Etkileyici bir aile dizisi: This Is Us konusu ve oyuncuları

This Is Us dizisi, konusu ve oyuncularıyla bir hayli seviliyor. This Is Us oyuncularının bazılarını ekranlarda defalarca kez gördük, bazılarını ise birçoğumuz ilk kez bu dizide gördü. Ama öylesine uyumlu bir ekip ortaya çıkmış ki diziye bir kez başlayan bir daha izlemeyi bırakamıyor. Peki This Is Us konusu nedir, dizide kimler oynuyor? İşte This Is Us konusu ve oyuncuları hakkında bütün detaylar...

Etkileyici bir aile dizisi: This Is Us konusu ve oyuncuları

İçindekiler

  • This Is Us Dizisi Konusu
  • This Is Us Dizisi Karakterleri / Oyuncuları
  • This Is Us Ne Demek?
  • This Is Us IMDb Puanı Kaç?

This Is Us, her dönem keyifle izlenebilecek ve hızlı akan olay örgüsüyle muhteşem zaman geçirmenizi sağlayacak bir dizi. Çeşitli entrikalar, üzüntüler ve kafa karıştırıcı duygular bu dizide yer almıyor. Diziyi izlerken aile ilişkilerine kısa bir bakış atma şansınız oluyor. Her şey öylesine doğal gelişiyor ki dizinin bir sezonunu hızlıca bitiriveriyorsunuz. İşte This Is Us konusu ve oyuncuları hakkında tüm detaylar...

This Is Us Dizisi Konusu

Gelelim This Is Us dizisinin ilgi çekici konusuna. İçinizi sıcacık yapacak bir aile dizisi izlemek isterseniz hiç düşünmeden This Is Us dizisine başlayabilirsiniz. 2016 senesinin sonbahar mevsiminde yayınlanmaya başlayan dizinin bölümleri 40 dakika ve NBC'de yayınlanmaya devam ediyor. Dizinin halihazırda 5 sezonu var. İzlemeye başladığınız andan itibaren "Keşke daha önce izleseymişim." diyorsunuz. Karakterler oldukça iyi analiz edilmiş, bu nedenle sanki bir dizi izliyor gibi değil de arkadaşlarınızla oturup bir şeyler içiyor gibi hissediyorsunuz. Yabancı dizi önerisi denildiği an birçok kişinin aklına artık This Is Us geliyor. Bu yapım kesinlikle evrensel duyguları içerisinde barındırıyor ve izleyiciye de hiçbir yapmacıklık katmadan her şeyi olduğu gibi ifade ediyor. Karakterlerin hiçbirisi de kusursuz bir hayatın içinde yaşamıyor, gerçek sorunları ve gerçek sevgiyi izliyoruz dizi boyunca. Rebecca, Jack, Kevin ve Kate tamamen kendi hallerinde insanlar. Fakat bu durum sizi yanıltmasın, aslında onlar kocaman bir aile! This Is Us yorumlarına baktığımızda bu dizinin ve karakterlerin ne kadar çok sevildiğini bir kez daha görme şansına sahip oluyoruz.

This Is Us Dizisi Karakterleri / Oyuncuları

Kate Pearson (Chrissy Metz)

Başlangıcı Kate ile yapalım istedik. Kate Pearson, yeme alışkanlıklarıyla mücadele eden genç ve güzel bir kadın. Tam bir Pittsburgh Steelers hayranı olduğunu da eklemeden geçmeyelim. Toby adında bir erkek arkadaşı var ve çok mutlular. Kate, aynı zamanda evin ortanca çocuğu. Randall adında evlatlık bir kardeşi var, ikiz kardeşi ise Kevin! Ne yazık ki Kate, çocukken arkadaşları ve yakın dostları tarafından kilosuyla alay edilmiş birisi. Bu nedenle de bununla alakalı bir destek grubuna katılıyor, zaten erkek arkadaşıyla da tam olarak ilk kez orada birbirlerini görüyorlar. Los Angeles'ta yaşayan Kate, ikiz kardeşi Kevin'ın kişisel asistanı olarak çalışıyor.

This Is Us oyuncuları ile ilgili çok şey söylemek mümkün. Chrissy Metz hakkında ise çok daha fazla şey söyleyebiliriz. Kendisi Primetime Emmy'de Drama Dizisi En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Ödülü almıştır. Bunun yanı sıra onu Sierra Burgess Is a Loser adlı filmde de görmüştük.

