HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Doğunun en ücra köyünde görev yapan Elif öğretmen, odunları sırtında taşıyıp çocuklar için soba yakıyor

Mesleğine duyduğu aşkla Kastamonu'dan Bitlis'in Alaniçi köyüne bağlı Yenice Mezrası ilkokuluna sınıf öğretmeni olarak atanan Elif öğretmen, tüm zorluklara rağmen çocukları geleceğe hazırlıyor. Doğunun en ücra köyünde görevini yerine getiren Elif Öğretmen, 1 saatlik yoldan gelip, odunları sırtında taşıyarak çocuklar için soba yakıyor.

Kastamonulu Elif Eser, Bitlis’in Alaniçi köyüne bağlı Yenice Mezrası İlkokuluna sınıf öğretmeni olarak atandı. Merkeze 40 kilometre uzaklıkta bulunan bin 20 rakımlı Yenice mezrasına gelen öğretmen, yağmur çamur demeden her gün 1 saatlik yolu servisle gittikten sonra okuluna varıyor. Odun taşıyan, soba yakan ve okulun temizliğini yapan Elif öğretmen, öğrencilerin daha iyi şartlarda eğitim alabilmesi için büyük çaba sarf ediyor.

İki yıl önce geldiği mezraya geldiğini ve burada öğrencilerin sevgisiyle karşılaştığını belirten Elif Eser, “Sabahları okula geldiğimiz zaman temizlik yapıp, sobamızı yakıyoruz. Daha sonra çocuklarla birlikte derslerimizi işliyoruz” dedi.

Express

"BAZEN ÇOK ZORLANIYORUZ"

En Çok Aranan Haberler