Eskişehir'deki üniversitedeki silahlı saldırının perde arkasını anlattı: İlk hedef bendim

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Eğitim Fakültesi'ndeki katliamdan kurtulan Doç. Dr. Ayşe Aypay, 'Bırakın beni konuşacağım' diyerek olayın perde arkasını anlattı.

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi'nde görevli Doç. Dr. Ayşe Aypay, katliamın ardından sinir krizi geçirdi. Arkadaşları uzun süre Aypay'ı sakinleştirmeye çalıştı.

Doç. Dr. Aypay şu açıklamayı yaptı:

"YÖK'e Rektörlüğe Bakanlığa dilekçe verdik. Rektörlük korudu. Defalarca dilekçe verdik. Dilekçelerimizi işleme bile almadılar.

Volkan Bayar'ın dosyasını rektörlüğe çektiler. 4 tane insanın hayatına mal oldu. Bugün adliyedeydim. Eğer ben bugün adliyeye ifade vermeye gitmemiş olsaydım, Volkan Bayar'ın beşinci cenazesi bendim.

YÖK niçin işlem yapmadı? Rektörlük neden işlem yapmadı? 1,5 yıldır defalarca dilekçe verdik, hepsinin üstüne yattılar. Dokundurtmadılar Volkan Bayar'a. Şimdi açıklasın YÖK Başkanı. Şimdi açıklasın Rektör. Benim eşim Volkan Bayar'ın iftiraları yüzünden işinden atıldı. 5,5 ay hapis yattı. Kim ödeyecek bunları?

fotoğraflar-tıklayın1

Bütün bunlara rağmen rektörlük sonuna kadar korudu. YÖK de korudu. Suç duyurusunda bulunuyorum Rektörlük, YÖK hakkında. İşlem yapmadılar, ta ki bugün 4 tane arkadaşımız cenaze olmuş durumda. Ve ben savcılığa ifade vermeye gitmemiş olsaydım Volkan Bayar'ın birinci hedeflerinden biri olarak ben de beşinci cenaze olarak yatıyordum.

Rektörlük, Volkan Bayar hakkında dilekçelerimiz sisteme girmemesi için memurlara talimat verdiler. Kavga dövüş işleme soktuk dilekçeler. Soktuk da ne oldu? Hiçbirine yanıt alamadık. Şimdi kim verecek 4 tane canın hesabını?

Mikail'in engelli küçücük çocuğu var, Yasin'in iki tane bebeği var. Fatih Özmutlu, vatansever tertemiz bir insan.Serdar, gencecik bir insan. Yazık değil miydi bunlara?"

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 50 yorum
değerli sanatçılarımız sayın cumhurbaşkanımızla birlikte üniversiteyi ziyaret etmeli, halay çekmelidir.
ne alaka olayları çarpıtma bunlar hep dış güçlerin oyunu aksini söyleyen fetöcüdür net..
tipik bir chp li yorumu kimligin cok acik..
@oralisik aslında çok ince de yapmamıştın ama anlaşılmadı neyse sağlık olsun.
@donald_cakir ...işçiler tedbirsizliğe, denetimsizliğe kurban gider FITRAT , KADER...İşsizlik artar, enflasyon tavan yapar, dolar, akaryakıt el yakar büyüme 7.5 YALAN AT..Liyakat değildir işin ehli mülakattır koltuk sahibi ülkeyi yöneten MARSLILAR, atamalar, talimatlar, sebep olanlar, İKTİDAR değil DIŞ GÜÇLER ve MUHALİF ZAT...Eyy gidi adalet, doğruluk, hak, BİR ZAMAN GELECEK O TERAZİ BİR GRAM ŞAMAYACAK...ne cehalet sizi kurtaracak ne sahte süslemeli şatafat...
Adalet yoksa her insan bir gün mutlaka uğradığı haksızlıkla kalacak yani hakkını alamayacaktır..... SADDAM ın sözü aklıma geldi: Adil yargılanmak istiyorum... HAKİM: Seni, senin çıkardığın yasalarla yargılıyoruz....
ulan ölü seviciler ulan Allahsizlar sizin dininiz kitabınız yok mu 4 tane ocak sönmüş siz hala dalga geçiyorsunuz ulan be adiler siz degilmiydiniz 10 kasımda içki içip dans eden he o işler size yakışır.utanmaz arlanmaz lar cumhurbaşkanı ve sanatçılara sporculara sallayana kadar siz gitseydiniz neden gidemiyorsunuz biliyorsunuz ki ne şehit aileleri nede oranın halkı nede Mehmetçik sizin yüzünüze bile bakmaz.cirpininin bakalım ağa babalarinizin talimatı kurtarabilecekmi sizleri.
bu durumların tek sorumlusu bugünkü iktidardır, ülke kontrolden çıkmakta, terör odaklarının kontrolüne geçmektedir. emniyet güçleri siyasi iktidarın önceliğiyle hareket etmektedir. ülke iktidar eliyle ve basiretsiz yönetimleriyle adım adım kaosa sürükleniyor. bu ülke ve bu halk eğitimsizliği ve iyi niyetli dindar insanlarıyla dibine kadar suistimal edilmektedir. bu durum çok ciddi bir örnektir, bundan sonrası içinde ibret vericidir.
bu iktidar gelmeden halkımız atomu parçalıyordu zaten değil mi,dhkpc,fetö,pkk vs hiç yoktu,norveç gibi bir ülkeydik zaten,abdi ipekçi eceliyle,uğur mumcu kalp krizi,eşref bitliste yangında öldü zaten değil mi!!ya şu herhaltı hükümette arama huyundan vazgeçin,halk olarak cahiliz,okumuyoruz,araştırmıyoruz sürekli bölüyoruz kutuplaştırıyoruz kendimizi...
benim anlamadığım tek şey bütünlüğüyle iktidarı suçluyor olmanız bu olay iktidar yüzünden mi oldu yoksa bu dekan yökten sebeb mi bu adamı durduracaklar onlardı bu gibi insanlara taviz veren iktidarsa kahrolsun ama bunun sebebi senin gibi düşünen insanlarsa beter olsun Allah ölenlere rahmet etsin bunun gibi olaylar karşısında biraz olsun sağduyulu olun.
@mahama_mumu_1995 bütün dekanları rektörleri istediği gibi atayan iktadırın talimatı ile yök değilmidir. Sanki bu kurumların uzaydan yönetildiğini mi söylemeye getiriyorsunuz anlamış değilim.
@egemensefa fetönun bu kadar güçlenip her istediklerini verenler ortada. habur da halay çekenler yollarda mahkeme kurup davul zurna çaldıranlarda belli o yüzden okuduğunu anlayacak araştırdıgında objektif olacaksın.
@egemensefa atomu osmanlı zamanında parçalıyorduk latin alfabe gelince mağaralara geri döndük. sağolsun akepe geldi cennetten tapu alıyoruz yanmaz kefen alıyoruz
@oralisik eskileri unuttunuz demi gencler okullarda olduruluyordu her arabada bombalar patlardi
tipik felaket tellalı
@hatamiti ulkenin yuzkaralari
inşallah yine sümen altı edilmez, görünen suçlu dışında bu işi örtbas ederek dört cana kasteden bu caniye bilerek yardım edenler var ise onlarda gerekli cezayı alır umarım,hele ki birde gerçek ten bu cani fetocu ise ,,,,vay halimize
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler