MAGAZİN

Güzelliğinin sırrı bakın neymiş?

Her ülkeden kadının yüzyıllardır uyguladığı ufak güzellik sırları var.

Peki farklı ülkelerden kadınların güzellik sırlarına bakmaya ne dersiniz?

Farklı ülkelerden kadınların güzellik sırları

1 / 12

AVUSTRALYA

Avustralyalı kadınlar kepek sorununa karşı çay ağacı yağı kullanıyorlar. Şampuana eklenen bir iki damla çay ağacı kafadaki tüm kaşıntı ve kepeği önlüyor.
2 / 12

BREZİLYA

Yulafın hem cilt hem de sağlık için faydalı olduğunu bilmeyen yoktur. Güneşin bol bol yüzünü gösterdiği Brezilya'da kadınlar, güneş yanığının acısını hafifletmek için ciltlerine yulaf ezmesi sürüyor. Brezilyalı kadınlar ayrıca her fırsatta ıslak kum ile kalça ve bacak bölgelerine masaj yapıyor. Bu masaj kan dolaşımını hızlandırarak selülitlerin kısa zamanda yok olmasını sağlıyor.
3 / 12

KOLOMBİYA

Avokado, Kolombiyalı ve Latin kadınların en büyük güzellik sırrı. Kolombiyalı kadınlar, gür ve parlak saçlar için avokado püresi, muz püresi ve bir kaşık zeytinyağını karıştırarak saçlarına sürüyor.
4 / 12

KOSTA RİKA

Gözenek görünümünü azaltmak ve cildin canlı durmasını sağlamak için Kosta Rikalı kadınlar su ve portakal suyunu yarı yarıya oranla karıştırarak yüzüne sürüyor.
5 / 12

ŞİLİ

Canlı ve ışıltılı bir ten için Şilili kadınlar beyaz unla ezilmiş üzümü karıştırıp ciltlerine uyguluyor.
6 / 12

İSKANDİNAV ÜLKELERİ

İskandinav kadınlar ciltlerine güzellik katmak için asla güneşlenmiyor hatta güneşten olabildiğince uzak duruyorlar.
7 / 12

MISIR

Kleopatra süt banyosunun muciti olarak biliniyor. Hal böyle olunca Mısırlı kadınlar da bu geleneği sürdürmeye devam etmiş. Mısırlılar Küvete 2 litre süt ve 100 gram bal ekleyip, 20 dakika boyunca küvette kalıyorlar. Böylece ciltleri daha esnek ve yumuşak oluyor.
8 / 12

BULGARİSTAN

Bulgar kadınlar cilt temizliği için gül yağı kullanıyor. Gül yağı, ya da suyu hem doğal hem de çok etkili bir nemlendirici...
9 / 12

HIRVATİSTAN

Kepekli ve kuru saçlar için Hırvat kadınlar, ısırgan otunu kaynatıp şampuanlarına katıyorlar. Isırgan otu suyuna eklenmiş şampuan saçları derinlemesine temizliyor ve kepeklerden arındırıyor.
10 / 12

İSPANYA

İspanyollar, saçlarına kızıllık katmak için kızılcık suyunu saçlarına sürüyor. İspanyol kadınların bir başka güzellik sırrı ise patates! Gözaltı morluklarını azaltmak için ince ince kesilmiş patates dilimlerini 10 dakika boyunca gözaltlarında bekletiyorlar.
11 / 12

SİNGAPUR

Singapur, bulunduğu konum nedeniyle nem oranının çok yüksek olduğu bir ülke. Yılın yüzde doksanı nemli bir havaya maruz kalan Singapurlu kadınlar da, kabaran saçlarını sakinleştirmek için hindistan cevizi yağı kullanıyor.
12 / 12

RUSYA

Rus kadınlar gergin bir cilde sahip olmak için yulaf ezmesini su ile karıştırıp yüzlerine uyguluyor.
Okuyucu Yorumları0 yorum

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.