Kilo Vermek Haberleri Ve Son Dakika Kilo Vermek Haberleri

Kilo vermek

Kilo Vermek Haberleri

Prof. Dr. Canan Karatay: Uyurken kilo vermeniz mümkün! Bu yiyecekler kanser yapıyor

Kilo vermek için çeşitli yöntemler deneniyor. Ancak yapılan bu yöntemlerin etkisi istenilen seviyede olmuyor. Sağlıklı beslenme hakkında çarpıcı önerilerde bulunan Prof. Dr. Canan Karatay, uyurken kilo verebileceğinizi belirterek sağlığınız için uzak durmanız gereken besinleri açıkladı.

Haber 14-09-22 14:26

Maske takın, kırmızı tabak kullanın, soğuk duş alın... Kilo vermenize yardımcı olabilecek tuhaf teknikler

Kilo vermek için çok çeşitli yöntemler bulunuyor. Uzmanların önerdiği düzenli beslenme ve sporla birlikte kilo verme yöntemi. Kilo verme zorlu bir süreç olduğu için genellikle bu süreci hızlandıracak ek yöntemlere başvurulur. Oxford Üniversitesi’nden bir profesör kırmızı renkli tabakta yemek yemenin kilo vermeye yardımcı olabileceğini söyledi. Araştırmalar ise göz maskesi ile uyumanın kilo vermeye yardımcı olabileceğini öne sürdü.

Haber 06-09-22 10:34

Bu 5 madde ile 5 kilo fazlanızdan kurtulun!

Kilo vermek bazı kişiler için kolay olsa da durum bazılarında tam tersi. Spor yapmaya üşeniyorum, diyete başlayıp bırakıyorum diyorsanız bu maddeler ile kolaylıkla fazla kilolarınızdan kurtulabilirsiniz. İşte 5 kilo fazlanızdan kurtulacağınız 5 madde!

Kadin 31-08-22 20:38

Biberin faydaları nelerdir? Etkileri saymakla bitmiyor...

Daha sağlıklı olabilmek için yenilen yiyeceklere dikkat etmek gerekiyor. Sağlıklı olabilmenin yolu bol bol sebze ve meyve yemekten geçiyor. Yemeklerde sıklıkla kullanılan yeşil biberin sağlık için öyle faydaları bulunuyor ki öğrenince her gün tüketmek isteyeceksiniz.

Haber 09-08-22 15:52

Bilimsel olarak kanıtlandı! Her gün içerseniz karın yağlarını cayır cayır yakıyor

Yeni yapılan araştırmaya göre, her gün elma sirkesi içerek karın yağlarını yakabilirsiniz. Fit görünmenin yanı sıra sağlık açısından da kilo vermek bazen ölüm kalım meselesi olabilir. Göbek çevresinde biriken yağlar bir dizi ciddi hastalığın habercisi olabilir. Ancak suyla seyreltilmiş elma sirkesi kilo vermenizi kolaylaştırabilir.

Haber 28-07-22 15:01

Mucize besini aramayın! Yağdan kilo vermenin yolları

Zayıfından kilolusuna herkesin bir dönem kilo vermek gibi bir derdi mutlaka olmuştur. Kilo vermek için günlük alışkanlıklarınızı ve yeme içme rutininizi değiştirmeniz gerekiyor. Bunlarla beraber yağ yakımını hızlandıracak bazı adımlar atmalısınız. Tabii hayatınıza hareket katmak da önemli. Kısacası bir tane mucize besinle yağ yakıp, kilo vermeniz pek mümkün değil. Peki, yağdan kilo vermek için neler yapılmalı?

Haber 28-07-22 09:40

Kilo vermek ve incelmek için kesinlikle işe yarayan altın değerinde öneriler

Kilo vermek deyim yerindeyse çetrefilli bir yol. Başta hayat tarzınız, beslenme şeklinizle beraber birçok rutininizi değiştirmeniz ve yerine sağlıklı ve kilo vermenize yardımcı olacak alternatiflerini koymalısınız. Kilo sorunu yaşadığınızı düşünüyorsanız kilonuza değil kilonuza neden olan etkenlere odaklanarak onları değiştirmelisiniz.

Haber 27-07-22 08:53

Fazla kilolarından hızlı kurtulmak isteyenlerin tercihi! Bu, tam benlik deyip yapmaya başlıyoruz ama...

Fazla kilolarımızdan hızlıca kurtulmak için "Bu detoks tam benlik" deyip bulduğumuz bir detoksu yapmaya başlıyoruz ancak yanlış detoks başımıza iş açabilir. Yanlış detoks kas kaybına dahi neden olabilir. Uzman diyetisyen ise vatandaşları yanlış detoksa karşı önemle uyardı. Ayrıca, “Çok hızlı verilen kiloların sağlıklı olduğunu savunmuyorum. Çünkü çok hızlı verilen kilo, inanın çok hızlı alınacaktır. Çünkü sağlıklı bir beslenme profili, alışkanlığı oluşturmamış oluyor” ifadelerini kullandı.

Kadin 25-07-22 15:40

Yiyerek nasıl kilo verilir? Yemeği kesmeden kilo vermenin sırları nelerdir?

Kilo vermek birçok insanın özellikle kadınların sık karşılaştığı bir problem. Uzun ve uyması zor diyet listelerinin yanında insanlar yemeği kesmeden, kolay yollar ile sağlıklı ve kalıcı kilo vermek istiyorlar. Hem yiyip hem kilo vermek isteyenler internette araştırmalarını sürdürüyor. Kendinizi kısıtlamadan da zayıflamak mümkün. İşte yemeği kesmeden kilo vermenin sırları!

Haber 12-07-22 11:12

Yedikçe kilo vermenizi sağlayan mükemmel besinler

Kilo verme süreci en başta sağlıklı beslenme ve disiplin gerektiriyor. Bilinçli bir şekilde, ne yediğinizi bilerek kilo verme sürecinize başlarsanız kısa zamanda etkilerini hissetmeye başlayacaksınız. Bünyenize uygun besinlerden oluşan besinleri tercih ederek hem damak zevkinizi koruyabilir hem de kilo verme sürecini hızlandırabilirsiniz. Bir de yedikçe kilo vermenizi sağlayacak besinleri tüketirseniz istediğiniz sonuca kısa sürede ulaşabilirsiniz.

Haber 02-07-22 15:24

Hızlı kilo vermek hayal değil! Metabolizmanızı hızlandırmanın yolları

Metabolizma, vücudunuzda, vücudunuzu canlı ve çalışır durumda tutan tüm kimyasal reaksiyonları tanımlayan bir terimdir. Metabolizmanız, yediğiniz besinleri enerjiye dönüştürmekten de sorumludur. Nefes almak, hareket etmek, yiyecekleri sindirmek, kan dolaşımı sağlamak ve hasarlı doku ve hücreleri onarmak için ihtiyaç duyduğu enerjiyi sağlar. Metabolizmanızın hızlanması aynı zamanda kilo vermenizi de kolaylaştırır.

Haber 02-07-22 14:11

Mutlaka eklemeniz gerek! Yağsız yapılan diyetler…

Yaz aylarında daha fazla diyet yapılmaya başlıyor. Diyetler her ne kadar sağlıklı olmayı sağlasa da bilinçsiz yapılan diyetler sağlığı tehdit edebiliyor. Daha hızlı kilo vermek adına diyetinizde yağ kullanmıyorsanız yanlış yapıyorsunuz! Uzmanlar diyette yağ kullanımı hakkında uyarılarda bulunuyor.

Haber 01-07-22 11:19

Metabolizmayı hızlandırıyor, yağ kaybını destekliyor! İşte cayır cayır yağ yakan 7 yiyecek...

Yağ yakmak için yağ yakıcı takviyeler, şok diyetler gibi birçok seçeneğe başvuruluyor. Ancak doğal ve sağlıklı yoldan, yağ yakımını destekleyecek yiyecekleri tüketerek de fazla kilolarınıza elveda diyebilirsiniz.

Haber 29-06-22 18:39

Yatmadan önce mutlaka için! Doğal olarak kilo vermeye başlayacaksınız

Uyku düzeni ile kilo kontrolü arasında doğrudan bir bağlantı olduğu bilimsel çalışmalarla ortaya çıktı. Kilo vermek istiyorsanız beslenme düzeni, sağlıklı yaşam ve spor dışında uyku düzeninize de özen göstermeniz gerekiyor. Bunların yanı sıra iyi bir gece uykusu aldığınızda, metabolizmanız daha verimli çalışabilir, bu nedenle sağlıklı bir kiloya ulaşmayı ve korumayı daha mümkün hale getirir. Bir de uyumadan önce bu içecekleri içerseniz kilo vermeniz daha da hızlanabilir.

Haber 29-06-22 15:06

Yatmadan bir saat önce tüketin! Siz uyurken cayır cayır yağ yakıyor

Kilo vermek hem fit bir görünüm elde etmek hem de sağlık açısından çok önemli. Günümüzün en büyük sorunlarından biri olan obezite, onlarca hatta yüzlerce farklı hastalığa davetiye çıkarıyor. Metabolizmanızı hızlandırıp, vücutta özellikle göbek bölgesinde biriken yağları yakmak için deneyebileceğiniz harika bir tarif var. Bölgesel zayıflama her ne kadar zor olsa da bu karışım denemeye değer.

Haber 29-06-22 12:23

Kilo vermek istiyorsanız bunları ağzınıza bile sürmemelisiniz

Kilo vermek başlı başına zorlu bir süreç olabilir. Kararlı ve disiplinli olmanın yanı sıra bilinçli tercihler yapmak da gerekli. Sağlık beslenme, sağlık bir yaşam tarzı ve hareket de kilo verme sürecinin en önemli unsurlarıdır. Ancak görünce yemeden duramadığınız bazı yiyecek ve içecekler kilo vermenizi engelleyebilir. Hastalıklardan uzak güçlü bir sağlık için bu yiyecek ve içeceklerden uzak durmanız sizin iyiliğinize olur...

Haber 29-06-22 07:05

Fit bir görünüm için yatmadan önce telefonunuzu, televizyonunuzu ve ışıklarınızı kapatın

Bir grup araştırmacı, ışığa maruz kalma ile obezite arasında bağlantı buldu. Çalışma, uykudan önce ışığa maruz kalan insanların %40,7'sinin obez olduğunu ortaya çıkardı. Beş saat boyunca ışığa maruz kalmayan grubun sadece %26,7'si obezdi.

Haber 23-06-22 10:30

Kilo vermek için hangi ekmek tercih edilmeli? Uzmanların önerisi...

Kilo vermek için çıkılan yolda uzman desteği alınmadığı zaman birçok hata yapılıyor. Bu hatalar kilo verme yolunda motivasyon düşmesine neden oluyor. Diyet yapanların kafasını kurcalayan sorulardan biri de beslenme listesinde ekmek olmalı mı sorusu oluyor. Uzmanlara göre; kilo vermek ve kolesterolü düşürmeye yardımcı olmak için sağlık açısından en iyisi arpa ekmeğini tercih etmektir.

Haber 16-06-22 09:46

Kilo vermenize yardımcı olacak nefis yumurta tarifleri

Yaz gelince daha hızlı kilo vermek adına birçok diyet programı uygulanıyor. Uzmanlar diyet yaparken yenilen yiyeceklerin azlığı nedeniyle güçsüz kalmamak adına gün içerisinde yumurta yenilmesini öneriyor. Yumurtayı tek başına yemeyi sevmiyorsanız veya farklı tarifler arıyorsanız aşağıda bulunan yumurtalı tarifleri denemeniz gerekiyor.

Yemek 15-06-22 09:51

Diyetinize mutlaka ekleyin! Kilo vermenize yardımcı en etkili yiyecekler

Yaz ayları gelince yapılan diyetlerde artış görülüyor. Yanlış uygulanan diyetler sağlığı olumsuz yönde etkiliyor. Yaptığınız diyetlerin sağlık açısından uygun olması gerekiyor. Hızlı ve sağlıklı kilo vermek için aşağıdaki yiyecekleri diyetinize ekleyebilirsiniz.

Haber 13-06-22 09:51

Sadece 6 ayda bambaşka birine dönüştü! Görenler tanıyamadı: Diyetler şişmanlatıyordu

Londra’da yaşayan 43 yaşındaki üç çocuk annesi Rachael Sacerdoti, hayatı boyunca fazla kilolarıyla mücadele etmek zorunda kaldığını dile getirdi. Genlik dönemlerinden beri katı diyetlerle kilo vermek için uğraştığını dile getiren Sacerdoti, beslenme rutinini tamamen değiştirerek 6 ayda 30 kilo vererek bambaşka bir kişiye dönüştü.

Trend 11-06-22 13:18

Kilo vermek isteyenler dikkat! Kahvaltı saatini düzenleyerek…

Kilo vermek için birçok çeşitli yöntem deneniyor. Her geçen sene yeni bir yöntem ortaya çıkıyor. Daha hızlı kilo vermek adına sağlıklı beslenmek ve düzenli egzersiz yapmak gerekiyor. Uzmanlar daha hızlı kilo verilebilmesi için kahvaltı saatlerine dikkat edilmesi gerektiğini belirtiyor. Etkili kilo vermek için sabah 11’den önce kahvaltı yapılmaması gerektiğini söylediler.

Haber 11-06-22 12:00

Kilo vermek için kendinizi paralamayın! Dümdüz bir karın elde etmenin en iyi yolu

Yağlı bir göbek, sadece görüntü açısından rahatsız edici değildir. Çağımızın en büyük sağlık problemi olan obeziteye giden yolda ilk sinyaldir. Göbek bölgesindeki yağlanma kanser ve kalp hastalığı da dahil olmak üzere çeşitli kronik durumlar için bir risk faktörü olabilir. Bununla birlikte, yağlardan kurtulup düz bir karın elde etmenin söylendiği kadar kolay olmadığını da biliyorsunuzdur. Bilimsel olarak kanıtlanmış bazı yöntemler sayesinde göbek yağını eritmenin yolları...

Haber 07-06-22 15:34

Vücudu yağ yakma makinesine dönüştürecek! Termojenik gıda nedir?

Havalar ısındıkça kilo vermek için daha büyük bir yarış başladı. Kilo vermenin önündeki en büyük engellerden biri de göbek yağlarıdır. Bazen ne yaparsanız yapın göbek bölgesinde biriken yağı eritemezsiniz. Göbek yağını eritmek için deneyebileceğiniz bazı yöntemler ve vücudunuzu yağ yakma makinesine dönüştürecek bazı besinler var.

Haber 04-06-22 09:03

Makarna yiyerek zayıflamak mümkün mü?

Diyetteyken hepimiz kendimize un, şeker ve tuzdan oluşan üç beyazı yasaklarız. Ama arkasında yatan sebepleri bilmeden, kulaktan dolma bilgilerle koyarız bu yasakları. Aslında kilo aldıran besin yoktur. Asıl önemli olan onları pişirme ve tüketme yöntemimiz. Diyete girdiğimizde ilk kendimize yasakladığımız ve onlara haksızlık ettiğimiz yemeklerin başında makarna geliyor. Peki, makarna yiyerek zayıflamak mümkün mü?

Haber 03-06-22 08:53

Kilo vermek isteyip veremiyorsanız hemen elinizdekini bırakın! Kilo vermeye başlayacaksınız

Kilo vermek zorlu, disiplin gerektiren uzun bir süreçtir. Eskiden yapılan şok diyetlerle hızlıca kilo verip sonrasında aynı hızla verilen kilonun daha fazlası geri alınırdı. Şok diyetlerin çok da işe yaramadığı ortaya çıktı. Kilo vermek için sağlıklı yaşam, düzenli beslenme ve spor yapmak gerekiyor. Sağlıklı bir şekilde kilo vermek istiyorsanız bilmeniz gereken bazı gerçekler var! Mesela, kilo vermenizi zorlaştıran bazı besinlerin olduğu gerçeği...

Haber 01-06-22 16:05

Kilo verememenin arkasındaki bilimsel gerçekler

Yediğiniz her şeye dikkat etmenize rağmen kilo vermekte güçlük mü çekiyorsunuz? Sürekli yaptığınız diyetler artık bir işe yaramıyor mu? Hızla kilo vermek için aşırı egzersiz yapıyor, ancak bir türlü istediğiniz kiloya ulaşamıyor musunuz? Yanıtınız ‘evet’ ise tartı ibresinin bir türlü düşmemesinin nedeni, hatalı bazı alışkanlıklarınızdan ve beslenme tarzınızdan kaynaklanıyor olabilir!

Haber 01-06-22 14:48

Kilo, kabızlık ve uykusuzluk sorunları yaşayanlar dikkat! Yulaf ezmesinin faydaları bitmiyor

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte kilo problemi yaşayan vatandaşlar tarafından doğal zayıflama yöntemleri merak ediliyor. Adı sıkça gündeme gelen yulaf ezmesi yalnızca kilo vermek isteyenlerin değil sağlıklı bir öğün yiyerek tok kalmak isteyenlerin de tercih sebebi olan bir besin olarak biliniyor. Yulaf ezmesinin kilo problemi dışında pek çok başka soruna da iyi geldiği biliniyor. Peki yulaf ezmesinin faydaları neler?

