Kaçırılan üniversiteli genç kızla ilgili akılalmaz ayrıntılar

Mersin'de, bindiği minibüsten aralarında akrabalarının da olduğu kişiler tarafından kaçırılan üniversite öğrencisi Zelal Topçul, polis tarafından bulundu. Zelal Topçul, "5 yıldır beni seviyormuş. Yani böyle bir şeyi istemeden yaptığını düşünüyorum. Pişman olmuştur. Büyük bir hata yaptı. Keşke yapmasaydı. Hiçbir zarar vermediler, gittiğim gibi geri geldim. Çok iyiyim" diye konuştu.

Mersin’de, evlenme teklifini ret ettiği akrabası Derviş Topçul ile ağabeyi ve arkadaşları tarafından, bindiği minibüsten indirilerek kaçırılan üniversite öğrencisi Zelal Topçul, polis tarafından bulunarak ailesine teslim edildi.

Kaçırılma olayının ardından genç kızı bulabilmek için çalışmalarını genişleten ekipler, birçok adrese baskınlar düzenledi. Merkez Akdeniz İlçesi Çay Mahallesi’nde, Derviş Topçul’un akrabasına ait bir adrese düzenlediği operasyonda Zelal Topçul’a ulaşan ekipler, kaçırılma olayına karışan 4 şüpheliyi de gözaltına aldı.

Pazar günü saat 14.30’da kaçırılan Topçul, pazartesi günü akşam saat 21:30’da yeniden özgürlüğüne kavuştu. Yaklaşık 31 saat zanlıların elinde rehin kalan genç kız, Emniyet Müdürlüğü’nde babasına sarılarak, kurtarılmanın mutluluğunu yaşadı.


Polis operasyonu ile kurtarılan Zelal böyle görüntülendi. FOTO: Anadolu Ajansı

"TÜM POLİSLERE TEŞEKKÜR EDERİM"

Babasının yanından biran ayrılmayan Zelal Topçul, "Her şey bir anda oldu. Şu an iyiyim ve o ana dönmek istemiyorum. Kötü bir olaydı. Böyle olsun istemezdim. Herkes ayağa kalktı. İnşallah kimsenin başına gelmez. Babamla amcamın yanındayım, polislere teşekkür ederim. Ben iyiyim, gittiğim gibi geri geldim. Buldurlar beni. Tüm polislere teşekkür ederim" dedi.

"İSTEMEDEN YAPTIĞINI DÜŞÜNÜYORUM"

Zelal Topçul, "5 yıldır da beni seviyormuş. Yani böyle bir şeyi istemeden yaptığını düşünüyorum. Pişman olmuştur. Büyük bir hata yaptı. Keşke yapmasaydı. Annemin, babamın, amcamın göz yaşına değmedi. Ben böyle bir şey beklemiyordum. Bu kadar cesaretli olacağını beklemiyordum. Bu kadarını yapacağını kestiremiyordum. Şu anda iyiyim çok şükür babam, amcam yanımda. Polislere teşekkür ediyorum. Hiçbir zarar vermediler, gittiğim gibi geri geldim. Çok iyiyim." diye konuştu.


Yaklaşık 31 saat zanlıların elinde rehin kalan genç kız, Emniyet Müdürlüğü’nde babasına sarılarak, kurtarılmanın mutluluğunu yaşadı.

BABA: KEŞKE OLMASAYDI

Baba Yusuf Topçul ise, "Bundan daha büyük bir mutluluk olamaz. Keşke böyle bir şey olmasaydı. Demek ki kaderde varmış. Çok şükür kızım sapasağlam geldi. Müdürümüz başta olmak üzere tüm emniyete teşekkür ederim" diye konuştu.

6 GÖZALTI

Polis ekipleri olayla ilgili 6 kişiyi de gözaltına aldı. Zelal'i Derviş Topçul, ağabeyi ve arkadaşının kaçırdığı ortaya çıkmıştı.


Zelal'i kaçıran Derviş Topçul gözaltına alındı. Genç kızı kaçıran ve Türkiye'yi ayağa kaldıran Derviş Topçul emniyetteki ifadesinde "Seviyordum. İstedim vermediler" dedi. Olayla ilgili toplam 6 kişi gözaltına alındı.

NELER YAŞANMIŞTI?

Kayıt yaptırıp okula başlayan genç kızı, iddiaya göre Kızıltepe’de akrabası Derviş Topçul’a (22) istediler. Müteahhit Yusuf Topçul, kızını isteyen amcasının çocuklarına, "Benim kızım okuyor, meslek sahibi olacak. Senin çocuk işsiz güçsüz. Tarlada çalışıyor. Bu konuyu kapatın. Bir daha da açmayın" dedi.

Olumsuz yanıtın ardından ısrarını sürdüren Derviş Topçul, ağabeyi Nurullah Topçul (27) ve arkadaşı Savaş Y. (22) le birlikte Mersin’e gelip Zelal’i takip etmeye başladı.

Yurtta kalan Zelal Topçul, Akdeniz İlçesi'nde oturan akrabalarına gitmek için dün saat 14.30 sıralarında minibüse bindi. Şüpheliler, otomobille takip ettikleri minibüsün önünü Homurlu Mahallesi’nde yolcu indirirken kesti. Minibüse binen Nurullah Topçul, genç kızı kolundan tutup zorla indirdi. Zelal Topçul, otomobile bildirilip bölgeden uzaklaştırıldı. Olay, güvenlik kamerasına da yansıdı.

GÖRGÜ TANIĞI ANLATTI

Zelal Topçul’un evlenme teklifini ret ettiği akrabası Derviş Topçul, ağabeyi ve arkadaşı tarafından kaçırılma anının tanığı Abdulgaffar Azğan, evinin önünde yaşanan olayı anlattı. Azğan, "Ben bahçede hayvanlarımla ilgilendim. Eve girer girmez acı bir fren sesi duydum. Kaza sandım, aceleyle dışarı çıktım. Biri yaralandı sandım. Genç bir kızı otomobile attılar ve hızla uzaklaştılar. Kızın birini götürdüler, diğer kız burada kaldı, telefon etti birilerine. Kızın kaçırıldığını söyledi. Beyaz bir araba ile kızın götürüldüğünü gördüm. Kız otomobile bindirilirken bağırıyordu" dedi.

'KIZIMI İSTEDİLER, BU KONUYU KAPATIN' DEDİM

Kızından haber alamayan 5 çocuk babası Yusuf Topçul, Mersin’e gelerek Zelal’in bulunması için polise şikayet dilekçesi verdi. Baba Topçul, "Kızımı istediler, ben de onlara 'Kızım okuyor, sizin çocuk işsiz güçsüz. Bu konuyu kapatın' demiştim. Mersin’e gelip kızımı kaçırmışlar" dedi.

Polis genç kızı kaçıranların peşine düşerken olayla ilgili soruşturma başlatıldı. Zelal'in ailesi de kızını görenlerin polisi aramasını istedi.


Baba Yusuf Topçul

BABA ANLATTI: AİLESİ TEHDİT MESAJLARI GÖNDERDİ

Zelal Topçu'nun ailesi kızlarının bulunması için görüntüleri Müge Anlı'nın programına da gönderdi. Baba Yusuf Topçul, kaçıran kişinin amcasının çocuklarının çocukları olduğunu, olaydan sonra hiçbir şey olmamış gibi seraların içine girdiğini ve olayı inkar ettikten sonra kayıplara karıştığını anlattı.

Baba Topçul, kızını kaçıranların bağımlı olduğu için toplumdan dışlandığını, şahısların telefonlarını kapatmasına rağmen ailesinin kendilerine tehdit mesajları gönderdiğini söyledi.

Müge Anlı da akıllara durgunluk veren anları izlerken şoka girdi ve "Görüntüleri izlerken tüylerim diken diken oldu. 'Baban bekliyor' deyip götürüyorlar. Daha sonra binenler de akrabaları. Daha önce sevdiğini söylemiş ama kız istemediğini anlatmış. Bu kadar kolay mı? İnanılır gibi değil" dedi.

(DHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 20 yorum
ailecek meşhur oldunuz bide poz veriyolar bu kadar düzmece olmaz arkadaş ????????
buna kesin müge anlının burnunu sokması lazım dedim altta resmini gördüm
@omer_hizli_1987 ....eferiimm sana Turist Ömer
şikayetçi olman için istismara uğraman mı gerekiyor?
türkiye ayağa kalkmışmış gidin be
Şimdi şikayetçide olmaz bu. Ünlü düşünür demet akalının dediği gibi Herkes hakettiği gibi arkadaş.
şikayete gerek mi var. ceza yok ki. alenen kayıtlı ıspatlı suç. nasılsa ceza yok yine yapar.
sağlam korkutmuş
muge; neye şaşırdın canım sen..
kızı nasıl korkuttularsa şikayetçi bile olamıyor eğer bu ülkede adalet varsa adam kaçırma suçu gözler önünde ispatlı olan bu kişiye gerekli ceza verilir. Eğer ceza verilmezse sizin ben adaletinize ne diyeyim hakim bey...
Herhalde yapanlar da pişman olmuşlardır. Kimse zarar görmediğine göre abartmamak gerekir
alt fotoda kızın gözlerinin kapatılıp diğer yerlerde tam gösterilmesi ayrı bir mesele:)
Babayı tebrik ediyorum kızını zorla vermemiş okutuyor sahip çıkıyor. Yalnız şikayet olmasa da kaçıranlara kamu davası açılmalı ve gereken ceza ve ders verilmeli ki yeniden yapmasınlar.
Bu müge anlıda sanki çok ciddi bir olaymış gibi tiplere bak. Oğlan sevmiş kaçırmış ibrahim tatlıses hülya avşar filminde görmüyormuyuz. sanki kötü bişi yapmışlar
bizim bu çağdışı davranışlarımız, gelişmiş toplumlarda fıkra diye anlatılıyordur herhalde..
bu da toplum teröristi bas cezayı
Bizde üzülmüştük, ne kadar rahatsın,meşhur mu oldun acaba, kaçıranların zarar veren tip olduğu görünüşte belli,arkasında içki meyhane kumar kabadayılık racon...hepsi vardır,dürüst namuslu insan el sürmez, külahımıza anlat o sakin lafları....bi daha üzülürsem.....
ŞEYTAN SAKALI DA BIRAKMIŞ...NEYSE...SİNEK GİBİ EZERLER ORADA...
Müge Anlı . komiksin.
sanki reklam amaçlı yapılmış gibi baksana kız anlatırken gülüyor heyeca yapıyor..
Diğer Haberler