HABER

Ortalığı karıştıran restoranın kime ait olduğunu böyle açıkladılar!

Gündemdeki isim Kadir Mısıroğlu'nun, Boğaz'da 10 milyon dolarlık restoranı olduğu öne sürülmüş, A haber iddiayı yalanlamıştı. Kadir Mısıroğlu'nun "Yerin tapusunu benim" açıklamasının ardından A Haber tekrar harekete geçti. Yeni yapılan haberde mekanın Kadir Mısıroğlu'nun eşine ait olduğu söylendi ancak Kadir Mısıroğlu’yla alakasının olmadığı yine vurgulandı.

A Haber yılan hikayesine dönen, Boğaz'daki restoranın tapusunun Kadir Mısıroğlu'nun eşine ait olduğunu öne sürdü.

A Haber’in yayınında “Restoranın bulunduğu mülkle ilgili bir ayrıntı var. O yapı Kadir Mısıroğlu’nun eşi Aynur Mısıroğlu’na ait. Aynur Mısıroğlu yaklaşık 40 yıl önce ailesinden kalan mirasın parasıyla söz konusu yapıyı satın almış. Sözcü gazetesinin iddialarının hiçbiri gerçeği yansıtmıyor” ifadelerine yer verildi.

'YUNAN HAYRANI'

Öte yandan Türk Hava Kuvvetleri’nin ilk şehidi olan Tayyareci Fethi Bey’i anma töreninde, Milli mücadeleye, "Keşke Yunan galip gelseydi" sözleriyle bilinen Mısırlıoğlu'na çok sert tepki geldi.

Muğla Fethiye'ye ismi verilen Şehit Yüzbaşı Tayyareci Fethi Bey’in 104. yıl anma törenlerinde milli mücadele vurgusu yapıldı.

Üst düzey askeri yetkililerin yanı sıra çok sayıda bürokrat ve vatandaşların katıldığı törende, hava kuvvetleri jetleri Şehit Fethi bey anıtı üzerinden saygı uçuşu gerçekleştirdi. Hava Eğitim Komutanı Korgeneral Ziya Cemal Kadıoğlu, Dalaman Hava Meydan Komutanı Albay Savaş Cenik, Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner, Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, Fethiye Cumhuriyet Başsavcısı Kurtca Eker, Türk Hava Kurumu Genel Başkanı Kürşat Atılgan, Fethiye Jandarma Komutanı Yılmaz Demirelli, Emniyet Müdürü Mehmet Yapalıal törene katılan isimlerdi.

Türk Hava Kuvvetleri’nin ilk şehidi olan Tayyareci Fethi Bey’i anma töreninde, Milli mücadeleye, "Keşke Yunan galip gelseydi" sözleriyle öfke kusan Kadir Mısırlıoğlu ve destekçilerine çok sert tepki geldi.

"TARİHİ FESLİ YUNAN HAYRANI MECZUPLARDAN ÖĞRENENLER KANDIRILMAYA VE KAYBETMEYE MAHKUMDUR"

Günün en dikkat çeken konuşmasını ise Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı yaptı. Saatcı yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı:

"Öncelikle Atatürk’ümüzün, ‘istikbal göklerdedir’ sözünü yerine getirmek için gece gündüz çalışan, Türk Hava Kurumu Üniversitesi’ni hayata geçiren, THK Başkanı Kürşat paşam ve yönetimini kutlar, ilçem adına teşekkür ederim. Tarih devletlerin hafızasıdır. Hafızanı kaybedersen, her şeyini kaybedersin. Tarih aynı zamanda bilimdir. Televizyon dizilerinden değil, kitaplardan öğrenilir. Tarihi, fesli Yunan hayranı meczuplardan öğrenenler kandırılmaya ve kaybetmeye mahkumdur. ‘İyi ki bu orduyla savaşa girmedik’ diyenler ordumuzun ve devletimizin mahremi olan kozmik odaları FETÖ’cü hainlere açanların, Balyoz ve Ergenekon tutuklusu kahramanlarımızın, Güneydoğu’da ve Afrin’deki başarıları karşısında herhalde bir kere daha özür borçları vardır."

ğ

"HABUR REZALETİ, 90 YILLIK REKLAM ARASI İSABETSİZ SİYASİ TERCİHLER"

Saatcı sözlerine şu şekilde devam etti:

"Habur rezaleti, Oslo kriterleri, Dolmabahçe mutabakatı, akiller hareketi, 90 yıllık reklam arası, Türklükten ne fayda gördük, Türk dediğin sentezdir böyle bir ırk yoktur gibi, safsatalardan sonra gelinen tekli sözlerle ifade edilen değerlere bakıp, bu kadar süre içerisinde bu derece derin medcezirler yaşayan ülkenin ordusunun dimdik ayakta kalması, köklü milleti olmasının net bir göstergesidir. İsabetsiz siyasi tercihlerin ve dış politikada yapılan bariz hataların bedelini, Mehmetçiğimizin kanı ve canıyla ödediğimiz bu günlerde, o zamanlar bizim olan aynı topraklar üzerinde, bundan 104 yıl önce çökmekte olan imparatorluğuna itibar kazandırmak için, çıktığı meydan okuyucu yolculukta uçmağa varan şehidimiz Tayyareci Fethi Bey’i anmak için toplandık. Ruhu şad olsun"

6 9


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön