İran'da düşen uçağın enkaz görüntüleri ortaya çıktı

Dubai’den Türkiye’ye dönerken İran'ın Çaharmahal ve Bahtiyari eyaletinde düşen uçağın enkaz görüntüleri ortaya çıktı. Ulaştırma Bakanlığı, uçakta bulunan 11 kişinin cesedine ulaşıldığını açıkladı. Uçakta 6’sı Türk 8 kişi ve 3 mürettebat bulunuyordu. Uçakta bulunan iş adamı Hüseyin Başaran'ın kızı Mina Başaran 7 kız arkadaşıyla Dubai’de yaptığı bekarlığa veda partisinden dönüyordu.

Başaran Holding’e ait Bombardier Challenger 604 tipi jet uçağın, Türkiye saati ile dün 18.20’de İran hava sahasında temas kesildi. Saat 19.00’da da uçağın düştüğü İran makamları tarafından açıklandı. Arama kurtarma çalışmalarının ardından ilk ekip düşen uçağın enkazına ulaştı. Yaşamını yitiren 11 kişinin 3'ü mürettebat, 8'inin de yolcu olduğu belirtildi. Başaran Holding'e ait olan uçakta Hüseyin Başaran’ın kızı Mina Başaran ve 7 kız arkadaşının bulunduğu belirtilirken, uçağın kaptan pilotunun Melike Kuvvet olduğu öğrenildi.

11 KİŞİNİN CESEDİNE ULAŞILDI

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, İran'da düşen uçakta bulunan 11 kişinin cesedine ulaşıldığını açıkladı.

af3

GÖRGÜ TANIĞINDAN 'MOTORDA YANGIN ÇIKTI' İDDİASI

ISNA'ya göre, Çaharmahal ve Bahtiyari eyaletinde Helen Dağı'na düşen Başaran Holding'e ait uçak kazasında hayatını kaybeden 7 kişinin cenazeleri helikopterle dağdan indirildi. Öte yandan İran Acil Durumlar Kurumu Sözcüsü Mücteba Halidi, görgü şahitlerine göre uçağın motorunda çıkan yangın nedeniyle düştüğünü söyledi.

UÇAĞIN KARA KUTUSU BULUNDU

Çaharmahal ve Bahtiyari Eyaleti Vali Yardımcısı Cafer Meydani, düşen uçağın kara kutusunun bulunduğunu bildirdi. Meydani, kara kutunun Kiyar ilçesindeki Helen Dağı'nda bulunduğunu kaydetti.

af2

TSK'DAN AÇIKLAMA

TSK'dan yapılan açıklamada, "İran'da 11 Mart 2018 tarihinde düşen özel bir Türk uçağının enkaz kaldırma çalışmalarında görev alacak AFAD personelini bölgeye intikal ettirmek üzere Hava Kuvvetleri Komutanlığı'nca bir uçak görevlendirilmiştir." denildi.

YASA BOĞAN KAZA

Akşam saatlerinde İstanbul'a gelmek için Birleşik Arap Emirlikleri'nden havalanan Başaran Holding'e ait özel Türk uçağı, ülkenin güneybatısındaki Çaharmahal ve Bahtiyari eyaletinin Şehrikürd kentine bağlı Kiyar ilçesinin Durk Enar köyü yakınlarındaki Helen Dağı'na düşmüş, kazada 3'ü mürettebat 11 yolcunun hayatını kaybettiği duyurulmuştu.

640xauto

BEKARLIĞA VEDA PARTİSİ'NDEN DÖNÜYORLARDI

Uçakta Hüseyin Başaran’ın kızı Mina Başaran'ın arkadaşlarıyla bekarlığa veda partisi için arkadaşlarıyla Dubai’ye gittiği açıklanırken, Mina Başaran’ın kazadan saatler önce arkadaşlarıyla çekilen fotoğraflarını sosyal medya platformlarına yüklediği görüldü.

HAYATINI KAYBEDENLERİN İSİMLERİ

Mina Başaran, Zeynep Coşkun, Ayşe And, Burcu Urfalı, Aslı İzmirli, Liana Hananel, Jasmin Baruh, Sinem Akay, Melike Kuvvet ve Beril Gebeş.

af4

AA

640xauto

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 49 yorum
ne hayatlar özel jetinizle bekarlığa veda tatili için üzerinde uçtuğunuz ülkeler kan gölü... Her gün şehit verirken biz bu haberler yok hükmündedir bende!
@kalpakli boş konuşma insan ol
boş konuşma insan ol
ya zaten birileri yaptığı işi kamusal alanda, sosyal medyada birilerinin gözüne sokuyorsa onlar benim için bitmiştir, gösteriş , şov, afişe olma derdi olanla benim konuşacağım hiçbir şey yoktur!
@aydnmurat boş yapma konuşma zaten konuştukca batıyorsun
@sercan_1986_spgvr ben cümle kurarken genelde batmam, hep doğru cümlelerdir, doğru tespitlerdir, ayrıca ben batmam çünkü tipim kayık asdkğasdkğ
Keşke fakirler ölseydi zenginler yaşamalıdır
Diğer Haberler