla birlikte, aile üyelerinin toplam sayısı da net olarak bilinmiyor. Yerel kaynaklara göre 33 torunu olan Chana ailesinin 181 kişiden oluştuğu tahmin ediliyor.

3

Chana ailesinin yaşam tarzı ve rekor aile üyesi sayısı bölgeye turist çekiyor. Aile, Baktawng Tlangnuam köyündeki 100 odası bulunan 4 katlı bir evde yaşıyor. Yerel basına göre, eşleri Chana’nın yatak odasının yanındaki bir yatakhanede kalıyor. 1945 yılında doğan Ziona Chana, kendisinden 3 yaş büyük olan ilk eşiyle 17 yaşındayken evlendi.

(İHA)


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 5 yorum
NE BİÇİM ÜLKE LAN BU HİNDİSTAN 38 TANE EŞ NEDİR ARKADAŞ KANAL 7 ADİSİ ÜLKEYE SOKTUĞU HİNT DİZLERİNİN ÜLKESİNE BAK TA UTAN NE BİÇİM TOPLUM ARKADAŞ KADIN BU KADAR MI PAÇAVRA DEĞERSİZ ÜLKEDE BU AKDINALRDA HİÇ Mİ AKIL YOK ARKADAŞ
o kadar şeyi bu haberden nasıl çıkarip sacmaladin anlayamadım
ÇOK ŞÜKÜR FİLMİN SONU GELMİŞ.
hindistanın yarı nüfusu bunun
Geri Dön