YEMEK

'İrmik helvası' deyip geçmeyin! Çikolatalısı bile var...

İrmik helvası, tatlı krizlerinin bir numaralı kurtarıcısı. Zamanla o kadar çok gelişip değişti ki dondurmalısından çikolatalısına onlarca farklı çeşitle karşımıza çıkmaya başladı.

'İrmik helvası' deyip geçmeyin! Çikolatalısı bile var...

İçindekiler

  • TAM ÖLÇÜLÜ İRMİK HELVASI TARİFİ
  • DONDURMALI İRMİK HELVASI TARİFİ
  • KLASİK İRMİK HELVASI TARİFİ
  • SÜTSÜZ VE SÜTLÜ İRMİK HELVASI TARİFİ
  • CEVİZLİ İRMİK HELVASI TARİFİ
  • PEKMEZLİ İRMİK HELVASI TARİFİ
  • İRMİKLİ UN HELVASI TARİFİ
  • PEYNİRLİ İRMİK HELVASI
  • ÇİKOLATALI İRMİK HELVASI TARİFİ

Kolay yapımı ve ekonomik olmasıyla diğer tatlılardan bir adım önde olan irmik helvasının yeri her zaman ayrıdır. Kışın tereyağlı irmik helvası yazın ise dondurmalı irmik helvası ön planı çıksa da, irmik helvası onlarca farklı çeşidiyle ağızları suladırıyor. İrmik helvası, Osmanlı’dan günümüze popülerliğini koruyarak geldi. Orta Doğu ve Balkanlarda sıkça tercih edilen bu Türk tatlısı, zaman içerisinde yenilenerek çeşitledi. Çat kapı gelen misafirlere jet hızında yapabileceğiniz gibi sadece kendinizi şımartmak için bile irmik helvası yapabilirsiniz. Karşınızda belki de şimdiye kadar duymadığınız çeşitleriyle irmik helvası tarifleri...

TAM ÖLÇÜLÜ İRMİK HELVASI TARİFİ

Türk mutfağının eskimeyen lezzeti irmik helvasının en çok tercih edileni... Evdeki malzemelerle yapıp, damak zevkinize göre süsleyebilirsiniz.

DONDURMALI İRMİK HELVASI TARİFİ

İşte son yılların gözde lezzeti dondurmalı irmik helvasının aradığınız tarifi. Yaz sıcaklarına yakışan bir lezzet olan dondurmalı irmik helvası bu tarif sayesinde adeta bir şef gibi yapacaksınız.

KLASİK İRMİK HELVASI TARİFİ

Tercihi her zaman sadeden yana olanların bayılacağı klasik irmik helvası tarifi. İster sıcak isterseniz soğuk servis edebilirsiniz. Tam ölçülü, efsane lezzet için tek yapmanız gereken mutfağa gitmek.

SÜTSÜZ VE SÜTLÜ İRMİK HELVASI TARİFİ

Laktoza duyarlılığı olan veya süt sevmeyenlerin imdadına yetişen sütsüz irmik helvası tarifi. Süt yerine suyun kullanıldığı tarife ek olarak tüm ince ayrıntılarıyla sütlü irmik helvası tarifini de bulabilirsiniz.

CEVİZLİ İRMİK HELVASI TARİFİ

Mükemmel bir ikramlık tatlı olan cevizli irmik helvası tarifi, hem kokusuyla hem de lezzetiyle damaklarda unutulmaz bir tat bırakacak.

PEKMEZLİ İRMİK HELVASI TARİFİ

Tatlılarla aranıza mesafe mi koydunuz? O zaman pekmezli irmik helvasına hayır demezsiniz. İrmik helvası tarifini efsane bir lezzet haline getiren pekmezli irmik helvasının tadına bir kere baktınız mı bir daha klasik irmik helvasını tercih etmeyeceksiniz.

İRMİKLİ UN HELVASI TARİFİ

İrmik ve unun birlikte kullanıldığı irmikli un helvası, mükemmel lezzeti ve lokum gibi kıvamıyla önemli günlerin vazgeçilmezi olacak.

PEYNİRLİ İRMİK HELVASI

Sırrı içindeki peynirde gizli olan peynirli irmik helvası lezzet fışkıran Hatay’dan tüm insanlığa hediye edildi. Yarım saatte hazırlayabileceğiniz peynirli irmik helvasının tüm inceliklerini tarifimizden öğrenebilirsiniz.

ÇİKOLATALI İRMİK HELVASI TARİFİ

Sevdiklerinizi şaşırtmanın en tatlı yolu, çikolatalı irmik helvası tarifi. Her yaştan hayranı bol olan çikolatanın irmikle buluştuğu çikolatalı irmik helvasını çok seveceksiniz. 


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön