HDP'li Hüda Kaya’nın oğlunun gözaltında omurgası kırıldığı iddia edildi

İstanbul Kadıköy'deki protesto sırasında gözaltına alınan HDP İstanbul Milletvekili Hüda Kaya'nın oğlu Muhammed Cihad'ın gözaltında omurgasının kırıldığı iddia edildi.

HDP'li Hüda Kaya’nın oğlunun gözaltında omurgası kırıldığı iddia edildi

Anne Hüda Kaya ve oğlu Muhammed Cihad'ın hastaneden fotoğrafı Twitter'da paylaşıldı. Cihad'ın hastane yatağına kelepçelendiği görüldü.

İstanbul Kadıköy'de gerçekleştirilen HDP'li milletvekillerini tutuklanması protestosu sırasında gözaltına alınan HDP İstanbul Milletvekili Hüda Kaya'nın oğlu Muhammed Cihad'ın karakolda omurgası kırıldı. Cihad, kaldırıldığı hastanede yatağa kelepçelendi.

HDP MYK Üyesi Asiye Koçak, Cihad'ın karakolda işkenceye uğradığını yazdı. Twitter hesabından Muhammed Cihad'ın fotoğrafını da paylaşan Koçak, "Muhammed Cihad karakolda gördüğü işkenceden dolayı omurgası kırık bir biçimde savcılığa götürülüyor" ifadelerini kullandı.

POLİSTEN MİLLETVEKİLİNE: ÇEK LAN ELİNİ

Kadın örgütlerinin HDP'li kadın milletvekillerinin tutuklanmasına karşı Kadıköy İskele Meydanı’nda düzenlediği basın açıklamasına polis müdahalede bulundu. HDP İstanbul Milletvekili Hüda Kaya'ya, bir polisin eline vurarak müdahale ettiği görülmüştü.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 27 yorum
İşkence ve kötü muamele insanlık suçudur. Ancak ne yazık ki, ülkemizde son zamanlarda insanları sindirmek için yaygın bir cezalandırma yöntemi olarak kullanılmaktadır.. iktidar ve avaneleri ise bu insanlık suçuna çanak tutmaktadır..
@r.etkar tabi siz yakın yıkın esnafa zarar verin polisde size karanfil versin
@r.etkar konuştu yine fuatavni:)))
insan gibi durana kimse birşey yapmaz, bu ülkede yaşıyorsan bu ülkenin kurallarına uyacaksın, uymazsan belinde kırılır kafanda...
TABİ SİZ OLAYI GÖRMEK İSTEDİĞİNİZ GİBİ GÖRÜP YAZIYORSUNUZ, AMA OLAYDAKİ TAHRİK UNSURLARINI GÖRMEZDEN GELİP YAZMIYORSUNUZ.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler