HABER

Çin, 'kutsal toprak' olarak kabul ediyor! Tayvan'da savaş uçakları otoyola indi

Tayvan savaş uçakları, Han Kuang askeri tatbikatı kapsamında Tayvan'ın Pingtung kentinde bir otoyol üzerine kurulan geçici piste iniş yaptı. Savaş uçakları, ilk kez bir otoyolda acil iniş ve kalkış tatbikatı düzenlerken, Tayvan Lideri Tsai Ing-wen, Tayvanlı pilotların Çin'in Tayvan'ın hava üslerine saldırması durumunda ihtiyaç duyulabilecek becerilerini sergilediği tatbikata katılarak denetimlerde bulundu. Çin, "kutsal" Çin toprağı olduğunu iddia ettiği Tayvan'da askeri tatbikat düzenlemişti.

Tayvan savaş uçakları, Çin işgalini püskürtmek, kritik altyapıyı ve gece operasyonlarını korumak adına her yıl düzenlenen Han Kuang askeri tatbikatı kapsamında Tayvan'ın Pingtung kentinin Pingtung ilçesinde otoyol üzerine kurulan geçici piste iniş yaptı.

Tayvan Merkezi Haber Ajansına (CNA) göre, uçak pistinin hasar görmesi durumunda pilotların ve uçakların dar yola inme yeteneğini test etmek için Pingtung bölgesinde bir otoyolda ilk kez askeri uçaklar acil iniş ve kalkış tatbikatı düzenledi.

YETENEKLERİ TEST EDİLDİ

Tayvan ordusundan yapılan açıklamada, pilotların Pingtung Hava Üssü'ndeki uçak pistinin düşman kuvvetleri tarafından ciddi şekilde zarar görmesi durumunda 24 metre genişliğindeki yola inme yeteneklerinin test edildiği belirtildi.

Açıklamada ilk defa trafik ışıklarının ve kavşakların bulunduğu bir otoyolda böyle bir tatbikat yapıldığı ifade edildi. Çin, 17 Ağustos’ta Tayvan’ın güneyinde bir askeri tatbikat düzenlemişti.

SALDIRI İHTİMALİNE KARŞI GÖVDE GÖSTERİSİ

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler