SPOR

CANLI

Futbolda FETÖ operasyonu! 4 eski futbolcuya yakalama kararı

Futbolda Fethullahçı Terör Örgütü yapılanması gerçekleştirdikleri gerekçesiyle dört eski futbolcu hakkında gözaltı kararı verildi. Yurt dışına kaçtıkları tespit edilen üç şüpheli hakkında yakalama kararı çıkarıldı.

Futbolda FETÖ operasyonu! 4 eski futbolcuya yakalama kararı

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Fethullahçı Terör Örgütü'nün futbol dünyasındaki yapılanmasına ilişkin soruşturma başlattı. Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu savcılarından Mehmet Şenay Baygın tarafından yürütülen soruşturma kapsamında geçtiğimiz hafta 'FETÖ/PDY silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan Hakan Şükür hakkında yurt dışında olduğu tespit edilince yakalama kararı çıkarıldı. Şükür'ün ev ve adreslerinde arama yapıldı.

Son dönemde yazılı ve görsel basında eski futbolcular Arif Erdem, Uğur Tütüneker ve İsmail Demiriz hakkında FETÖ/PDY ile irtibatları olduğuna ilişkin çıkan birçok bilgi ve belgeyi delil kabul eden Savcı Baygın, bu üç eski futbolcuyu da Hakan Şükür'ün şüpheli olduğu 'Futbolda Fethullahçı Yapılanma' soruşturmasına dahil etti.

İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ne talimat verip delil toplanmasını isteyen Savcı Mehmet Şenay Baygın, polisin çalışmasını tamamlaması ardından operasyon için bugün sabah saatlerinde düğmeye bastı. Hakan Şükür'ün yanı sıra Arif Erdem, İsmail Demiriz ve Uğur Tütüneker hakkında 'Fethullahçı Terör Örgütü'ne üye oldukları' iddiasıyla gözaltı kararı verdi.

İsmail Demiriz Büyükçekmece'deki evinde gözaltına alınırken diğer üç ismin yurt dışında olduğu tespit edildi. Demiriz ve diğer şüphelilerin evlerinde arama gerçekleştirildi. (Sabah)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 66 yorum
pardon hangi takımın futbolcularıydı bu fetöcüler... işte sen busun fetösaray... her tarafınız fetö lan.. fetönün futboldaki merkezi gsdir..
Rasim Ozan Kütahyalı denen Fetö çetesinin maşası neden TUTUKLANMIYOR..?? DUYARLI SAVCILARIMIZ GÖREVE LÜTFEN.. TEMİZLEYİN BU HAİN KÖPEKLERİ..
@tkucukcoskun rök denilen yalaka cumhurbaşkanına yağ çekerekten yırtacağını sanıyor ama onun da yakında bütün pislikleri ortaya çıkacak.
çok eski olaylardan dolayı bence hakan şükür hariç diğerleri suçlanamaz..
Takım
O
Av
P
Geri Dön