İğrenç olay! 70 yaşındaki adam 22 yaşındaki zihinsel engelli kıza cinsel saldırıda bulundu

Bolu’da, 70 yaşındaki Selim I., zihinsel engelli oğlunun evlenmek istediği komşularının zihinsel engelli 22 yaşındaki kızına cinsel saldırıda bulunduğu iddiasıyla tutuksuz yargılandığı davanın ilk duruşmasında tutuklandı.

İğrenç olay! 70 yaşındaki adam 22 yaşındaki zihinsel engelli kıza cinsel saldırıda bulundu

Olay, mayıs ayında, Bolu’nun Kıbrıscık ilçesine bağlı Alanhimmetler köyünde meydana geldi. Selim I., iddiaya göre, komşusunun kızı İ.C.’ye, evlerinin önünde cinsel saldırıda bulundu. İ.C., Selim I.’nın kolunu ısırıp, olay yerinden yarı çıplak koşarak, uzaklaştı. Bunu gören kızın komşusu S.B., durumu ailesine anlattı. Ailenin şikayeti üzerine Selim I. hakkında, Bolu Ağır Ceza Mahkemesinde, ’nitelikli cinsel saldırı’ suçundan 12 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

KORKUNÇ İFADELER

Tutuksuz yargılandığı davada 5 çocuk babası Selim I., hakim karşısına ilk kez çıktı. Duruşmada genç kız, ailesi ve taraf avukatları da hazır bulundu. Konuşma güçlüğü çeken ve ileri derecede zeka geriliği bulunan İ.C., sosyal hizmetler görevlisi eşliğinde verdiği ifadesinde, "Bahçede otururken, yanıma Selim amca, geldi. Üzerimdekileri çıkarmaya çalıştı. Ben de onun kolunu ısırıp, taş attım ve kaçtım" dedi. Sanık Selim I. ise suçlamayı reddederek, şunları söyledi:

TUTUKLAMA KARARI

"Ben öğleden sonra koyunlarım kaybolduğu için dışarı çıktım. İ.C. o sırada evlerinin yanındaydı. Yanından geçerken bana ’Kızın gelmiş, evde mi?’ diye sordu. Ben de ’geldi’ deyip yanından geçip gittim. Başka şekilde kendisine dokunmadım. Yanına da yaklaşmadım. Oğlum bir ara bu kızla evlenmek istediğini bana söylemişti. Ancak annesi ve ben, kızın rahatsızlığı nedeniyle bunu kabul etmedik. Ben kendisine vurmadım, eteğini indirmeye çalışmadım. Suçsuzum."

Mahkeme heyeti, kuvvetli suç şüphesi ve kaçma ihtimali bulunduğu gerekçesiyle sanığın tutuklanmasına karar verdi. Selim I., karar üzerine, "Bu yaştan sonra hapishane koyar bana. Beni tutuklamayın" dedi. Mahkeme heyeti, duruşmayı erteledi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 6 yorum
keşke diyorum teknolojinin olmadığı tek derdin yemek bulmak olduğu ilk çağlarda yaşasaydım.nereye baksam midem bulanıyor artık
@muslera1993 Miden bulanamsın bu durmlar o dedığın çaağlardada ayenn avrdı,hele bir araştır,RABBİM İSLAH etsın dıyelım
Ateş olmayan yerden duman çıkmaz cezanı çek lanet olası.
nasıl bir toplumuz biz yazıklar olsun
1.Akli dengesi olmayan biri nasıl evlilik aktinin tarafı olabilir. 2.Sormaya korkuyorum.... çünkü cevabını ne olduğunu çok iyi biliyorum....
olay boluda geciyor hadi yorumcular boluyu sapık ilan edelim.bazı şehirler haber olunca sapık ilan edip şaşrmadık diyorsunuz yaaa.arkadaşlar sucun suclunun dili dini ırkı olmaz olmazzz.lekelemeyin bir suc lu icin milyonlarca insanın yaşadıgı şehirleri
Diğer Haberler