Haber 31-05-22 11:19

Yaz aylarına daha zayıf girmek isteyenler dikkat! İşte bir kaşık ballı karbonat karışımının faydaları

Son senelerde yaşanan en büyük sağlık problemleri sağlıksız ve yetersiz beslenmeden kaynaklanıyor. Özellikle yüksek kolesterol, kalp hastalıkları, vücut yağlanması, obezite, kanser ve daha bir sürü hastalığa sebep olan sağlıksız beslenme, kilo problemlerine de sebep olabiliyor. Yaz aylarına daha zayıf girmek isteyen vatandaşlar ise kilo vermek için doğal yöntemleri araştırmaya başladı. Peki ballı karbonatın zayıflamak için oldukça etkili olduğunu biliyor muydunuz? İşte karışımın faydaları...

Haber 30-05-22 11:48

Aç olmadığımız halde neden yemek yemek isteriz?

Aç olunmamasına rağmen yemek yeme dürtüsü birçok kişide görülen bir durumdur. Yiyecekleri gördüğümüzde veya kokusunu aldığımızda aniden o yemeği isteyebiliriz. Bu baskın arzular, aç olmadığımızda bile ortaya çıkar ve direnmek çok zor olabilir. Midemiz ağrımasa bile aç hissetmemizin birden fazla sebebi vardır.

Haber 27-05-22 13:58

Canan Karatay kilo vermek isteyenleri uyardı! Bu vitamin eksikse gram veremezsiniz

Prof. Dr. Canan Karatay, verdiği tavsiyelerle dikkat çekmeye devam ediyor. Başta televizyon ekranları olmak üzere sesini duyurabildiği her yerden obezite karşıtı açıklamalarda bulunan Canan Karatay, bu sefer kilo vermek isteyenler hakkında yaptığı açıklamasıyla gündeme geldi. Doğal, sağlıklı ve dengeli beslenmenin önemine her fırsatta vurgu yapan Canan Karatay, kilo vermek isteyenlerin önündeki en büyük engellerden birinin D vitamini eksikliği olduğunu söyledi.

Haber 27-05-22 08:13

Zayıflamaya yardımcı oluyor! Zencefilli tarçın çayı ile kilolarınızdan kurtulun

Aktivitenin az olması, spor yapmamak, sağlıksız yiyecekler tüketmek kilo almaya neden oluyor. Bu durumun yaşam stili haline gelmesi durumda ise kilo almak kaçınılmaz oluyor. Spor ve beslenmeye dikkat etmenin yanı sıra zencefilli tarçın çayı ile kilo verebilirsiniz.

Haber 26-05-22 00:17

Kilo vermek yeterli değil! İkinci kısım daha önemli: Nelere dikkat edilmeli?

Kilo vermek birçok insan için zorlayıcı bir süreçtir. Verilen kiloları korumak ise kilo vermekten daha zor olabiliyor, kilo vermek kadar çaba ve bağlılık gerektiriyor. Tartıda hedef kiloyu gördükten sonra yapılan diyeti bırakmak, eski yaşam alışkanlıklarına geri dönmek verilen kilonun hızla geri alınmasına yol açar. Bu şekilde sık sık kilo değişimi yaşamak vücut metabolizmasının bozulmasına ve vitamin eksikliklerine neden olabilir.

Haber 24-05-22 12:17

Güllü bu diyet sayesinde bir deri bir kemik kaldı! Hemen kilo vermeye başlayın

Ünlü şarkıcı Güllü kilolu haliyle hafızalara kazınmış olsa da son yıllarda verdiği kilolarla gündemden düşmüyor. Neredeyse 34 bedene düşen Güllü, nasıl kilo verdiğini açıkladı. 40 kilodan fazla veren Güllü hangi diyeti yaptığını ve kilo verme sürecini verdiği röportajlarda paylaştı. Arabesk müziğin sevilen sesi olan Güllü’nün mucize diyetini siz de deneyebilirsiniz...

Kadin 21-05-22 08:28

Kilo vermeye yardımcı en etkili yeşil çay tarifi

Yaz ayları yaklaştıkça kilo vermek için çeşitli diyet listeleri uygulanıyor. Bu listeleri düzenli şekilde uygulamak kilo verme sürecini hızlandırıyor. Kilo verme sürecinde yeşil çayın içilmesinin etkisi yıllardır konuşuluyor. Oldukça fazla faydası bulunan yeşil çayı doğru miktarda ve şekilde tüketerek istediğiniz kiloya ulaşabilirsiniz.

Yemek 20-05-22 13:40

Kilo vermek isterken sağlığınızı tehlikeye atmayın! Diyet yaparken kaçınılması gereken hatalar

Soğuk ve uzun geçen kış mevsiminin ardından güneş yüzünü göstermeye başladı. Artık kışın giyilen kalın giysilerin yerini ince giysiler alacak, haliyle alınan kilolar da daha görünür hale gelecek. Bu nedenle yaz yaklaştıkça hemen herkesi kilo verme telaşı sarmaya başladı. Ancak diyet boyunca farkında olmadan ya da iyi geleceğini düşünerek yaptığımız bazı hatalar nedeniyle zayıflama süreci uzayabiliyor.

Haber 20-05-22 12:12

Türkiye Avrupa’nın en obez ülkesi: Kanserden farkı yok!

DSÖ’nün geçtiğimiz günlerde yaptığı araştırmanın sonuçlarına göre, Türkiye’nin Avrupa’nın en obez ülkesi olduğu ortaya çıktı. Uzmanlar, obezite sorunun birçok hastalığa davetiye çıkardığını ve günümüzün en büyük sorunlarından biri olduğunu belirtiyor. Ani ölümlere neden olan obezitenin bir hastalık olduğunu söyleyen uzmanlar bu sorunun çözülmesi gerektiğinin altını çiziyor.

Haber 18-05-22 15:35

4 günde 4 kilo verdiren harika tarifi!

Yaz ayları geldikçe kilo vermek için yeni yollar araştırılmaya başlandı. Sporla beraber sağlıklı beslenmeye de dikkat edildiğinde kilo vermemek işten bile değil. Ancak bazı özel beslenme yollarıyla daha kısa zamanda daha fazla kilo verme imkanı da bulunuyor.

Haber 17-05-22 16:44

Zayıflatacağını düşünerek yapıyorsunuz ama…

Herkes daha fit ve zinde bir vücuda sahip olmak istiyor. Kış aylarında hareketsiz yaşam ve sağlıksız beslenme nedeniyle alınan kilolar yaz yaklaştıkça sıkıntıya neden oluyor. Yaza kadar ideal kilosuna ulaşmak isteyenler çeşitli diyetler deniyor. Bu diyetler istenilen etkileri veremeyebiliyor. Bilinçsiz yapılan diyetler zayıflatmak yerine vücutta çeşitli sorunlara yol açabiliyor.

Haber 16-05-22 15:17

Diyet ve spor yapmadan dümdüz bir karın için ipuçları

Türkiye hatta Avrupa’daki yetişkinlerin yarısından fazlası obez veya fazla kilolu. Birçok hastalığı tetikleyen kilo ve obezite son yıllarda insanlığı tehdit eden en önemli sorunlardan biri haline geldi. Yaşam tarzı, sağlıksız beslenme ve hareketsizliğin neden olduğu kilo alma, fazla kilo ve obezite Covid-19 pandemisi sokağa çıkma yasakları ve kısıtlamalar yüzünden daha da arttı. Kilo vermek ve dümdüz bir karna sahip olmak için ipuçlarını denemeye başlayabilirsiniz.

Haber 11-05-22 07:59

Araştırma: Fazla kilo rahim kanseri riskini önemli ölçüde artırıyor

İngiltere Kanser Araştırmaları Vakfı (CRUK) tarafından finanse edilen ve 7 ülkede 120 bin kadının katıldığı araştırma, aşırı kilonun rahim kanseri riskini önemli ölçüde artırdığını ortaya koydu. Araştırmaya göre 1,65 m boyunda bir kadın, sağlıklı bir kilonun 12 kilogram üzerindeyse, rahim kanseri riski neredeyse iki katına çıkıyor.

Haber 11-05-22 03:57

Ev işi yaparken ne kadar kalori yakılır?

Kilo vermek için kolları sıvayıp diyet ve spor yapmaya başladıysanız size bazı haberlerimiz var. Spor salonunda veya evde ne kadar yorgun olursanız olun antrenmanınızı tamamlayacak kadar motivasyonunuz yüksekse aynı motivasyonu ev temizliğinde de kullanabilirsiniz. Çünkü; ev süpürmek, toz almak gibi rutin ev işleri sayesinde düşündüğünüzden daha çok kalori yakabilirsiniz.

Haber 10-05-22 15:53

Metabolizmayı hızlandıracak en etkili yöntemler

Yavaş çalışan metabolizma kilo vermeyi en etkileyen nedenler arasında yer alıyor. Çeşitli nedenlere göre yavaşlayan metabolizmayı hızlandırmak için dışarıdan takviyeler yapılabiliyor. Etkili yöntemlerle metabolizmanızı hızlandırıp kilo verme sürecinizi arttırabilirsiniz.

Haber 09-05-22 15:55

İstenmeyen kilolarınızdan tamamen kurtulabilirsiniz

Yaz yaklaştıkça kışın alınan kiloların verilmesi sıklıkla konuşuluyor. Yenilen ağır ve yağlı yemekler, hareketsiz yaşam kilo alımında en etkili sebepler arasında üst sırada bulunuyor. Yazın daha sağlıklı ve güzel bir vücut için uygulayacağınız basit ama etkili yöntemler ile çok kolay bir şekilde istediğiniz kiloya ulaşabilirsiniz.

Haber 09-05-22 15:08

Üç ay vegan beslenme 'kilo verdiriyor, diyabetlilerde kan şekerini düşürüyor'

Danimarka'da yapılan bir araştırmaya göre vegan beslenmek, fazla kiloluların kilo vermesine ve Tip 2 diyabet hastalarının kan şekeri seviyelerini düşürmesine yardımcı oluyor.

Haber 08-05-22 10:43

Fazla kilonun zararları nelerdir? Fazla kilo hangi hastalıklara neden olur, nelere dikkat edilmeli?

Fazla kilonun zararları son yıllarda en çok konuşulan konulardan biri haline geldi. Dünya Sağlık Örgütü’nün yayınladığı obezite raporu sonrası gelinen noktanın ne kadar ürkütücü olduğu gözler önüne serildi. Rapora göre, obez veya fazla kilolu olan yetişkin sayısı göz önüne alındığında ilk sırada Türkiye bulunuyor. Sağlıklı ve düzenli beslenmemenin sonucu olarak ortaya çıkan hastalıklar hayatı olumsuz etkiliyor.

Haber 06-05-22 07:03

Minimum çabayla kilo vermenin harika yolları: Işığı kapatın, mum yakın...

Dünya Sağlık Örgütü’nün (DSÖ) obezite raporunda listenin zirvesinde Türkiye ve İngiltere yer alıyor. Verilere göre Türkiye’de yetişkin nüfusun yüzde 66,8’i fazla kilolu, obez olarak nitelendirilenlerin oranı ise yüzde 32,1. İnsan sağlığını kötü şekilde etkileyen ve hastalıklara karşı savunmasız bırakan fazla kilo sorunu için ufak değişiklikler yaparak mücadele edebilirsiniz. Özellikle hareketsiz yaşam tarzını rutine çevirmiş olanlar için minimum çabayla kilo verecekleri harika ipuçları var!

Haber 05-05-22 08:31

İkisini karıştırınca etkisi inanılmaz! İlaç gibi: Tek seferde bitiriyor

Kilo vermek isteyenlerin dikkat ettikleri konuların başında ödem birikimi oluyor. Ödem hem vücudu şiş gösterir hem de hastalıklara davetiye çıkarır. Aslında ciddi bir sağlık sorunu olan ödemin vücuttan bir an önce atılması gerekmektedir. Her bünye farklı olduğu için ödem atma süreci de kişiden kişiye değişmektedir. Ancak doğada bulunan iki güçlü toksin atıcı meyve sayesinde kolaylıkla ödemden kurtulabilirsiniz.

Haber 04-05-22 08:16

Light ürünler kilo almanıza neden olabilir

Kilo vermek isteyenlerin favorisi olan light ürünler, düşündüğünüz kadar masum olmayabiliyor. Light ürünlerin etiket bilgisini incelediğimizde iki durum dikkatimizi çekiyor. Birincisi; şeker içeriği azaltılmış olan light ürünlerde ürünün azalan şeker içeriği ile değişen tat profilini koruyabilmek için ürüne yapay tatlandırıcı eklenmiş olmasıdır.

Haber 29-04-22 15:42