MAGAZİN

Gökhan Özoğuz’dan Yunanistan’a büyük tepki! ‘Bayrağımızı yaktırmayız’

Ayasofya’nın ibadete açılması sanat camiasında büyük yankı uyandırdı. Şahan Gökbakar ile başlayan Ayasofya gerginliğine Athena grubunun solisti Gökhan Özoğuz’da dahil oldu. Yunanistan’ın Türk bayrağı yakması ve Ayasofya’nın ibadete açıldığı tarihi yas günü ilan etmesi üzerine Gökhan Özoğuz tepkisini sosyal medya hesabı üzerinden gösterdi.

Gökhan Özoğuz’dan Yunanistan’a büyük tepki! ‘Bayrağımızı yaktırmayız’

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in sosyal medya hesabından yaptığı paylaşıma cevap veren şarkıcı Gökhan Özoğuz, Yunanistan’ı sert bir dille eleştirdi. Tunç Soyer’in Atatürk’ün Yunan bayrağını yerden kaldırttığı anı sosyal medyadan hatırlatması üzerine Gökhan Özoğuz’dan destek geldi.

‘BU DURUŞTUR BİZE YAKIŞAN’

gökhan özoğuz

Toplumsal ve siyasi olaylara karşı yorumlarını hiç çekinmeden yapan sanatçı Gökhan Özoğuz’un hedefinde bu seferde Yunanistan vardı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in “Selanik’te Türk Bayrağı’nın yakılmasını lanetleyerek kınıyorum. Yunan Kralı yaptı diye, 9 Eylül sonrası Karşıyaka İplikçizade Köşkü‘nde yere serilen Yunan Bayrağı'nı ‘Bayrak bir milletin şerefidir, yerlere serilmez’ diyerek kaldırtan yüce Atatürk’ü unutanlara hatırlatırız” paylaşımına Gökhan Özoğuz’dan yanıt gecikmedi. Gökhan Özoğuz Tunç Soyer’in paylaşımını alıntı yaparak “Bayrağımızı yaktırmayız. Bayrak da yakmayız. Bu duruştur bize yakışan” notunu ekledi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 7 yorum
Ayasofya Yeniden Camiye Çevrildi diye Yunan gibi Yas tutan Atinalı ; bencede Bayrağımızı çiğnetmez.
Biz Fatihin vasiyetinine sahip çıkıp, O Vasiyete uygun bir şekilde Yeniden Camiiye Çeviriyoruz. ABD Fransa Yunanistan İsrail vs vs Ülkeler ise Atatürk ün Vasiyetine ve İmzasına !!! Bu işten birşey anlayan varsa Bizede anlatsın
o yüzden mi isminiz athena ????
oğlum o gruplarının adı gerizekalı mısınız siz
Geri Dön