HABER

Meral Akşener: Ucunda ölüm de olsa her şeye hazırım

Yeni parti hazırlığındaki Meral Akşener, FOX TV ekranlarında yayınlanan programda gündem yaratacak açıklamalarda bulundu. Yeni partinin ilanının Ekim ayının 15'inde yapılacağını ifade eden Meral Akşener, geçtiğimiz yıl hakkında başlatılan çirkin kampanyaya da değinerek "Kadınlar beni anlayacaktır. Çok ağırdı. Artık korku duvarını aştım. Artık bunun ucunda ölüm olsa hazırım" diye konuştu. Akşener, son dönemde artan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'e yönelik saldırılar hakkında da konuştu.

Yeni parti çalışmalarını sürdüren Meral Akşener, Fox Tv’de İsmail Küçükkaya ile Çalar Saat programına konuk oldu. Akşener kurma hazırlığı süren partisi ve gündeme ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Akşener yeni partinin ilanı ile ilgili “Yetiştiremeyebiliriz ancak Ekim ayının 15’inde çalışmaları tamamlamayı planlıyoruz” diye konuştu. Genel merkez binası bulmakta zorlandıklarını belirten Akşener “Kraldan çok kralcı insanlar türemiş” diyerek genel merkezi kiraya vermek için temasa geçtikleri kişilerin “Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan çekindiklerini” savundu.

‘UCUNDA ÖLÜM OLSA HAZIRIM’

Geçtiğimiz yıl hakkında başlatılan çirkin kampanyaya da değinen Akşener “Kadınlar beni anlayacaktır. Çok ağırdı. Artık korku duvarını aştım. Artık bunun ucunda ölüm olsa hazırım” dedi.

PARTİNİN LOGOSU NE OLACAK?

Referandum sürecinde kendisiyle özdeşleşen “kınalı ele” de değinen Akşener “Bu benim işaretim oldu. Ancak partinin logosu değil” diye konuştu.

TEOG ELEŞTİRİSİ: OTORİTER BİR BABA GİBİ…

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “TEOG kaldırılsın” talimatını da değerlendiren Akşener “Ben kendimi büyük bir evde otoriter bir babanın çocuğu gibi hissetmeye başladım ve herkes de böyle hissediyor.

Bir cumhurbaşkanın uzmanlarla konuşmadan akşam düşünüp sabah açıklama yapmasını yanlış kabul ederim” dedi. AKP’nin eğitim politikasını eleştiren Akşener “Derslik sayımız artmasına rağmen eğitim kalitesi düşüyor” diye konuştu.

‘BİZİMKİLER BAĞIRIR ÇAĞIRIR AMA BİR ŞEY ÇIKMAZ’

Kuzey Irak’ta yapılması planlanan ‘Bağımsız Kürdistan referandumu’na da değinen Akşener; “Barzani referandumda evet için çalıştı Türkiye’de. Dedim ki “Barzani’nin bu çalışmasının sonucu olarak istediği nedir” O süreçte ilk iş bayrağının asılması oldu. Şimdi bağırıyor çağırıyor da, artık ‘eyy’ in bir manası yok. Manevi olarak bir borcu olduğuna inandığına ve bu işi (referandum) aradan çıkarmaya çalışıyor. Bizimkiler bağırır çağırır ama bir şey çıkmaz. ABD aslında referanduma karşı. ABD önce Suriye’de bir Kürt devleti kurmak istiyor. Barzani’nin şu an yaptığı tamamen Türkiye’deki gelişmelere yönelik. Erteleyebilir” yorumunda bulundu.

ULU ÖNDER’E YAPILAN SALDIRILAR

Meral Akşener, son dönemde artan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere cumhuriyetin kurucu unsurlarına yönelik saldırılara yönelik ise “Türkiye’de Atatürk’e, Zübeyde Hanım’a, cumhuriyetin kurucu unsurlarına sövmenin bir yaptırımı yok. Yapanın yanına kâr kalıyor” dedi. Zübeyde Hanım hakkında çirkin sözler sarf eden sözde tarihçi için de konuşan Akşener “O şerefsize sadece sosyal medyadan tepki gösterdiğiniz taktirde bunlar devam eder. Zübeyde Hanım ne yapmış bunlara. Bir anne, bir kadın. Son derece mütevazı bir kadın. Kadınlar tepki göstersin yoksa bu saldırılar artar” çağrısı yaptı.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 67 yorum
darbe gecesi 7 den 70 e şehit verilirken siz evde çayınızı yudumlayıp sonuca göre tavır takınmayı bekliyordunuz sayın akşener, gençliği kandıramazsınız!
hep öyle hazırım diyorlar, darbe olunca saklanıyolar evde nasıl oluyor bu
CAGIMZIIZN TOMRIS HATUNU TURK DUNYASININ LİDERİ AKŞENER GELECEK KAOS TEROR KUTUPLAŞMA BOP TAŞERONLUGU BARZANI COCUKLUGU KANDIRILMIŞLIK IHANET SON BULCAK TURK MİLLETİ HUZUR BULACAK ALLAHIN İZNİ İLE TURK MİLLETİ YENİDEN DIRILECEK
fetonun bir numaralı ağzı gelecek tutuklanan bütün fetocular serbest kalacak diyecektin
@metto333 Programı dinlemediğin anlaşılıyor. Fetöcü olsa hemen içeri alırlardı merak etme. Sen asıl Fetöyle boy boy, sayfa sayfa fotoğrafları olup, hala yüksek mevkilerde olanlarla ilgilen istersen.
@metto333 gelde bitsin bu hasret diye ağlayanlar hocam bir emriniz var mı diye soranlar fetocu değil meral hanım mı fötöcü zihni gübidik.
Geri Dön