Arı Sütü Haberleri

Arı sütü nedir, ciltte ne işe yarar? Arı sütü cilt için nasıl kullanılır?

Cilt bakımı doğanın sunduğu zengin içeriklere yönelme eğilimiyle giderek daha doğal ve organik yöntemlere kayıyor. Bu bağlamda arı sütü, tarih boyunca sağlık ve güzellik için kullanılan doğal bir mucize olarak öne çıkıyor. Cilt bakımında arı sütü kullanımı içeriğindeki benzersiz bileşenler sayesinde cildi besleme, yenileme ve koruma konularında popülerlik kazanmıştır. Peki, arı sütü cilt bakımında nasıl kullanılır?

Kadin 25-11-2023 17:38

'Beyaz altın' diyorlar: Kilosu 15 bin TL! Sabah erkenden başlıyorlar... Talep yağıyor 'İlgi çok fazla'

Arıcılık faaliyetleriyle ön plana çıkan Bursa’nın Mustafakemalpaşa ilçesinde sezonun açılmasıyla birlikte arı sütü, kovanlardan hasat ediliyor. Halk arasında beyaz altın olarak tabir edilen arı sütünün kilosu, 15 bin liradan alıcı buluyor. Sabah erken saatlerde hasat işlemlerine başladıklarını ifade eden Türkiye’nin en genç arı sütü üreticisi Fahrettin Şükrüoğlu, kilogramı 15 bin liradan olan arı sütüne ilginin oldukça fazla olduğunu söyledi.

Finans 16-06-2023 17:01

Arı ekmeği nasıl tüketilir, hangi hastalıklara iyi gelir? Arı ekmeği günde ne kadar tüketilmeli, kilo aldırır mı?

Arı ekmeği doğal vitamin ve mineral kaynağıdır. Arılar kadar insanların da ihtiyacı olan arı ekmeği bal ve polenin fermente edilmesiyle üretilir. Arı ekmeği kansızlık sorunu başta olmak üzere depresyon, karaciğer hasarı ve diş eti kanamalarına iyi gelir. Arı ekmeğinin kansızlıktan depresyona, karaciğer hasarından diş eti kanamalarına kadar pek çok rahatsızlığa iyi geldiği biliniyor. Ayrıca arı ekmeğini diyet yapan kişilerin diyet listelerinde de sıklıkla görebiliriz. Arı ekmeği nasıl tüketilir?

Haber 06-12-2022 17:32

Arı sütü nasıl tüketilir, ne zaman tüketilmeli? Taze arı sütü ne işe yarar, hücre yeniler mi?

Arı sütü, oldukça değerli ve birçok faydası bulunan bir besindir. Arı sütü arıların yavrularını beslemek için ürettikleri bir besin olmasının yanı sıra kovanda bulunan kraliçe arı için de temel gıda maddesidir. Yavru arılar 3 gün bu besin ile beslenirken kraliçe arının ömrü boyunca tükettiği besindir. Arılar için bu kadar önemli bir gıda, insanlar için de yararları saymakla bitmeyen bir besindir. Doğrudan tüketilebilen arı sütü faydaları nelerdir?

Haber 04-11-2022 16:48

Arı Sütü

Arı Sütü Hakkındaki Haberler Mynet'te. Arı Sütü Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Yıllarca sağlıklı olduğu söylendi! Propolis yemek sağlığınızı riske atıyor

Propolis, arılar tarafından üretilir. Propolis, içeriğindeki kimyasallar nedeniyle, anti-mikrobiyal, anti-oksidan, anti-tümör gibi özelliklere sahiptir. Birçok faydası olduğu bilinen propolisin zararları da vardır. Uzmanlar arı sütü ve propolis hakkında uyarılarda bulunuyor.

Haber 19-09-2022 11:28

Liselilerin arı sütü için larva transfer makinesi TEKNOFEST'te birinci oldu

Proje danışmanı ve elektrik elektronik öğretmeni Mine Kara: - "Arıcılarla görüştük. 'Neden arı sütü üretmiyorsunuz?' dediğimizde larva transferinin zor olduğunu, çok personel çalıştırmak gerektiğini, bunun için bal üretimine yöneldiklerini söylediler. Biz de bu problemi çözmek için larva transferini otomatik gerçekleştiren bir cihaz tasarladık"

Yurthaber 04-09-2022 14:46

Faydalarını saya saya bitiremeyeceğimiz ilaç gibi bir besin en iyi çam balı markaları

Sağlıklı beslenmenin yolunun organik gıdalarla beslenmek olduğunu söyleyebiliriz. Yanlış beslenme sonucu hastalıkların arttığını göz önünde bulundurarak hem fiziksel hem ruhsal sağlığımız için tercih ettiğimiz gıdaların doğal olması çok önemli. Bal, özellikle çam balı ise doğru miktarda ve organik olarak tüketildiğinde epey faydalı bir besin. Siz de çam balını mutfağınıza dahil etmek istiyor ama hangi ürünü alacağınıza karar veremiyorsanız listemizi inceleyebilirsiniz!

Yemek 30-06-2022 13:39

Kilosu 10-15 bin TL arasında değişiyor! Satana servet kazandırıyor

Türkiye’nin en önemli arı ve bal üretim merkezlerinin başında gelen Aydın’da arıcılar, bal polen ve anaarı üretiminin yanında arı sütü üretimine de ağırlık vermeye başladı. Oldukça zahmetli ve bir o kadar da sabır gerektiren bir iş olmasına karşın fiyatı altınla yarışan arı sütü tüketenlere şifa satanlara ise servet veriyor.

Finans 24-06-2022 14:59

Kırk yıl düşünseniz aklınıza gelmez: Doğal afrodizyak libidonuzu artırmayı garanti ediyor!

Kadınlar da erkekler de cinsel hayatlarına belli etmeseler de özen gösteriyor. Ancak cinsel ilişkiler hakkında konuşmak ülkemizde bir nevi tabu olduğu için çok fazla dile getirilmiyor. Cinselliğe karşı son zamanlarda isteksiz hissediyorsanız, harika önerimiz var. Şimdiye kadar muhtemelen duymadığınız beş doğal afrodizyak ile libidonuz tavan yapacak. Beslenme rutininize bu besinleri eklerseniz, sadece cinsel enerjiniz artmakla kalmaz aynı zamanda sağlığınızı da koruyacak.

Haber 15-06-2022 11:03

Faydaları saymakla bitmiyor! Ancak fiyatı dudak uçuklattı... Bu süt servet değerinde: Gramı 15, kilosu 15 bin TL

İlaç ve kozmetik sektöründe kullanılan ve vücuttaki ölü hücreleri canlandırdığı düşünülen servet değerindeki ‘arı sütü’nün gramı 15, kilosu ise 15 bin TL'den satılıyor. Arı sütü üretimi yapan Gültekin Bozkurt, 10 kilo arı sütünden 150 bin TL gelir elde etmeyi hedeflediğini söyledi.

Finans 04-06-2022 11:17

Bildiğiniz bütün süt fiyatlarını unutun! Bunun kilosu tam 10 bin lira...

Birçok hastalığın iyileşme sürecine yardımcı olan arı sütünün kilosu duyanları şaşkına çevirdi. Hücre yenileyici özelliği olan arı sütünün kilosu 10 bin liradan satılıyor. Yılda 100 kilo arı sütü üreten üretici taleplere ise yetişemiyor.

Finans 14-05-2022 09:38

Türkiye’nin ilk propolis konferansı gerçekleştirildi

Güvenilir Ürün Platformu Başkanı ve BEE’O Genel Müdürü Dr. Aslı Elif Tanuğur Samancı: - "Günde 40 damla Anadolu propolisi kullanan sağlık çalışanlarında Kovid-19’a yakalanma riski yüzde 98 oranında azalıyor"

Yurthaber 31-12-2021 09:24

Güvenilir Ürün Platformu'ndan arı sütünün faydalarına ilişkin açıklama:

Güvenilir Ürün Platformu Danışma Kurulu Başkanı Aslı Elif Tanuğur Samancı: - "Yapılan bilimsel çalışmalar, arı sütünün kalp-damar sağlığı, üreme sağlığı ve beyin fonksiyonları üzerinde oldukça anlamlı olumlu etkiler sağladığını gösteriyor" - "(Arı sütü) Kolesterol seviyeleri, kan şekeri ve kan basıncını dengeleyici özelliği ile kalp sağlığını destekleyen bir besin. Yüksek antioksidan özelliğiyle yara iyileşmesi ve cilt dokusunun onarımında da faydalı bir bileşen"

Yurthaber 11-12-2021 09:27

2 çocuk annesi ‘Ben yaparım dedi’ ve yaptı

Elazığ’da aile ekonomisine katkı amacıyla devletten destek alan 2 çocuk annesi Hacire Saylan, arıcılığa başladı. İlk olarak 30 kovan ile başlayan girişimci kadın, kısa süre içerisinde bunu iki katına çıkarmayı başardı. Genç kadın, hedefinin ilerleyen zamanlarda arı sütü işine girmek olduğunu aktardı.

Finans 11-08-2021 11:31

Doğal cilt bakım formüllerinde arı sütü etkisi! Yaşlanmayı geciktirmeyi sağlıyor

Gıda Yüksek Mühendisi Aslı Elif Tanuğur Samancı, “Arı sütü yüksek besleyici özellik gösteren antioksidan kaynağı doğal bir arı ürünüdür. İçerdiği proteinler, lipidler, vitaminler, mineraller, amino asitler ve özel bileşenler ile sağlık destekleyici aktivite gösterir. Arı sütü, zengin besin bileşimi ile cildin nem dengesinin korunmasını sağlarken çizgilerin ve kırışıklıkların önüne geçilmesine destek olur." ifadelerini kullandı.

Kadin 09-08-2021 09:47

Çince'den çeviri yaparak öğreniyorlar, kilosu 10 bin lira!

Arıcılıkla uğraşan Hüseyin Diner, son yıllarda başladığı arı sütü üretimi ile bu alanda ülke genelindeki az üreticilerden biri olurken, üretim alanını genişletmeyi hedefliyor. Diner, "Üniversiteler ve devlet bu işe el atarsa hem üretim çoğalır, hem de ürettiğimiz sütün kotası artar" diye konuştu.

Finans 29-07-2021 11:48

Arı sütü, poleni ve arı ekmeğinde katkı maddesi kullanılamayacak

Tarım ve Orman Bakanlığı, hazırladığı tebliğ taslağıyla arı sütü, arı sütü tozu, propolis ürünleri, arı poleni, kurutulmuş arı poleni ve arı ekmeği (perga) gibi arı ürünlerinin üretim ve piyasaya arz aşamasında taşıması gereken nitelikleri tespit etti.

Finans 26-04-2021 16:00

Kilogramı 7 bin lira olan arı sütü üretimiyle Türkiye'nin sayılı üreticilerinden oldu

Kilosu 7 bin lira olan arı sütünün üretimini yaparak Türkiye'nin sayılı üreticilerinden biri olan Rukiye Dağ, ürünlerini Türkiye'nin her yerine gönderiyor.

Haber 07-03-2021 16:36

Talep patlaması yaşanan arı sütünün kilosu 10 bin lira

Tokat Arı Yetiştiricileri Birliği Başkan Ali Demir, kent genelinde yılda 10 kilo civarında üretilen arı sütünün bir tatlı kaşığı fiyatının 70 ile 100 lira, kilosunun ise 7 bin ile 10 bin liradan satıldığını söyledi. Özellikle koronavirüs nedeniyle arı sütü taleplerine yetişemediklerini belirten Demir, yeni üretim için bahar ayının gelmesini sabırsızlıkla beklediklerini söyledi.

Finans 21-01-2021 08:45

Doğadan gelen mucize:Arı sütü

Kraliçe arıların beslenmesi için işçi arılar tarafından üretilen arı sütü, eşsiz bir protein ve vitamin kaynağıdır. Bağışıklık sistemi ve kalp sağlığı için büyük faydaları bulunur. Arı sütünün faydalarını ve nasıl elde edildiğini bu yazıda bulabilirsiniz.

Yemek 01-01-2021 11:50

Arı sütü nedir, arı sütü faydaları nelerdir?

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Güldane Koturoğlu, arı sütünün çocuk sağlığındaki yeri ve önemini anlattı. Arı sütünün zengin içeriği sayesinde çocukların hem bedensel hem de zihinsel gelişimlerine katkı sağladığını söyleyen Koturoğlu, merak edenler için 'arı sütü nedir, arı sütü faydaları nelerdir, arı sütü nasıl kullanılır?'ı anlattı.

Yemek 20-11-2019 09:22

Arı Sütünün Faydaları Nelerdir?

Arı sütü tüm dünyada üretilmesi en zorlu ve pahalı olan, bununla birlikte de lüks diye tabir edilen bir besindir.

Yemek 03-04-2016 17:23