SPOR

Konya'da Beşiktaş taraftarlarına saldırı

Galatasaray ile Beşiktaş'ı karşı karşıya getirecek Turkcell Süper Kupa maçı öncesi tatsız bir olay yaşandı.

Bir grup Galatasaray taraftarı, Konya şehir merkezinde Beşiktaş taraftarlarını taşıyan otobüse saldırdı. Taşlı saldırıda otobüsün camları kırılırken, şans eseri ciddi bir yaralanma olmadı. Saldırgan taraftarların bazılarında döner bıçaklarının olması dikkat çekti.

Bu tatsız olayın Süper Lig'deki deplasman yasağının kaldırılmasından sadece 1 gün sonra meydana gelmesi dikkat çekti.

Yaşanan olayda silah da kullanıldığı ve bazı taraftarların silahtan çıkan mermi ile yaralandığı öğrenildi.

Polis çevirmesinde karşı karşıya geldiler

Olay Adana'da polisin Galatasaraylı taraftarları taşıyan otobüsü durdurduğu esnada gerçekleşti. Maça giden Galatasaraylı taraftarlar polisin aramasını bitirmesini beklerken, o anda Beşiktaşlı taraftarları taşıyan otobüs göründü. Galatasaraylılar, Beşiktaş taraftarı taşıyan otobüsü taş yağmuruna tuttu.

Polis izledi

Olayların içinde kalan polisler ise durumu izlemekle yetindi. Hatta bir polisin Beşiktaş otobüsüne "devam et" şeklinde işaret yapması dikkatlerden kaçmadı.

Beşiktaşlılar da Galatasaraylıları buldu!

Taşlı saldırıyı haber alan bazı Beşiktaşlıların ise yollarda Galatasaraylıları taşıyan araçları gözlediği ve gördüğü anda ise saldırıda bulunduğu öğrenildi. Galatasaray taraftarından da 15-20 kadar yaralı olduğu belirlendi.

Konya'da da birbirlerine girdiler

İki takım taraftarı Adana ve çevresinde adeta savaş durumuna geçerken, kavga Konya şehrinin dışında da devam etti.

Bu olayın Süper Lig'deki deplasman yasağının kaldırılmasından sadece 1 gün sonra meydana gelmesi dikkat çekti.Ankara'dan Konya'ya gelen taraftarlar Konya yolunda birbirlerine girdiler. Olayların sosyal medyada hızla yayılması taraftarların birbirlerini bilenmesine yol açtı. Ankara-Konya yolundaki olaylar sırasında 15-0 kadar Galatasaraylı'nın da yaralandığı öğrenildi.


Takım
O
Av
P
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler