MAGAZİN

Itır Esen'e 1 yıla kadar hapis istemi!

15 Temmuz darbe girişiminin yıl dönümünde attığı tweet nedeniyle tacı ve Miss Turkey 2017 birinciliği geri alınan Itır Esen, hakkında, "Halkın bir kesimini sosyal sınıf, ırk, din, mezhep, cinsiyet veya bölge farklılığına dayanarak alenen aşağılama" suçundan yürütülen soruşturma tamamlandı.

Itır Esen'e 1 yıla kadar hapis istemi!

15 Temmuz darbe girişiminin yıl dönümünde attığı tweet nedeniyle tacı ve Miss Turkey 2017 birinciliği geri alınan Itır Esen, hakkında, "Halkın bir kesimini sosyal sınıf, ırk, din, mezhep, cinsiyet veya bölge farklılığına dayanarak alenen aşağılama" suçundan yürütülen soruşturma tamamlandı. Eser hakkında, 1 yıla kadar hapis cezası istemiyle iddianame hazırlandı.

Soruşturmayı yürüten İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, şüpheli tarafından 16 Temmuz 2016 tarihinde atılan tweet nedeni ile üç kişinin şikayetçi olduğu, Twitter hesabı üzerinde yapılan incelemede şikayete konu paylaşımda bulunduğunun tespit edildiği belirtildi.

TWEET KENDİSİNE AİT
Şüphelinin ifadesinde suça konu tweeti kendisine ait olduğunu kabul ettiği belirtilen iddianamede, 15 Temmuz şehitlerini anmak adına ironi olsun diye paylaşımda bulunduğunu söylediği belirtildi. Şüphelinin ifadesinde şehitlere veya halkımızın herhangi bir kesimine yönelik hakaret kastının bulunmadığı yönünde beyanda bulunduğu belirtildi. Şüphelinin şikayete konu tweeti ile 15 Temmuz darbe girişiminin yıl dönümünü anmakta olan halkın sosyal bir kesimini alenen aşağıladığı belirtilen iddianamede, şüphelinin 6 aydan 1 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılması istendi.

İddianamenin gönderildiği İstanbul Anadolu Asliye Ceza Mahkemesi'nin 15 gün içinde iddianamenin kabulü veya reddi yönünde karar vermesi bekleniyor.

HALASI BEDELİNİ ÖDEDİ DEMİŞTİ...
Itır Esen'in aynı isimli oyuncu halası Itır Esen: “15 Temmuz bizler için çok önemli, masum insanlarımız hayatlarını kaybetti. Dikkatsizce yazılmış bir sözdü şehitler için. Yaptığı çok büyük bir hata. Ona çok büyük bir ders oldu. Bedelini büyük bir biçimde, küçük yaşta da olsa ödemiş oldu” demişti.

NE OLMUŞTU?
Miss Turkey 2017 güzellik yarışmasında birinci seçilen Itır Esen, 15 Temmuz darbe girişiminin yıl dönümünde attığı tweet nedeniyle büyük tepki çekmiş, tacı ve birinciliği elinden alınmıştı. Üç kişinin şikayeti üzerine de Itır Esen hakkında, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından, "Halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik" suçundan soruşturma başlatılmıştı.

4564654

itir_esen_tweet

Okuyucu Yorumları17 yorum
 • 496 Oy
  türkiyedeki bir sürü adam gibi gecinen insanlardan daha adam ıtır. doğrulari soylemek birilerine batmis..
 • 273 Oy
  @toni_montana_1984 sende kaşınıyon galiba....senin karın ağrın ne koçum...
 • 1 Oy
  @toni_montana_1984 ip adresinden tespit ediliyorsun merak etme batanlar yazdıklarını okudu gerekenler yapılacak
 • 1 Oy
  @toni_montana_1984 Toni ya da adın her neyse elmayla armutu birbirine karıştırıyorsun. Zaten bu ülkedeki büyük sorun bu; hangi kesimden olursa olsun herkes kendi tarafından olanı ne yaparsa yapsın koruyor. Yahu arkadaşım bu densizin söylediklerinin korunacak ne tarafı var? Yapmayalım böyle ben aileden Atatürkçüyüm ve bununla da gurur duyuyorum ama bu kız sırf Atatürkçü kesimden diye saçma sapan bir şekilde korumam koruyamam!!! Bunu da herkese tavsiye ederim. Bu cahil kız hastalıklı bir ruh haliyle saçma sapan adice şeyler yazmıştır, 18 yaşının üstündedir ve cezasını çekmesi lazımdır NOKTA!!!!
 • 332 Oy
  Sen o şehitlerin tırnağına kurban ol.
 • 329 Oy
  Bu ceza az bile..
 • 288 Oy
  kesinlikle çok ama çok az bir ceza talebi bu. Aile terbiyesi almamış medeniyetsiz çirkin bir kızın söyledi bu lafların affedilir bir tarafı kesinlikle yok. Yazdıklarını bir okuyunda görün arkadaşlar ..İğrenç şeyler yazdıkları...zekasızca yazılan şuursuzca yazılan bir tweet .Halası demiş ki bedelini ödedi sen kimsin ki halk adına konuşuyorsun bedeli sende ödeyeceksin ailesi olarak utanmazlar.
 • 205 Oy
  savcılar boş iş peşinde. fettullahı destekleyen işadamları parır patır bırakılıyor, vekiller zaten suçsuz eee bu kız mu suçlu. dalga geçmeyin yargıyla. suçlu suşsuz; suçsuz ise suçlu oldu memlekette.
 • 20 Oy
  İfade özgürlüğü kapsamında değerlendirilmeli. Ama o akşam darbeyi engellerken ölen devletin tüm asker ve polisine minnet doluyuz
 • 19 Oy
  böyle boş tiplere iş vermeyin
 • 9 Oy
  toni, bu senin meselen değil. boşver
 • 9 Oy
  Atatürk’e hakaret etseydi, ya bakan ya meclis başkanı ya da ihale verirlerdi.
 • 0 Oy
  @volkandrm_2016 hadi ordan dengesiz...
 • 7 Oy
  şu 15 temmuzu fena abarttılar artık ne tiyatroymuş 2 senedir kapalı gişe oynuyo
 • 6 Oy
  peki şehitler için kelle diyen reis ne zaman yargılanacak
 • 3 Oy
  bu suçu işleyen normal bi vatandaş olsaydı kat be kat ceza alırdı ve sürekli haberi yapılıp linç edilirdi ama azcık ucundan tanıdık ünlü artist kesimi olunca işler değişiyor...gözünü sevdiğimin adaleti hep mi zenginin paralının şöhretlinin yanındasın...
 • 0 Oy
  hak ettin kuzum hak ettın bu cezayı....

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.