HABER

İnek iki farklı cins buzağı doğurdu, görenler şaşkına döndü

Denizli Çameli'nde besici Ahmet Sağ'a ait yerli kara sığır cinsi inek, biri holstein diğeri simental olmak üzere iki farklı cinste buzağı doğurdu.

İnek iki farklı cins buzağı doğurdu, görenler şaşkına döndü

Emecik Mahallesi'nde besici Ahmet Sağ'a ait yerli kara sığır cinsi inek, gece saatlerinde 1'i holstein diğeri simental olmak üzere iki farklı cinste buzağı doğurdu. İlk kez böyle bir olaya şahitlik ettiği için şaşkın olduğunu söyleyen Sağ, “Ahırda yavruları gördüğümde acaba başka bir inek de mi buzağıladı diye bakıyordum. Bir de baktım ki ineğim öteki yavruyu da yalamaya başladı. Daha sonra ikiz olduklarını anladım ve şaşkına döndüm. Yıllardır hayvancılıkla uğraşıyorum. İlk defa böyle bir olay görüyorum" dedi.

"BESİCİLİKTE NADİR BİR DOĞUMDUR"

İneğin farklı iki cins buzağı doğurmasını değerlendiren veteriner Selahi Arslan, “Tohumlama yönteminde yavrulardan birinin anneye birinin babaya benzemesi mümkündür. Ancak 8 yıllık meslek hayatımda böyle bir olayı ben de ilk kez görüyorum. Besicilikte nadir bir doğumdur" diye konuştu.

Kaynak: DHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 4 yorum
niye şaşırıyorsun bu kadar sarışın kadın zenci çocuk doğurmadı mı zenci ailede sarışın mavi gözlü çocuk doğurdu Allah ne dilerse o olur
tutmadı diye iki farklı aşı dölleme yaparsan normaldir. Allahın da işi gücü yok dana renginle uğraşacak yukarıdaki yorumcuya kapak olsun
bende bi yukarıdakine söylüyorum Allah'ın izni olmadan yaprak bile düşemez dalından
Geri Dön