O defter artık yok!

Atatürk’ün Selanik’teki evinde bulunan ‘’Anı defteri’’ kaldırıldı.

O defter artık yok!

Başbakan Erdoğan, defterde gördüğü bir yazıya sinirlenip sayfayı yırtmıştı.

Üç yıllık restorasyon çalışması sonrası yeniden ziyarete açılan Selanik’teki Atatürk evinde bulunan ‘Anı defteri’’ kaldırıldı. Ziyaretçilerin görüşlerini yazdığı ‘’Anı Defteri’’ 7 yıl önce Başbakan Erdoğan’ın ziyareti sırasında görüp sinirlendiği bir yazı nedeniyle tartışmalara neden olmuştu.

2006 yılında Selanik’e giden Başbakan Erdoğan, anı defterinde bir vatandaşın yazısını görüp sinirlenmiş ve o sayfayı yırtmıştı. Fethi Dördüncü adlı vatandaş deftere, ‘’ Tayyip Erdoğan hükümeti, Bakanlar ve AKP milletvekilleri,Atatürk ilke, devrim ve Cumhuriyet idaresini ortadan kaldırıp Hilafet devleti kurma çabasındadır’’ diye yazmıştı. Dördüncü, bu yazı nedeniyle 3 bin lira para cezasına çarptırılmış, Erdoğan’a da 10 bin lira tazminata mahkum olmuştu.

VURAL AÇIKLADI

Selanik’teki Atatürk evinden defterin kaldırıldığını MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural açıkladı. Vural şöyle dedi:

‘’Evin içini boşaltmışlar. Eskiye dair hiç bir şey yok. Binanın zemin katına 'Atatürk ve çocuk' odası demişler ancak çocukluğuna dair bir tek eşya yok. Ziyaretçiler 'Atatürk'ün evine mi yoksa TOKİ’nin örnek konutuna mı geldik ?' diye soruyorlar. Anı defteri de kaldırılmış. Balmumundan bir heykel var, oturtmuşlar Atatürk'ü film izliyor. Bu ne saygısızlıktır?"

ÜÇ YIL SÜRDÜ

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Atatürk'ün, 1881 yılında Selanik'te doğduğu evi restore ederek, yeniden düzenledi. 2010’da başlayan çalışmalar üç yıl sürdü. Binanın zemin katında "Atatürk ve Çocuk Odası", birinci katta "Selanik Odası", ikinci katta "İstanbul Odası" ve üçüncü katta da "Ankara odası" olarak isimlendirilen odalar yer alıyor. Binada Atatürk'ü koltuğa oturmuş şekilde canlandıran silikondan yapılmış bir heykel de bulunuyor. Üst katlarda, evin eski teşhir düzenini gösteren maketler de sergileniyor.

günün haberleri

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 140 yorum
5000 korumasiyla yapmistir artist gelsinde her hangi bir bos alanda korumasiz halde sadece bir tane atatürkçü bir gencin karsisinda yapsin erkekse yapabiliyormu??
Eşkiyalıkta yıkmma , yakmada, hiyanette üstünüze yoktur bilmezmiyiz. eeboom gibi leri biz.
heryere eliniz yetiyor.büsrtleri desimleri kaldırdınız okul kitaplarından heryerden kaldırdınız.bayramları yapmıyorsunuz daha neler nelerr yapıyorsunuz.yapın elinizden geleni ardınıza koymayın.peki beynimizden kalbimizden nasıl sileceksiniz.onun yolunuda buldunuz öldürün sakat bırakın en iyi ihtimalle para cezası verin.....naparsanız yapın TÜRK OLMAYI,ATATÜRK Ü UNUTTURAMAZSINIZ VE BU GERÇEĞİ DEĞİŞTİREMEYECEKSİNİZ.
Gerçek Türk kanı taşıyanlar zaten ATATÜRK gibi bir kahramanı beyinlerinden silemezler.
bu yapılanların bedeli ödenmeden bunların canını alma yarabbim
aminnnn...
İnadına Atatürk inadına laiklik inadına cumhuriyet inadına dinci gerici şeriatçı düşmanlığı...
bu kadar inat niye ? hepsi tamam din düşmanlığı niye ? demekki senin kanında bozukluk var..
inadına dinsiz, inadına ateist, inadına şerefsiz ,inadına namussuz düşmanlığı
sen dinsiz misin ki inadına dinci düşmanlığı diyorsun ?
seni de görecez mahşer meydadında
bende önemli birşey sandım durmak yok yola devam
yola devam da yol bitti gibi geliyo bana
sen yoluna devam et fakat birgün ayağına taş koyarlarda eyvah ben ne yapmışım deyipte.yola devam demiyenlerin yanına gelirsen ne olur.hiç bir şey olmaz kardeş bence.
yolun sonu gelince ne halt edeceksin bakalım.
hangi hakla yok ediyor anı defterini ne sanıyor kendini, yargılanması gerekir bunun bedelini ne zaman ödetecekler rte ye
Önce haberi oku...
Bunlar bütün cumhuriyet tarihini çarçur ettiler ama ne yazik ki hepimiz sadece seyrediyoruz. Bunlara hey arkadaş sen ne yapıyorsun diyecek kimse yok yazıklar olsun bize daha neler yapacak bakalım bu din tüccarları??
ben akp ye oy vermedim üstelikte milli görüşçüyüm.ama unutmamak gerekirki çoğunluk orda ve çoğunluğun olduğu yerde azınlığın sesi kesilir..AYI
eee dediler de ne oldu gezi de adamın umru olmadı iktidar hırsından gözü görmüyor ki ülkede olanları o anca mısıra ağlar suriyeye ağlar timsah gözyaşları.....
DOĞRU CUMHURİYETİN YALAN TARİHİ YOK OLACAK SİZİN DE YALANADAN KURTARICINIZIN YALANLARI ORTAYA ÇIKACAK
sensin din tüccari . dinin imanını satan kimse yok su anda senin din düşmanı dediklerinin arasında . insan herkesi kendi gibi gorurmus. kendin mi zannettin sen herkessi
bu iyi günün
SAYIN VURAL SEN BOŞUNA TRAŞ YAPICAĞINA SEÇİM YAKLAŞIYO GÖRÜCEM SONUNUZU
Zoruna mı gitti ,Bu millet %57 ile iktidara gelenleri partisinin adını bile unuttu,kendi değil adı bile yok o gün gelince karyola altlarına saklanacaksınız (yaşın müsaitse hatırlarsın yoksa büyüklerine sor) Allah bu kibirliğiniz yüzünden sizi Yahudilerden beter yapıp yüz yıl vatansız geziceksiniz çünki memleketi parça parça sattınız ahmak herifler.
eline sağlık başbakan.esas yobazlara dersini verdin.hani cumhuriyetçiyiz atatürkçüyüz diyen sözde demokratlarada gereken dersi verdin.bizim sevgimiz özümüzden gelir biz sözde değil özde atatürkçüyüz.ama bu mankafalar bunu anlamaz.tekrar eline sağlık....
Neymiş sizin özünüz ne yaptınız bu güne kadar özde Atatürkçülük nasıl oluyormuş mankafa anlat ta bilelim kör cahil herif
kim kime ne dersi vermiş af buyur hadi ordan cahil cuheyla konuşma.sen git önce övdügün adamı araştır.kime neye hizmet ediyor.
allahın hırbosu sizin gibilerde ne osmanlıcılık ne de Atatürkçülük var sizlerde küpçülük var, bakalım o çok inandığınız ama zerre kadar korkmadığınız o öbür tarafta bu doldurduğunuz küplerin hesabını nasıl vereceksiniz
asıl mankafa sensin bi geçmişine bak bakalım ne yaptınız sizin özünüz satmak parçalamak dağıtmak kısaca özünüz bu, MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'ün ülkesi için mücadele edip kazandığı herşeyi diğer ülkelere peşkeş çektiniz olmaz olsun sizin özünüz özünü alın gidin bu ülkeden mankafalar .
Yüce Türk Milleti sizden bunun hesabını soracak. Hesap günü geldiğinde bedelini çok ağır ödeyecek; kaçacak yer arayacaksınız. Gerçi kaçacak yerleriniz bellidir. ABD li abilerinizin yanına sığınırsınız.
hah hah haaa... )) çok komik...
defter olsa ne olur olmasa ne mynet in yaptığı haberler toplumu kutuplaştırıyor dikkatiniz çekerin arkadaşlar
madem olsa ne olur olmasa ne olurda nie kaldırılmış,konu önemsiz haber yapılması nie önemli,madem toplum kutuplaşacak nie kaldırılmış(sırf toplumu germek için atatürk düşmanlarının oylarını iyice garanti altına almak için olmasın sakın,tıpkı çözüm süreci diye başlattığınız ihanetten sonra pkk,lıların oyuna talip olduğu gibi)keşke bu atatürke düşman olduğunuz kadarda pkk,ya düşman olabilseniz ama olamazsınız çünkü hedefleriniz ve düşmanınız aynı,TÜRKİYE CUMHURİYETİ..
aslında yargının erdoğana kamu davası açması lazım özel eşyayı tahrip den
özel eşya ?? ATATÜRK ÜN anı defteri değil o ziyaretçi defteri
WOLF DİYE İSMİNİ İYİ BULMUŞSUN BU ŞİİR SANA GÖRE http://www.uludagsozluk.com/k/baban-kimdi-bilemezdin-%C5%9Ferefsiz/
Yazıyı yırtana kadar altına yazsaymıs , bizim böyle bir derdimiz yok diye...
o senin dediğini demokrasiyi özümsemiş olgun kültürlü vede bilgin insanlar yazar. yobazlar kızıp yırtıp atar. bide dava açmış kişiliksizler. eleştiriye tahammülü olmayan deyyuslar.
o defterde Müslümanlara küfürden başka bişey yoktur eminim.ee nede olsa Atatürkçü yobazların yapabildiği tek şey küfür hakaret din düşmanlığı..
zaten öyle bir derdi olduğu için yırmıştır öyle bir derdi olmasaydı yırtmazdı
artık sakallı seyh denılen maymunların anı defterlerı yavaş yavaş konulmaya başlanacak .
Yunanistana Bile El Attınız Dah ne Dİyelim Size Bilmiyorum.
YALAN HABERLERLE HALKI TAHRİK ETMEYE ÇALIŞIYORLAR. NE YAPARSANIZ YAPIN GEÇTE OLSA GERÇEKLER SU YÜZÜNE ÇIKIYOR. BÜTÜN OYUNLAR BOŞA ÇIKACAKTIR. VE KAZANAN TÜRKİYE OLACAKTIR.
İşinize gelmeyen herşey yalan haber? Git gör o zaman
suç işlemiştır...derhal yargılanmalı
idam edilmeli soyu kurutulmalı. Haftasonu çok içtin heralde
NEYE GÖRE SUÇ ESKİDEN Dİ O İŞLER ARKADAŞ YOLDA FİKRİNİ BEYAN EDEMEDİĞİN ZAMANLAR . ARTIK BIRAKIN ATATÜRK ÜZERİNDEN SİYASET YAPMAYI BİRAZ FİKİR ÜRETİN ADAM GİBİ MUHALEFET YAPIN Kİ RTE Yİ İNDİRİN YERİNDEN ..
Kenan Evren Zihniyeti..
Türk milletine her yüzyılda bir kurtarıcı olarak olağanüstü liderler gelir Erdoğan da bunlardan biridir işte.20.Yüzyılda Atatürk 21.Yüzyılda Erdoğan gönderilmiştir.
zırvalamışsın, kamal, sahte kahraman.
kusura bakma ama bizim mahalledeki şarapçı rıza abi recep tayyipten daha delikanlı ve lider ruhlu bir insan en azından kardeşim dediklerinin ölümünden sorumlu değil
siz yakında onu peygamberde ilan edersiniz
Eskiden Atatürk'e ait özel eşyalar sergileniyordu, hepsi kaldırılmış, onun yetine taklitleri konmuş, nereye sattınız onları ey akp?
ohh iyi olmuş
doğru söylemiş adam doğru söyleyeni tabi 9 köyden kovuyolardı pardon ;)
Atatürk'ümüz defter yırtmayla kalbimizden sökülemez. Örümcek kafalılara duyurulur. NE MUTLU ATATÜRKÇÜYÜM DİYENE...
hitler ne demiş,yer yüzünde tek korktuğum ırk türklerdir,hepsini öldürseniz biri sağ kalsa bile bi devlet kurar intikamını alır.boşuna bu sevinç nidalarıniz ,cumhuriyete karşı yapabileceginiz anca budur işte,bunun tadını çıkarın..
diktatör yok canııım hepsi bi anlık siniiiir...e kızma birader!
YIRTTIYSA DA İYİ ETTİ.ATATÜRKÇÜ YOBAZLARIN O DEFTERE YAZDIKLARI ANCAK HAKARET KÜFÜRDÜR...
Beyinsiz.
tayiip erdoğan Siyonizm kurucusunun mezarının başında saygı duruşundayken hiç rahatsız olmadı
BU ŞİİRİ OKU http://www.uludagsozluk.com/k/baban-kimdi-bilemezdin-%C5%9Ferefsiz/
ya memlekette nede çok cumhuriyet düşmanı varmış,yaralı aslana üşüşen çakal sürüsü gibi haberin başlığını gören hepsi bu habere üşüşmüş,ama merak etmeyin aslanın yaralısıda yeter çakalın sürüsüne..
Bu ülkeyi,Cumhuriyet için canını feda eden yiğitler kurdu. O yiğitlerin yerine başka kim olursa olsun kendini yiğit görmesin. Hele hele Cumhuriyet adının allerji yaptığı, şeyhlerin, dervişlerin, mollaların perde arkasında sefa süreceği bir Hilafeti kimse hayal etmesin. O ev olmasada, bir söz vardır. YİĞİT DÜŞTÜĞÜ YERDEN KALKAR yada YENİDEN DOĞAR. İşte bu yiğit de TÜRKİYE CUMHURİYETİ'ni kuran YİĞİT ya da YİĞİT ler. zaten ne Babadan oğula geçen bir dönemin içinde yer alan zihniyetin YİĞİT'İ ne de ismi YİĞİT soyadı (!) olan YİĞİT'ler bunlara dahil değil. İsterlerse evi alsınlar da..............
NE DİYELİM ALLAH BELANIZI VERSİN, HALA HAZMEDEMİYOLAR SENİ ATAM NE BÜYÜK BİR İNSANSIN SEN, MEKANIN CENNET OLSUN RAHAT UYU BUGÜNLERDE GEÇECEK ELBET.
O DA SENİ DUYDU
MARKOS YALAKASI EMİNİM TAYYİP SENİ DUYMUŞTUR. PİS YALAKA SENİ
Helal olsun adama! Doğruyu 7 yıl önce görüp söylemiş, ceza almış! Yalaka yandaşlar silah kendilerine çevrilince ne yapacak, merak ediyorum!
yüreğimizden yırtıp at kolaysa
orası yunanistan toprağı yunanistan biim malımızı zarara uğratdı diye RTE ye LAHYEDE falan dava açamazmıydı ?
hangi işleri doğruki ve ayrıca atatürkcülere yobaz diyenleri soruyorum yobazlığın tanımını bliyorlarmı
yobaz, bağnaz demektir. bir düşünceye ya da akıma, başka bir tanesini tanımama derecesinde bağlanmaktır...şimdi tekrar düşün bu tanım kime daha çok uyuyor!!
Yobazlık iki türlü olur. Dinci yobaz ve materyalist yobaz.
adamlar,atatürk,ordu,türk düşmanı,defterin kaldırılması çok normal
eylülde yeni bir isyan planlanıyor galiba, böyle tahrik edici haberlerlede fitil ateşlenmek istiyor..yemezlerrrr...
kedidir o kediiiii :=)
Türk milletinin kalbinden Atatürk sevgisini silmeye kimsenin gücü yetmez.Hele kendisi gürcü,eşi arap,bakanlarının yüzde 80i kürt olan birinin hiç yetmez.Bizim için Atatürk bağımsızlık ve hürriyettir.O Türk milletinin makus talihini Conkbayırında,Anafartalarda,Dumlupınarda,Sakaryada,ve Başkomutanlık meydan savaşında değiştirmiş,57 senelik kısa yaşamına rte nin bin ömürde sığdıramayacağı başarıları elde etmiştir.O'nu her gün binlerce kişi dualarla ziyaret edip Allah'ın rızasını istiyor.Rte ve gibiler tarihte sadece isimleri kağıt üstünde kalacak soyları silinip gidecek ama Mustafa Kemal asla
ATAM'ın adı yetmiş seni tüketmeye yazık size yazık
yazık bunlardan bile medet umar duruma düştü bizim ulusalcılar içinize yazın gönlünüze millet dünya neyle uğraşıyor siz hala neyle bir partının sözcüsüde lüzumsuz işlerle uğraşıyor proje üretecek kabiliyeti olmayan bu gibi şeylerle avunur
Fethi Dördüncü adlı vatandaşın tez bulunup adının fethi rabia yapılması lazım :))))))
Diğer Haberler