Ezhel kimdir?

Ezhel kimdir?

Ezhel, tam adıyla Ömer Sercan İpekçioğlu 1 Temmuz 1991 senesinde Ankara’da dünyaya gelmiştir. Türk şarkıcı, rapçi ve söz yazarıdır. Gazeteci bir baba ve profesyonel halk dansçısı bir annenin oğludur. Eğitimini TED Ankara Koleji'nde almıştır.
16 yaşında Freestyle King 2 adlı yarışmada birinci olmuştur. Kariyerine solo olarak başlayan Ezhel, 2008’de Keişan ile beraber yaptığı seri ile adını duyurmuştur. Anıl Piyancı, Red, Keişan, Grogi, Nomad ve İndigo gibi isimlerle yaptğı sekiz isimli şarkıyla geniş kitlerere ulaşmayı başarmıştır. 2011 yılında senesinde Funk'd up, Dj Suppa ve Aga B ile VooDoo Records'u kurmuştur. 2017 senesinde yayımladığı Müptezel albümü ile tanınarak ününü tüm Türkiye’ye duyurmuş ve Türk rap tarihinde önemli bir yer edinmiştir.

Ezhel Haberleri

haber

Adliyeler 2018'de de ünlülerin uğrak yeriydi (1)

Müzik, sahne ve spor dünyasının tanınmış bazı isimleri, 2018 yılında, çeşitli nedenlerle adliyelik oldu - Gülben Ergen'in aleyhinde konuşması mahkeme tarafından yasaklanan Seren Serengil, karara uymadığı gerekçesiyle 3 gününü Bakırköy Cezaevi'nde geçirdi - 3 Şubat'ta teslim olan Serengil, 5 Şubat 2018'de tahliye edildi - Galatasaray Kulübü Teknik Direktörü Fatih Terim'in, Türkiye Futbol Direktörü olarak görev yaptığı dönemde sözleşmesini tek taraflı fesheden Türkiye Futbol Federasyonu aleyhine açtığı tazminat davasında, Terim'e hakkaniyet indirimiyle beraber 9 milyon 324 bin lira ödenmesine hükmedildi - Bu kararın temyiz edildiği İstinaf Mahkemesi, Terim'e 9 milyon 324 bin lira ödenmesine ilişkin kararın kaldırılmasını ve takibin asıl alacak olan 5 milyon 180 bin lira üzerinden devamını kararlaştırdı - İstanbul 18. Ağır Ceza Mahkemesi, 5 yıl devam eden davanın sonunda 16 Mayıs'taki duruşmada verdiği kararla, Çağatay Ulusoy, Gizem Karaca ve Hüseyin Orçun Benli ile menajer Selin Boronkay'a, "uyuşturucu ticareti yapmak" suçundan 4 yıl 2 ay, şarkıcı Cenk Eren'e ise aynı suçtan, uyuşturucu maddenin kokain olması nedeniyle 6 yıl 3 ay hapis cezası verdi - "Ais Ezhel" ismini kullanan rap şarkıcısı Sercan İpekçioğlu'nun, "uyuşturucu madde kullanımını özendirme" suçundan tutuklu yargılandığı davanın ilk duruşmasında beraatine ve tahliyesine karar verildi - Ezhel hakkında aynı gerekçeyle yeni bir dava daha açıldı

  01-01-2019 11:45