Kevin Pearson (Justin Hartley)

Sırada Kevin var. Kevin, ailenin ilk çocuğu. Lakabı ise tabii ki bir numara! Kevin büyürken ilgi odağı olmaya çalışan ve hala da bunu sürdüren birisi. Ailesinin her daim kardeşleriyle ilgilendiğini, kendisi ile asla ilgilenmediğini düşünen Kevin, ilgi çekebilmek için yapmayacağı şey yok denilebilecek biri olarak karşımıza çıkıyor. Kevin, daha dördüncü sınıftayken hayatının aşkı Sophie ile tanışıyor. Üvey kardeşi Randall'ın akademik başarılarını ve ailesinin ona olan en özel ilgisini kıskanan Kevin sürekli olarak kendini geliştirmeye çalışıyor. Daha sonra Kevin'ın Los Angeles'ta gösteri dünyasına adım attığını görüyoruz. Neyse spoiler vermeyelim, devamındaki olayları izleyip görün.

Justin Hartley; Smallville, Passions, Yalan Rüzgarı ve Revenge gibi yapımlarda rol aldı. Asıl çıkışını Aquaman filmi ile 2007 senesinde yakaladı. Yetenekli oyuncu günümüzde birçok yapımda rol almaya devam ediyor.

Jack Pearson (Milo Ventimiglia)

Üçüncü sırada ailenin babası Jack'i görüyoruz. Jack, çocuk sahibi olmayı karısından daha çok isteyen bir eş. Bir şekilde eşi Rebecca’yı buna ikna eder ve çocuk sahibi olurlar. Alkol bağımlısı olan Jack bu durumuyla ailesini oldukça uzun bir süre boyunca rahatsız edecektir. Eşiyle arasındaki sorunları aşmaya çalışan Jack bu çabalarının karşılığını ne yaparsa yapsın ciddi anlamda bir türlü bulamayan bir adam. Yine de pes etmez ve ailesini bu kötü durumun içerisinden ivedilikle kurtarmaya çalışır. Jack karakter olarak cesur birisi ama iş icraata geldiği zaman ortalıktan kaybolan bir tip. Dizi içerisinde sürekli Jack'in akıbeti ile alakalı birçok olay gelişiyor. Çok şaşıracağınız gelişmeler yaşanabilir. Eminiz heyecanla izleyeceksiniz.

Milo Ventimiglia ise Gilmore Girls dizisinde ve Heroes gibi pek çok dizide rol aldı. Usta oyuncunun Drama Dizilerinde En İyi Erkek Oyuncu Emmy Ödülü'nde adaylığı vardır. Umarız kendisini ekranlarda daha sık görürüz!

Rebecca Pearson (Mandy Moore)

Ve kapanışı ailenin annesi ile yapıyoruz. Rebecca, eşi Jack ve çocuklarına oldukça bağlı bir anne. Ailedeki herkes Rebecca'ya düşkün. Eşi ile olan sorunlarını ivedilikle çözmeye çalışan bu genç kadın, bir ailenin nasıl ayakta tutulacağını iyi bilen birisi olmasıyla dikkat çekiyor. Rebecca karakter olarak anlaşılması çok kolay biri gibi görünse de kendi içinde yaşadığı çatışmaları da rahatlıkla görebiliyoruz. Bu çatışmalara karşı galip gelip gelemeyeceği ise oldukça merak edilen bir konu, tabii bunun hakkında da spoiler vermeye hiç gerek yok. İzlemek mühim diyoruz ve karakter listemizi tam olarak burada noktalamış oluyoruz.

Mandy Moore, gerek oyunculuğu gerekse müzisyen yönüyle her daim beğeni toplayan bir isim oldu. Şimdiye dek birçok dizide, filmde rol aldı. Bunun yanı sıra birkaç da albüm çıkardı. Onu seneler önce Acemi Prenses filminde severek izlemiştik. Uzun zaman sonra kendisini bir dizide görmek hayranlarına çok iyi geldi!

This Is Us Ne Demek?

Thıs Is Us'ı Türkçeye "Bu Biziz" veya "İşte Biz Buyuz" olarak çevirmek mümkün.

This Is Us IMDb Puanı Kaç?

This Is Us dizisinin IMDb puanı tam 8,7'dir.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler