Gül'ün fotoğrafı nasıl indirildi?

Korkusuz yazarı Can Ataklı bugünkü köşesinde, köy kahvesinde bir sohbette denk geldiği olaydan bahsetti. Ataklı, Abdullah Gül-Erdoğan gerilimi hakkında değerlendirmelerde bulundu. Ataklı bir köy kahvesinde asılı olan Abdullah Gül'ün fotoğrafının, son olaylar sonrası kaldırıldığını anlattı.

Gül'ün fotoğrafı nasıl indirildi?

Kahve sahibinin gelen her ünlüyle fotoğraf çektirdiğini ve duvarlara astığını belirten Ataklı, "sıkı bir reisçi"olan kahvenin sahibinin, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'le olan fotoğrafını Cumhurbaşkanı Erdoğan ile geriliminden sonra kaldırdığını ifade etti.

Ataklı, kahvecinin, Gül'le olan fotoğrafı için "Yahu, iki gündür fotoğrafı görenler, bunun şu sıralar sakıncalı olacağını söylüyorlar ben de ne yapacağım bilemedim, işte fotoğraf burada duruyor" dediğini ifade ederken, "Bizim mahallemizin kahvesinde espri olarak yaşadığımız aslında şu anda Türkiye'nin birçok yerinde gerçekten yaşanıyor" diye belirtti.

Ataklı, "Gül geçenlerde Kayseri'de bir cenazeye katıldı. O var diye devlet erkanından ve AKP teşkilatlarından bir kişi yanına yaklaşamadı hatta çoğu cenazeye bile gelmedi. Böyledir bizde siyaset işte" dedi.

Ataklı'nın yazısının ilgili kısmı şu şekilde:

"Hafta içinde işler bitmiş akşamüzeri Beylerbeyi'ndeki Köy kahvesinde mahalle dostlarıyla sohbet ediyoruz. CHP Üsküdar Meclis üyesi Necdet Ay 'Mazhar'ın yaptığını gördün mü?' diye sordu. Mazhar Köy kahvesinin her şeyi. 'Ne yapmış?' diye sordum. Necdet Bey 'Göster göster' diye zorladı. Köy kahvesinin duvarlarında ünlülerin bu mekânda çekilmiş fotoğrafları var. Bunlardan biri de Abdullah Gül'le Mazhar'ın fotoğrafı. Mazhar parmağı ile işaret etti, bir fotoğrafın yeri boş. Tabii orada kim olduğunu hatırlamıyordum ama Mazhar'ın 'sıkı bir Reisçi' olduğunu bildiğimden 'Bana bak yoksa orada Abdullah Gül'le olan fotoğrafın mı vardı?' diye yarı şaka yarı ciddi sesi yükselttim. 'Yahu' dedi Mazhar 'İki gündür fotoğrafı görenler, bunun şu sıralar sakıncalı olacağını söylüyorlar ben de ne yapacağım bilemedim, işte fotoğraf burada duruyor' diye devam etti. Duvardan çıkan fotoğrafı büfenin üzerine ters biçimde yatırmış. Ben yakalamışım ya Mazhar'ı “Yuuuh sana, sen korkacak adam mısın, ayrıca senin reisle araları iyiyken toz kondurmuyordun, sana yakışan fotoğrafı yerinde bırakmaktır” diyerek ayağa kalktım ve parmak salladım.
Mazhar da 'Tabii ya' diyerek fotoğrafı yerine koydu.

'Zaten beni bilen biliyor' dedi. Bizim mahallemizin kahvesinde espri olarak yaşadığımız aslında şu anda Türkiye'nin birçok yerinde gerçekten yaşanıyor. Gül geçenlerde Kayseri'de bir cenazeye katıldı. O var diye devlet erkanından ve AKP teşkilatlarından bir kişi yanına yaklaşamadı hatta çoğu cenazeye bile gelmedi. Böyledir bizde siyaset işte."

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 25 yorum
YAZIK, BUGÜN KORKULARINDAN BUNU YAPAN YARIN DA GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'ÜN DE FOTOĞRAFINI KALDIRIRLAR...
@ncam Atatürk ün fotoğrafını bir chp li kaldırdı ya..
siz korktukça onlar üzerinize gelir korkmayacaksın şunun bunun söylediğini bırak sen ne düşünüyorsun önemli olan bu resmi yerine as dik dur.
@ncam okadar seviyorsan Git Evinin duvarına as Gül ün fotografını. yalandan mızmızlanıp durma
Adam kendi kendini indirdi,kendini başka trene bindirdi.
Apdullah gül bütün halk katmanları tarafından sevilen dayılan bir kişiydi.ancak bir insan ancak kendine zarar verirmiş.kalktı küçücük bir sahte azınlık kendini şakşaklasın diye onu sevip sayanlara sırtını döndü.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler