SPOR

CANLI

Erdal Öztürk 'darbe' kurbanı

Dün gece Manchester City’i deviren Bayern Münih’in genç oyuncusu Erdal Öztürk, darbe girişimi sonrası tutuklanan İstanbul 3. Kolordu Komutanı Korgeneral Erdal Öztürk’le olan isim benzerliğinin kurbanı oldu.

Erdal Öztürk 'darbe' kurbanı

Özellikle Twitter’da da isim benzerliğinden dolayı hakkında darbeye yönelik espriler yapılan Erdal Öztürk’ün şanssızlığı bununla da bitmedi. Genç oyuncunun Wikipedia’daki bilgileri de Korgeneral’den dolayı tamamen silindi. 20 yaşındaki oyuncuya ait tüm bilgiler son 24 saat içinde sayfadan kaldırıldı.

Kısacası genç yıldızın kariyerinin en önemli maçında attığı gol darbe girişiminin gölgesinde kalmış oldu.

GELECEĞİN YILDIZI

Berlin doğumlu Erdal Öztürk, futbola 6 yaşında başladı. Tüm hayatını futbola endeksleyen Erdal, daha 15 yaşındayken bu hayalini gerçekleştirmek için Hoffenheim’a taşındı.

Hoffenheim U17’de gösterdiği performansla Hertha Berlin’in dikkatini çeken futbolcu, kusursuz tekniği, sol ayağını kullanma becerisi ve oyun görüşüyle kısa sürede takımın öne çıkanlarından olmayı başardı. Burada 1 yıl geçiren Erdal, her oynadığı maç Bundesliga ekiplerinin gözüne girmeyi başardı.

Başta onu bırakan eski takımı Hoffenheim olmak üzere Werder Bremen, Dortmund ve Wolfsburg gibi devler Erdal’ı kadrolarına katmak için kıyasıya bir rekabetin içine girdiler. Ancak onun gönlü kendisine kapılarını açan Hoffenheim’daydı. Ve Erdal çok düşünmeden yuvaya geri döndü.

İLK MAÇINDA CİTY'İ YIKTI

Kulübün alt yaş kategorilerinde forma giydikten sonra Hoffenheim II’ye kadar yükselen Erdal Öztürk, geçtiğimiz sezon sonunda Bavyera ekibi Bayern Münih’in yolunu tuttu. Pek çok futbolseverin adını bile duymadığı Erdal’a, Manchester City maçında şans veren Carlo Ancelotti bu tercihinde haksız çıkmadı.
Erdal, maçın 75.dakikasında attığı golle Guardiola’ya yeni macerasındaki ilk mağlubiyeti tattıran oyuncu oldu. Bir yeteneği daha Almanlara kaptırdık!

Milli takım konusunda da yalnız bırakılan Erdal, kaybettiğimiz bir başka yetenek olarak dikkat çekiyor. Türkiye U15 ve U16 takımlarında forma giyen Erdal, hocaların kendisini görmezden gelmeleri üzerine milli takımı bıraktı. Ancak yetiştiği topraklar onu kazanmakta kararlıydı ve Erdal’ı kısa sürede Alman Milli Takımı’na aldılar.

ERDAL ÖZTÜRK’ÜN İSTATİSTİKLERİ

Maç: 115
Gol: 22
Asist: 12

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Takım
O
Av
P
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler