HABER

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Meral Akşener'e sert tepki: Sultan Abdülhamid'e hakaret haddini aşmaktır

Son dakika haberine göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Adana'nın yeni şehir stadyumunda yapılan, AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları Başkanlığı'nın düzenlediği etkinliğe katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 81 ilden gelen on binlerce gençle buluşmasında, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e sert sözlerle yüklendi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Sultan Abdülhamid'e hakaret haddini aşmaktır. Bu millet seçimlerinde haddini bildirecektir." ifadelerini kullandı.

Son dakika haberi... Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Gençlik Kollarınca Yeni Adana Stadı'nda organize edilen "Bir Gençlik Şöleni" adındaki etkinliğe katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, gençlere hitabında İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e sert tepki gösterdi. İşte son dakika haberinin detayları...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satırbaşları:

"Bana sizler gibi yol arkadaşları, dava arkadaşları, kalbi imanlı, zihni aydınlık yol arkadaşları verdiği için Rabbime milyonlarca kez hamdediyorum. Siz Türkiye'yi hedeflerine ulaştıracak, dünyayı değiştirecek gençliksiniz. Siz dağılmışları toplayacak, gizlenmişleri açacak, karanlıkları güneşle aydınlatacak gençliksiniz, size inanıyorum. Siz esir kalmış kardeşlerinin, yardım eli uman mazlumların sevinci olacak gençliksiniz. Siz bu emperyalist ağızlılara gereken cevabı verecek gençliksiniz."

MERAL AKŞENER'E SERT TEPKİ

"Haddini aşanlara bu millet 2023'te haddini bildirecektir. Meral Hanım sen kim Sultan Abdülhamid'e saygısızlık kim. 6'lı masada olanlardan 3 tanesi var ki bunlar Sultan Abdülhamid'e bugüne kadar laf söyletmemişlerdi, ne oldu da şimdi sus pus oldular? Bu millet ecdadına hakaret edenlere haddini bildirecektir. Siz bizim 40 yıllık siyasi mücadelemizi, 20 yıllık iktidarımızı 2053 vizyonuyla taçlandıracak gençliksiniz. Bunun için her birinizin kalbimizde, zihnimizde özel ve eşsiz bir yeri var. Sizin gibi bir gençliğe sahip olduğumuz için de Allah'a hamd ediyorum. Bu kararlılığınız bu devamlılığınız 2023 ile birlikte yeni bir dönemi başlatacak, sizlerle birlikte aldığımız emaneti doruğuna yerleştireceğiz."

B

MİLLİ BOKSÖRLERİ TEBRİK ETTİ

"Dün Dünya Kadınlar Boks Şampiyonası'nda 5 altın, 2 bronz alarak dünya şampiyonu olduk. Ben sporcularımızı tebrik ediyorum. Kendileriyle görüştüm, kutluyorum. Şimdi hedef Paris Olimpiyatları ve orada da aynı başarıyı sağlamak."

"TÜM HAZIRLIKLARIMIZI BUNA GÖRE YAPIYORUZ"

"15 Temmuz kahramanı gençlerin tek silahları cesaretle çarpan yürekleri ve gözleriydi. Türkiye'nin gerektiğinde yedi düvele meydan okuyarak elde ettiği her kazanım, gençlerimizin onurlu duruşları, erdemli mücadeleleri, başarıları sayesindedir. Şimdi karşımda ben TEKNOFEST gençliği görüyorum. Zeka sizde, azim, iman sizde. 11 yıl önce 2023 hedeflerimizi milletimizle ilk paylaştığımızda birileri bize hayal gördüğümüzü söylediler. Biz bu hedefleri birer birer hayata geçirirken gençlerimizin önüne daha büyük hedefler koyduk. Tüm hayallerimizi gençlerimizle kuruyoruz, hedeflerimizi gençlerimizle belirliyoruz, tüm hazırlıklarımızı buna göre yapıyoruz."

"TÜRKİYE'Yİ KENDİ HEDEFLERİNE DOĞRU YÜRÜTÜYORUZ"

Biz hizmet, eser siyasetiyle yola çıktık. Biz bununla varız. Rabbimize ve milletimize karşı sorumluluklarımız var. Türkiye'yi vesayetin cenderesinden çıkardığımız gibi, hak ve özgürlük özlemlerine kavuşturduğumuz gibi, terör örgütlerinden tasarrufundan kurtardığımız gibi Türkiye'yi kendi hedeflerine doğru yürütüyoruz. İnsanlarımızın inançlarını öğrenmelerini, ibadetlerini yerine getirmeleri gibi nice engeller vardı. Yani şimdi 18 yaş Türkiye'de nedir? Seçme ve seçilme yaşıdır. Bunu biz sağladık. "

"BİZ BU ÜLKEYİ SOKAKTA BULMADIK"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yeni Adana Stadı'nın dışında bekleyen vatandaşlara hitap etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

"Başkaları gibi seçimden seçime vatandaşın kapısını çalanlardan asla olmadık. Başbakanlığımızdan itibaren sizlerin sadece dertlerini sıkıntılarını değil, sevincini mutluluğunu da paylaştık"

"Biz bu ülkeyi sokakta bulmadık. Meydanı sokak terörünü harlamak isteyenlere bırakmayacağız. Her karış toprağında bir şehidin yattığı bu mübarek vatanı kavgadan, kaostan medet uman kan tüccarlarının insafına bırakmayacağız."

"Son 20 yıldır olduğu gibi 2023'e giden kritik süreçte de 85 milyonun tamamını kardeşimiz bilecek, geleceğe yine omuz omuza yürüyeceğiz."

"Kökeni, meşrebi, mezhebi, siyasi tercihi ne olursa olsun bu ülkenin gençlerinin tamamı bizim evladımızdır."

STADA ALINDILAR

Güvenlik kontrolünün ardından, vatandaşlar 33 bin kişilik stada alındı. Stadın tribünlerinin tamamına yakını, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın hitabı öncesinde doldu.

AA

Tribünlerde, 2023 yazılı afişlerin arasına üzerinde "İzle izle bizi sonuna kadar, yollar gidilecek Fizan'a kadar" yazılı Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın posteri açıldı.

ERDEM KINAY, UĞUR IŞILAK, TUĞÇE KANDEMİR VE OĞUZHAN KOÇ SAHNE ALACAK

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ile Şafak Sezer'in de türkü dinletisi sunacağı "Bir Gençlik Şöleni"nde, Erdem Kınay, Uğur Işılak, Tuğçe Kandemir ve Oğuzhan Koç da sahne alacak. (AA)

AK PARTİ'NİN ADANA'DAKİ GENÇLİK ŞÖLENİ'NDEN KARELER

Geri Dön

En Çok Aranan Haberler