MHP'li Eski Belediye Başkanının oğlu, IŞİD’e karşı savaşmak için Irak'a gitti

Elazığ'ın Keban İlçesi'nin MHP'li eski belediye başkanı Ramazan Çelik’in oğlu 32 yaşındaki Alparslan Çelik, Türkmenler ile birlikte IŞİD'e karşı savaşmak üzere Irak'a gitti.

MHP'li Eski Belediye Başkanının oğlu, IŞİD’e karşı savaşmak için Irak'a gitti

Sosyal paylaşım sitesi Facebook'taki sayfasında, Türkmenler ile birlikte savaş kıyafetli ve elinde silah ile çekilmiş fotoğraflarını paylaşan Alparslan Çelik'in babası Ramazan Çelik, oğlu ile gurur duyduğunu belirterek, "Gerekirse ben de gitmeye hazırım" dedi.

1994-1999 ve 2004-2009 yılları arasında 10 yıl Keban Belediye Başkanlığı yapan MHP'li Ramazan Çelik, oğlunun kendi bilgisi dahilinde Irak'a gittiğini söyledi. Çelik, "40 yıldır Türk ulusu olarak, Bayrak, Turan ülküsü ile yoğrulduk. O da benim oğlum ve 32 yaşında bir insan. Orada kardeşlerimiz darda, vatan, bayrak ve kardeşlik için ölmeyeceksek ne için öleceğiz? Oğlum bana, 'baba ben gidiyorum' dedi. Ben de 'git' dedim. Şehit olana kadar savaşacaksın, gerekirse ben de gitmeye hazırım" diye konuştu.

MHP'li Ramazan Çelik, 3'ü kız, 1'i erkek olmak üzere 4 çocuk babası olduğunu ifade ederek, oğlunun bu davranışı nedeniyle kendisiyle gurur duyduğunu kaydetti.

(DHA)

Okuyucu Yorumları 57 yorum
saçma bişey
Neyin saçma olduğu ya da olmadığı insanlara göre değişir. Ancak kimsse kimseyi milliyetçilik konusunda yargılamasın. Müslümansan da kendine, milliyetçi isen de kendine, eğer devlet başkanı olur da milliyetçilik, yada islami bir yaşamı hayata geçirmek istersen o zaman halk seni ya baş tacı yapar ya da alaşağı eder.
para için gitmiş para neymiş mhp nin adamıymış devlet bahçeli nin emrimi acaba
Helal olsun doğru olanı yapmış keşke hayat kaygısı olmasada ben de gidebilsem ayrıca babaya ve anasına da helal olsun milliyetçi geçinen yerine milliyetçi oğul yetiştirmişler
bu basina yansiyan , birde basina yansimayanlar var...giden cok oldu...Allah musluman Turku ve Musluman Alemini icimizdeki musluman postuna burunmus munafik ve kafirlerden korusun...elbet birgun icimizdeki hainlerden ve kafirlerden hesap sorulacaktir bundan hic kimsenin suphesi olmasin...
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler