EBA çöktü mü? EBA neden açılmıyor? Çok kalabalık ne demek? EBA'da sistem çöktü! EBA'ya nasıl girilir?

2020-2021 eğitim öğretim dönemi büyük bir kaosla birlikte başladı. Aynı anda milyonlarca öğrencinin girdiği EBA sistemi hata vermeye başladı. EBA çöktü mü, EBA neden açılmıyor araştıran öğrenciler "Çok kalabalık" uyarısının da anlamını merak ediyor. Peki EBA'ya nasıl girilir?

EBA çöktü mü? EBA neden açılmıyor? Çok kalabalık ne demek? EBA'da sistem çöktü! EBA'ya nasıl girilir?

2020-2021 eğitim öğretim dönemi büyük bir kaosla birlikte başladı. Milyonlarca öğrencinin girmek istediği Eğitim Bilişim Ağı (EBA) sistemi hata verdi. Aynı anda milyonlarca öğrencinin girdiği EBA sistemi hata vermeye başladı. EBA çöktü mü, EBA neden açılmıyor araştıran öğrenciler "Çok kalabalık" uyarısının da anlamını merak ediyor. Peki EBA'ya nasıl girilir?

EBA ÇÖKTÜ MÜ, EBA'YA NASIL GİRİLİR?

Koronavirüs salgınından dolayı milyonlarca öğrencinin aynı anda kullandığı Eğitim Bilişim Ağı (EBA) sistemi çöktü. EBA'ya giriş yapamayan öğrenciler ve öğretmenler 'çok kalabalık' uyarısıyla karşılaştı. Peki EBA'da çok kalabalık ne demek? 2020-2021 eğitim öğretim dönemi koronavirüs nedeniyle 31 Ağustos tarihi itibari ile uzaktan eğitime EBA TV aracılığı ile başlamıştı. Milyonlarca öğrencinin bugün ders başı yaptığı EBA TV yoğunluğu kaldıramadı. EBA neden açılmıyor araştıran öğrenciler çöktü haberi ile karşılaştı. Eğitim Bilişim Ağı (EBA) sistemi çöktü. Bu durum uzaktan eğitim sürecinde beklenilen olaylar arasında yer alıyordu. EBA'ya nasıl girilir araştıran öğrenciler ilk süreçte EBA çöktü mü merak etmeye başlamıştı. Hem öğretmen hem de öğrencilerin giriş yapamadığı sistem “çok kalabalık” uyarısı verdi. Bunun sonucunda ise eğitim durdu.

EBA ÇÖKTÜ MÜ?

EBA TV izleyen öğrenciler sistemdeki yoğunluktan dolayı EBA'nın çötüğünü düşünüyor. Yoğunluk kaynaklı EBA TV'de şu uyarılarla karşılaşmanız mümkün;

  • Şu an yüz binlerce öğretmen ve öğrenci EBA’da. Yoğunluk yüzünden sorun yaşamış olabilirsin. Bu süreçte EBA TV kanallarımız yanında.

  • Yayın akışı için buradan bilgi alabilirsin. İstersen hazırladığımız Eğitim Takvimi’nden günün önerilerine de bakabilirsin. En kısa sürede görüşmek üzere…

ebaaa

EBA ÇOK KALABALIK HATASI ALAN NE YAPMALI?

EBA'da "çok kalabalık" hatası alan öğrenciler ne yapmalı? EBA çok kalabalık hatasının ayrıntılı içeriğinde ise şu satırlara yer veriliyor: "Şu an yüz binlerce öğretmen ve öğrenci EBA'da. Yoğunluk yüzünden sorun yaşamış olabilirsin! Bu süreçte EBA TV kanallarımız yanında." EBA'ya tekrar devam etmek isteyen öğrenciler sistemden giriş çıkış yapmayı deneyebilirler. Çok kalabalık hatası alan EBA izleyen öğrenciler bu yolla şu an derslerini dinlemeye devam edebiliyor.

EBA CANLI YAYININA TV'DE HANGİ KANALLARDA VAR?

EBA'ya ilkokul, ortaokul ve lise seviyelerinde okuyanlar nasıl giriş yapar merak ediliyordu. EBA çöktü haberiyle birlikte öğrenciler TV kanallarına yöneldi. EBA TV televizyondan nasıl izlenir araştırması yapan öğrencilere EBA TV hangi kanallarda paylaşıyoruz.

EBA TV İlkokul HD 465. kanalda, EBA TV İlkokul SD 932. kanalda yayına veriliyor.

EBA TV Ortaokul HD 466. kanalda,EBA TV Ortaokul SD 933. kanalda yayına veriliyor.

EBA TV Lise HD 467. kanalda, EBA TV Lise SD 934. kanalda yayına veriliyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 4 yorum
milli eğitim bakanlığına o kadar para harcanıyor. şu an okullara giderleri yok. türkiyede kaç adet öğrenci olduğu belliyken, bu sayıda öğrenciyi kaldırmayacak sistem yapmaları ayıptır ayıp! milyonlarca insan twitter, instagram, facebook, youtube giriyor çökmüyor şurada sayısı belli olan öğrencinin girdiği sistem çöküyor. premium hesap alıp giriş önceliğimi vereceksiniz yoksa? gene zenginmi izleyecek dersleri.
sizin yapcağınız bu kadar olur zaten .Sabahın saat 8 .30 undan beri bilgisayar başında saat 12 30 a kadar bununla uğraştık .Zoom indirin arkadaşlar ebanın kendi internetini bile kullanamıyoruz kesinlikle hiç bir şekilde internete girmiyor .Bari bişey yapıyorsunuz tam yapın milleti sabahın köründe dikiyorsunuz bari okul açın o zaman ne bu be .Öğretmenede yazık çocuklarada yazık bizede yazık .O zaman saat 10 11 gibi yapın işe gidenler sıkıntı yaşıyor
İyi olmuş. Uzaktan eğitim mi olurmuş, eğitim yüz yüze olur. Eski köye yeni adet getirirseniz böyle olur.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler