SPOR

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

'Mustafa Denizli bilse Galatasaray'a gelmezdi'

Spor yazarları Beşiktaş'ın Kayserispor karşısında 2-1 galip geldiği mücadeleyi değerlendirdi

'Mustafa Denizli bilse Galatasaray'a gelmezdi'

*MAÇIN CANLI ANLATIMI İÇİN TIKLAYINIZ

Beşiktaş'ın 2-1 galip geldiği Kayserispor maçını değerlendiren spor yazarları, kritik Sporting Lizbon ve Galatasaray karşılaşması öncesi sergilediği performansı yeterli bulmadı. Bir gol atıp bir de asist yapan Sosa, herkesten büyük övgü alırken, Kenan Başaran bu oyuncuya esprili bir yaklaşımda bulundu: "Mustafa Denizli bilse ki Sosa ligin yüzde 80’ini dün akşamki gibi oynayacak, bence G.Saray’ın başına geçmezdi!"

İlk yarı siyah ikinci yarı beyaz (Rüştü Reçber)

Maç öncesi Lig TV’de Tolunay Hoca’nın, “Beşiktaş hızlı oynayan bir takım. Biz bu hızlı oyunu kesmek için alanları kapatıp, çabuk bir oyunla cevap vermeliyiz” dedi. İlk yarıda belki Tolunay Hoca bile takımını tanıyamamıştır Beşiktaş’ın hedeflediği seviyede olmayışı bir yana; rakip alanda basan, kazandığı toplarla atak geliştiren, özellikle ikinci topları alarak baskı kuran bir Kayseri takımı vardı. Ki, ilk devre mükemmel oynayan bir Kayserispor izledik sahada...

Sırada esas sarı kırmızı var (Kenan Başaran)

Kayseri, sezonun en iyi topunu oynadı ilk 45’te. Ev sahibi sayısız şut ve korner atarken, Beşiktaş defansından seken bir çok topu da kapıp ablukaya aldı Tolga’nın kalesini. Soyunma odasına Sosa’nın iki klas işi Beşiktaş’ı üstün götürdü. Mustafa Denizli bilse ki Sosa ligin yüzde 80’ini dün akşamki gibi oynayacak, bence G.Saray’ın başına geçmezdi! Skorda önde olduğu her maçtaki gibi dün akşam da ikinci devre Beşiktaş’ın istediği kıvamdaydı.

Becerikli Sosa (Feyyaz Uçar)

Gollerin dışında ilk yarıda tam bir hayal kırıklığı var. Kayserispor’un en çok orta yaptığı ve korner attığı maç. Kullandıkları kornerlerin hepsine de vurdular. Beşiktaş defansı ne alan ne de adam markajı yapıyor. Sadece seyrediyorlar. İsmail’in bozduğu bu kaçıncı ofsayt. Rakibin kullandığı kornerde top ceza sahası dışına çıkıyor. İsmail hâlâ direk dibinde. Bütün arkadaşların ceza sahasının dışına çıkıyorlar, sen neyi bekliyorsun İsmail? Ofansif yeteneğine laf yok. Ah bir de şu defansını geliştirebilsen..

[](https://www.mynet.com/galeri/kayserispor-besiktas-macindan-kareler-2015-2016-155359-myspor)[Maçtan kareler](https://www.mynet.com/galeri/kayserispor-besiktas-macindan-kareler-2015-2016-155359-myspor)[![Kayserispor - Beşiktaş maçından kareler 2015-2016](https://imgrosetta.mynet.com.tr/file/2125219/640xauto.jpg)](https://www.mynet.com/galeri/kayserispor-besiktas-macindan-kareler-2015-2016-155359-myspor)

Beşiktaş direksiyonu verdi (Erman Toroğlu)

İlk yarı Beşiktaş az da olsa oyuna hakimdi. Kayserispor, Beşiktaş'a cevap vermeye çalışıyordu ama gücü yetmedi. Nereye kadar? Beşiktaş'ın attığı ikinci gole kadar! Maç 1-1... Hakem Bülent Yıldırım sahneye çıkıyor. Olmayacak bir faul çalıyor. Çaprazdan bir vuruş var. Nedendir bilinmez, Kayseri bu vuruşun önüne iki futbolcu koyuyor. Sosa da bu hatayı affetmiyor. Kendine göre yakın direğe vuruyor ve gol oluyor. Bu golde üç tane temel öğe var. 1-Hakemin eyyamı. 2-Kayserispor'un hatalı barajı. 3- Sosa'nın güzel vuruşu...

Sosa etkisi (Metin Tekin)

Beşiktaş'ın oyununu tarif ederken hep kullandığımız 'hücum zengini, pozisyon zengini' sözlerinin tam karşılığını bulamadık. Ancak ben iki hafta önce de söylemiştim. Bazen maçı oyun üzerinden değil skor üzerinden değerlendirmek zorunda kalırsınız. Bunun sebebi olası bir puan kaybında Beşiktaş'ın olumsuz giden bir süreçten bahsedilecekti. Bu galibiyet bunun önünü kesti ve G.Saray maçına aradaki 6 puan farkını koruyarak çıkmasını sağladı.

Görüntü iyi değil (Ömer Üründül)

Beşiktaş'ın dün en büyük şansı, büyük emek sarfeden rakibinin üst düzey beceriksizliği idi. Yine de bu olumsuz futbola rağmen önemli 3 puanı aldılar. Genel olarak tüm takım oyuncularının performansı yeterli değildi. Ben en çok Rhodolfo'yu beğendim. Takımın dinamosu Atiba'da da yorgunluk var. Beşiktaş ilk ve ikinci yarının ilk 15 dakikaları hariç toplam 60 dakika baskı altında kaldı. Bunun en önemli nedeni, her zaman vurguladığım gibi Beşiktaş kontrol futbolunu uygulayamıyor.

Onların Sosa'sı vardı (Attila Gökçe)

Oğuzhan ve Quaresma’nın yokluğunda top tutma, topu taşıma işi de Gökhan, Olcay ve Sosa’ya havale ediliyordu. Gökhan hastalık sonrası istediği gibi oynayamadı, Olcay beklenen katkıyı yapamadı. Ama beklenmedik biçimde topu tutmaya çalışan, akıllı ve isabetli paslarla derinlik yaratan, aldığı topu hızlı driplinglerle karşı kaleye taşıyan Jose Sosa sevmişti Kayseri’yi... Kaleci Kayacan’ın hatalı biçimde oyuna soktuğu topu kaparak ofsayt tuzağına düşürmeden Mario Gomez’e yaptığı asist alkışlanacak düzeydeydi.

Takım
O
Av
P

En Çok Aranan Haberler