Kulp Belediye Başkanı görevden uzaklaştırıldı, kaymakam kayyum olarak atandı

Diyarbakır'ın Kulp ilçesinde 7 sivilin şehit olduğu terör saldırıyla ilgili tutuklanan HDP'li Kulp Belediye Başkanı Mehmet Fatih Taş'ın yerine Kaymakam Mustafa Gözlet görevlendirildi.

Valilikten yapılan açıklamada, HDP'li Kulp Belediye Başkanı Taş'ın "silahlı terör örgütüne üye olma" ve "terör örgütü propagandası yapma", suçları kapsamında hakkında devam eden 5 ayrı soruşturma ve 1 kovuşturma bulunduğu belirtilerek, 12 Eylül'de Ağaçkorur Mahallesi'nde 7 vatandaşın şehit olduğu hain terör saldırısı üzerine Kulp Cumhuriyet Başsavcılığının "silahlı terör örgütüne üye olma", "terör örgütü propagandası yapma", "devletin birliğini ve bütünlüğünü bozma" suçlarını esas olarak başlattığı soruşturmada Kulp Sulh Ceza Hakimliğinin kararıyla dün tutuklandığı ifade edildi.

Taş'ın, Anayasanın 127. maddesi ile 5393 sayılı Belediye Kanunu'nun 47. maddelerine istinaden geçici bir tedbir olarak İçişleri Bakanlığınca görevinden uzaklaştırıldığı ifade edilen açıklamada, Belediye Kanununun 45 ve 46. maddeleri kapsamında Kulp Kaymakamı Mustafa Gözlet'in Kulp Belediye Başkan vekili olarak Valilikçe görevlendirildiği kaydedildi.

Diyarbakır'ın Kulp ilçesinde 7 kişinin şehit olduğu, 10 kişinin yaralandığı terör saldırıyla ilgili gözaltına alınan, HDP'li Kulp Belediye Başkanı Mehmet Fatih Taş, HDP İlçe Başkanı Abidin Karaman, Kulp Belediyesi Fen İşleri Müdürü Şener Aktaş, Mehmet Emin Ay ve Fatma Ay dün tutuklanmıştı.

BELEDİYEDE ARAMA YAPILMIŞTI

Kulp Belediyesine ait bir aracın saldırının gerçekleştiği yerde patlamadan kısa süre önce görüldüğü iddiası ve tanık ifadeleri üzerine olayın ardından polis ekiplerince Kulp Belediyesi ile HDP Kulp İlçe Başkanlığında yapılan aramada, kamera kayıtlarıyla bazı dokümanlara el konulmuştu.

(AA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 49 yorum
Hiç bir inandırıcılığı olmayan ,organize işler bunlar. Ancak yöre halkının gerçekleri bildiğini ve daha çok bilendiğini de unutmayın. Devlet bilmem ne uğruna çok hatalı işlere imza atıyor. Kayyum belki akan devlet imkanları ile daha iyi hizmet verebilir ama bu halk her zaman mağdurun yanında olmayı tercih etmiştir.Çok hatalı bir senaryo uygulanıyor....
sanki hdp nin pkk nın yaptığı doğruymuş gibi akp nin kayyum atamalarını sorguluyorsunuz? Sizin adaletiniz işinizi geldiği kadar abd nin israilin beleş dağıttığı silahlarla halk mücadelesi verilmez ancak ve ancak piyon olunur kukla olunur ateşteki kor olunur
Ne bekliyorsun merak ettim terör için belediyelerin tüm imkanlarını kullanıp askerime kurşun sıkmalarını bekliyorsun.. Beyin ne iş yapıyor sende
dostum işin aslı neymiş ozaman yazda bilelim. yoksa boş beleş terör propagandası yapma.
Sen hayatında kaç defa doğuya gittin ve ne kadar yaşadın. öyle uzaktan klavyenin başında tuşlara basmakla olmuyor bu işler. git te gör ondan sonra inaniyormusun bak bakalım
@kalpakli TRAMPA DOSTUM DİYEN KİM
bölge halkı neye bileniyor devletinemi yoksa evlatlarını dağa kaldıranlaramı kusura bakma o halkın bilmediği yok hendek kazarken görmedik demeleri gibi allah onlara destek veren o bölge halklarınında binbirtürlü belasını versin inşallah.bunca şehit kanı boşuna göz göre göre akıyorya ben ona yanıyorum işte.
ALLAH YÜCE HÜKÜMETİMİZDEN RAZI OLSUN.
daha çok kayyum olur
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler