Kore'nin sevgilisi: Touch Your Heart konusu ve oyuncuları

2019'da yayınlanan Touch Your Heart dizisi Güney Kore'nin en sevilen yıldızlarını bir romantik komedide buluşturdu. Ünlü bir oyuncu ve bir avukatın yollarının kesişmesiyle başlayan acı tatlı olayları anlatan dizi kısa zamanda Türkiye'de de popüler oldu. Güney Kore dizilerini seven ve romantik yapımları özleyenler için Touch Your Heart konusu ve oyuncuları hakkındaki detayları derledik.

Kore'nin sevgilisi: Touch Your Heart konusu ve oyuncuları

İçindekiler

  • Touch Your Heart Dizisi Konusu
  • Touch Your Heart Dizisi Karakterleri / Oyuncuları
  • Touch Your Heart Ne Demek?
  • Touch Your Heart Kaç Sezon?
  • Touch Your Heart IMDb Puanı Kaç?

2019'da tvN ekranlarında yayınlanmaya başlayan Touch Your Heart dizisi romantik komedi sevenleri ekrana kilitledi. Güney Kore'nin en sevilen yıldızları arasında olan Lee Dong Wook ve Yoo In Na'yı bir araya getiren dizi kısa sürede Türkiye'de de popülerlik kazandı. tvN'de yayınlanan Ugly Young-A, Let's Eat, What's Wrong With Secretary Kim gibi pek çok başarılı yapımın mimarı olan Park Joon-Hwa bu dizinin de yönetmenliğini üstleniyor.

Touch Your Heart dizisinin senaristleri ise yine tvN yapımları için yazdıkları başarılı drama senaryolarıyla tanınan Choi Bo-Rim ve Lee Myeong-Suk. 2016'da KakaoPage'de yayınlanan aynı adlı internet romanından uyarlanan Touch Your Heart, ünlü bir oyuncunun bir avukatın yanında çalışmasını ve sonrasında başlayan aşklarını anlatıyor. Romantizmi en iyi şekilde işlemeyi ve izleyicinin kalbine dokunmayı bilen Güney Kore yapımlarından biri olan Touch Your Heart konusu ve oyuncuları hakkında detaylı bir araştırma yaptık.

Touch Your Heart Dizisi Konusu

Touch Your Heart konusu en sevilen klişelerden biri olan ünlü bir yıldız ve "sıradan" birinin yaşadığı aşkı sevimli bir şekilde ele alıyor. Ünlü bir kadın oyuncu olan Oh Yeon-Soo'nun adı zengin bir ailenin oğlu ile bir skandala karışıyor. Bu skandalın ardından hayatı dibe vurmaya başlayan Oh Yeon-Soo, iki yıl boyunca işsiz kalıyor. Ne pahasına olursa olsun bozulan imajını düzeltmeye ve eski günlere dönmeye kararlı olan Oh Yeon-Soo, ünlü ve prestijli bir senaristin yeni bir projesi olduğunu duyuyor. Dizinin başrol kadın karakteri bir avukatın yanına sekreter olduğu için Oh Yeon-Soo, yapım şirketinin de bu şartı sunmasının etkisi ile, bir avukatlık firmasında sekreterlik yapmaya karar veriyor. Çünkü güzelliğiyle nam saldığının ve oyunculukta pek de yetenekli olmadığının farkında.

Yeni karakterinde başarılı bir oyunculuk sergileyerek izleyicilerin ve yapımcıların gönlünü alabileceğini düşünüyor. Bu sürede hem biraz para kazanabileceğini hem de oyunculuğunu geliştireceğini düşünüp sevinen Oh Yeon-Soo, maalesef sert kayaya çarpıyor. Sekreterliğini yaptığı avukat Kwon Jung-Rok oldukça aksi ve sert biri, Oh Yeon-Soo'nun sekreteri olmasını da istemiyor ancak patronunun baskısı sonucu kabul etmek zorunda kalıyor. Bu nedenle ikili büyük anlaşmazlıklar yaşıyorlar. 6 ay sürecek bu macerada Oh Yeon-Soo ve Kwon Jung-Rok giderek birbirlerine aşık oluyor. Konu klişe gibi görünse de işleniş tarzı ve kurgusu sayesinde ilk bölümden itibaren sizi hikayenin çeken Touch Your Heart'ı izlediğinize pişman olmayacaksınız.

Touch Your Heart Dizisi Karakterleri / Oyuncuları

Touch Your Heart gücünü dizinin anlatım tarzından ve başrol oyuncularının arasındaki uyumdan alıyor. Daha önce bir başka ünlü Güney Kore dizisi olan Goblin'de beraber oynayan ve izleyicinin dikkatini çeken Yoo In-Na ve Lee Dong-Wook bu kez başrolde bir araya gelmiş. Kore dizisi fanatiklerinin bir arada görmeyi en çok istediği çiftlerden biri de böylece romantik bir öyküde buluşmuş. Sizin için Touch Your Heart oyuncuları ve karakterleri hakkında bir liste hazırladık.

Oh Yeon-Soo/Oh Jin-Shim (Yoo In-Na)

Oh Yeon-Soo sahne adını kullanan Oh Jin-Shim güzelliği ile ünlü ve geleceği parlak bir oyuncu. Ancak günün birinde zengin bir ailenin oğluyla beraber bir skandala karışıyor ve kariyeri dibe vurmaya başlıyor. Hayranlarını kaybeden ve yapımcıların artık kapısını çalmadığı Oh Yeon-Soo uzun bir süre işsiz kalıyor. Ünlü bir senaristin yeni projesinde başrol karakterini canlandırmayı kafasına koysa da yapım şirketi ona aslında farkında olduğu acı bir gerçeği söylüyor; Oh Yeon-Soo'nun iyi bir oyuncu olmadığını. Rolü alabilmek ve eski şaşaalı günlerine dönebilmek için yapım şirketinin şartını kabul eden Oh Yeon-Soo, rolüne bürünebilmek için altı ay süre ile bir avukatlık şirketinde sekreter olarak çalışmaya başlıyor. Daha önce kısa bir süre hukuk eğitimi aldığı için şirkete rahatça uyum sağlayan ve samimi tavırlarıyla iş arkadaşlarının gönlünü kazanan Oh Yeon-Soo, sekreterliğini yaptığı Kwon Jung-rok'la anlaşmakta zorluk çekse de ona aşık olmaya başlıyor.

Güney Koreli yıldız oyuncu Yoo In-Na Touch Your Heart dizisiyle kariyerinde önemli bir adım attı. Başarılı oyuncu gelecekte de birçok önemli yapımda yer alabilir.

Kwon Jung-Rok (Lee Dong-Wook)

Kwon Jung-Rok çalıştığı avukatlık şirketinin en başarılı avukatlarından biri. Aldığı hiçbir davayı kaybetmemesiyle meşhur olan Kwon Junk-Rok'un işindeki başarısı kadar ünlü olduğu diğer konu da soğuk ve mesafeli bir insan olması. İşine verdiği önem nedeniyle sekreterlikle alakası olmayan bir oyuncuyla çalışmaktan hoşlanmasa da patronunun baskısıyla kabul ediyor. Soğuk ve mesafeli tavrını Oh Yeon-Soo'ya da gösteren Kwon Jung-Rok başlarda onu canından bezdirse de giderek Oh Yeon-Soo'ya aşık oluyor.

Ünlü oyuncu Lee Dong-Wook Touch Your Heart ve Hell Is Other People yapımlarıyla 2019 yılında güzel bir çıkış yakaladı. Tale of the Nine Tailed adlı fantastik drama dizisinin de kadrosuna dahil edildi.

Choi Yoon-Hyuk (Shim Hyeong-Tak)

Kwon Jung-Rok ve Oh Yeon-Soo ile aynı şirkette çalışan bir boşanma avukatı olan Choi Yoon-Hyuk, dizinin en renkli karakterlerinden. Şirkette çalışan bir diğer avukat Dan Moon-Hee ile başlayan aşkları en az başrol çiftinin ilişkisi kadar dikkat çekici.

Shim Hyeong-Tak genellikle yan rollerde oynasa da bu diziyle beraber yıldızı parladı.

Yeon Joon-Kyu (Oh Jung-Se)

Dizinin geçtiği avukatlık firmasının müdürü olan Yeon Joon-Kyu, Oh Yoon-Soo'nun sadık bir hayranı. Bu nedenle onun şirketinde çalışmasını mutlulukla kabul ediyor.

Daha çok tiyatrodaki rolleriyle tanınan Oh Jung-Se, 2019 ve 2020'de birçok başarılı projeyle ekranlara geldi.

Touch Your Heart Ne Demek?

"Touch Your Heart", "Kalbine dokun" anlamına geliyor. Dizi tam da bunu yapıyor.

Touch Your Heart Kaç Sezon?

Touch Your Heart tek sezonluk ve toplamda 16 bölümlük bir dizi. Tüm bölümlerini Netflix Türkiye arşivinde bulabilirsiniz.

Touch Your Heart IMDb Puanı Kaç?

Touch Your Heart IMDb puanı 7,6.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler