HABER

Koray Aydın: Akşener, Erdoğan karşısında kesin olarak kazanacak

MHP'den istifa eden ve Meral Akşener ile yeni parti için birlikte hareket edeceğini açıklayan Koray Aydın, gündem yaratacak açıklamalarda bulundu. Yeni partinin henüz kurulmadan yüzde 20'lik oy oranını aştığını belirten Aydın, 2019'daki başkanlık seçimlerinde Akşener'in 2. tura kalması durumunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı geride bırakacağını öne sürdü.

MHP'den istifa eden Koray Aydın, "Eğer 2. tura kalacak olursa seçim Akşener ve Erdoğan en çok oyu alan iki aday olarak yarışacaklar ki Meral Akşener kesin olarak kazanacaktır" açıklamasında bulundu.

Aydın, yüzde 14-15 ile başlayan anketlerin parti kurulmadan yüzde 20'lere ulaştığını iddia etti.

Yeniçağ gazetesi yazarı Orhan Uğuroğlu, Akşener'le birlikte hareket edeceğini açıklayan Koray Aydın'la yaptığı görüşmeyi köşesine taşıdı.

Röportajın ilgili bölümleri şöyle:

Yeni Parti'yi MHP'ye alternatif olarak mı kuruyorsunuz?

"Hayır, Yeni partinin seçmen hedef kitlesi asla sadece MHP tabanı değildir. Bugün mevcut tüm partiler halkın beklentisini karşılamaktan uzaklaşmış durumdalar. Halkın beklentilerini de karşılayamıyorlar.Demokrasi ve insan hakları askıya alınıyor, kişilik haklarımız ihlal ediliyor. İktidar her geçen gün muhalefetin ve medyanın sesini, eleştirilerini kısıyor. Mustafa Kemal Atatürk'ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti hepimizin en kıymetli ortak kazanımımızdır. Hiç kimse çaresizliğe teslim olmak istemiyor ve her partiden birçok üye ve insan partimize katılmaya geliyor ve 'ülkemizin kötüye, daha kötüye gittiğini görüyoruz' diyorlar. İşte yeni partimize bu yüzden çok büyük bir ilgi var."

Yeni parti için anketler yapıyor musunuz? Kurucular kurulu hakkında bilgi verir misiniz?

"Evet, yüzde 14-15 ile başlayan anketler henüz partimiz kurulmadan yüzde 20'leri aştı. Çok hızlı bir yükseliş trendi yaşanıyor. Toplumun her kesiminden doğudan batıya, kuzeyden güneye Türk halkını temsil edecek kurucularımız olacak. Türk halkı bu resmi görünce inanıyorum ki ilgi ve destek de zirve yapacak, rekor kıracak. Kaldı ki bu kurucular kurulu resmi yeni partinin tüm il, ilçe ve belde teşkilatlarında da gerçekleştirecek. Ben teşkilatlanmayı yürütüyorum ve hiçbir beklentisi olmadan göreve talip olan müthiş bir talep patlaması yaşıyorum. Madem bu partiyi Türk milleti yurdun dört bir yanından katılımı ile kuruyor bizler de halkımıza layık olmak için gece gündüz çalışıyoruz."

Cumhurbaşkanlığı seçimi için Meral Akşener'in şansını nasıl değerlendiriyorsunuz?

"Elbette hedefimiz ilk turda yüzde 50+1 oy alarak seçilmek. Bugün itibarı ile Meral Akşener, Kemal Kılıçdaroğlu, Selahattin Demirtaş ve Recep Tayyip Erdoğan olarak 4 adayın adı ön plana çıkıyor. Eğer 2. tura kalacak olursa, Akşener ve Erdoğan en çok oyu alan iki aday olarak yarışacaklar ki Meral Akşener kesin olarak kazanacaktır."


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 128 yorum
chp ve hdp, akşener i kayıtsız şartsız destekliyor. yeter ki müslümanların oyu bölünsün. ortalık karışsın kaos olsun. fitne ve bozgunculuk partileri görevlerini eksiksiz yapıyor.
@selaurse_2017 chp ve hdp liler hiristiyan mı musevi mi sen ne salak bir adamsın ki bu memlekette sadece sen ve senin gibileri müslüman sanarak
@selaurse_2017 iyide yüzde yirmi pkk fetö birleşsede çıkmaz ki neyin kafsı maral bu
@selaurse_2017 zoruna mı gitti?sahte müslüman.
Müslüman hırsızlık yaparmı müslüman çalarmı sen hangi müslüman dan bahsediyorsun..??
AÇ TAVUK KENDİNİ ARPA AMBARINDA GÖRÜRMÜŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞ
Erdoğan ve Saray sevdalılarıda öyle görüyor..
@skystone60 senin gibi aç tavuklardan mı bahsediyorsun...hahahaha sucukcu seni yediğin sucuk bile tavuk sucuğuydu.
Bu ülkede erdoğanın %50 destekçisi var nasıl olcakmış
16 Nisan'da Bahçeliye, onca tehdit ve şantaja rağmen % 50 alalamadınız.. % 50 nerede ?
Geri Dön