HABER

Yedikçe rahatlayacaksınız: Kabızlığı geri dönmemek üzere bitiriyor!

Günde üç öğün yemek yediğinizde ve muhtemelen aralarda bazı atıştırmalıklar yediğinizde, vücudunuzun gerçekten ihtiyacınız olmayan gıda bileşenleri için bir çıkışa ihtiyacı vardır. Ne yazık ki, vücut bu atığı kolaylıkla serbest bırakamadığında, başka bir deyişle, sağlıklı bir bağırsak hareketine sahip olmak için mücadele ediyorsunuz. Şişkinlik, gerilme ve nihayetinde kabızlık hissedebilirsiniz. Ancak kabızlığı geri dönmemek üzere bitiren bazı besinler var...

Kabızlığı gidermek için şimdiye kadar birçok şey denemiş, birçok besin tüketmiş olabilirsiniz. Kabızlık yaşamak hiç kimse için eğlenceli değildir. Ancak kabızlığa neden olan nedir ve rahatlama sağlamak ve banyoda bir saatlerce oturmamak için bazı yiyeceklerden yardım alabilirsiniz.

Sık sık kabızlığa neden olabilecek diğer bazı faktörler arasında fiziksel aktivite eksikliğinin yanı sıra yüksek oranda işlenmiş, yağ açısından zengin bir diyet yer alıyor.

Uzun süre tuvalete gidememe sorunuyla karşılaşırsanız ancak hangi yiyeceklerin yardımcı olabileceğinden emin değilseniz, kabızlık belirtilerinizi hafifletmek için bu gıdalardan herhangi birini deneyin.

KABIZLIĞA İYİ GELEN BESİNLER

Geri Dön

En Çok Aranan Haberler