Mynet Trend

“Ölürsem kocam ne yapar?” dedi, eşi ve çocuklarına bakması için çok eşliliğe geçiş yaptı

Malezya’da yaşayan 32 yaşındaki Tiqa ismindeki kadın hamileliği sırasında hastalandı. Hastalığının etkisiyle ölüm korkusunu hisseden Tiqa, eşi ve çocuklarının onsuz ne yapacağını düşünmeye başladı. Çözümü ise oldukça ilginç oldu. Kendisinden sonra ailesinin mutlu olmasını istediğini söyleyen Tiqa, kocasına ikinci bir eş buldu. Tiqa ve ailesi artık ikinci eşle beraber yaşıyor.

“Ölürsem kocam ne yapar?” dedi, eşi ve çocuklarına bakması için çok eşliliğe geçiş yaptı

Malezya’da yaşayan çiftin evlilikleri en başında aslında çok normal bir şekilde başladı. Tiqa’nın hamilelik sürecinde hastalanması evliliği bambaşka bir boyuta taşıdı. “Ölürsem kocam ne yapar” diye düşünen Tiqa, kocası için ikinci bir eş aramaya başladı. Facebook üzerinden birçok kadınla görüştü ve aradığını en sonunda buldu. Hatta evlilik teklifini dahi kendisi etti.

Çok eşliliğin güzel yanlarını gördüğünü ifade eden Tiqa, “Hastalanırsanız ya da güçsüz düşerseniz diğer eş yardım edebilir” dedi. Sonrasında ikinci eş konusunu kocasına anlattı. Kocası, Tiqa'nın ilginç teklifini reddetmek yerine "Emin misin" diyerek teklifi kabul etti ve 2 kadınla beraber yaşamaya başladı.

Kocası ikinci eşle evlendikten sonra paylaştığı bir fotoğrafla eleştiri oklarının hedefi oldu. İnsanlar üçünü de eleştirmeye başladı. Ancak 3'ü de vazgeçmedi. Hatta Tiqa bu 'zorluklarla' baş ederken bir de kadınların birbirlerine yardım ettikleri 'Untukmu' adında bir platform kurdu.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 59 yorum
her eve lazım böyle düşünceli kadın
1. Karıyı bulduk mu 2. Yi alalım
sen tapılacak kadinsin
Sen öldüğünde adam kendine yeni bir eş bulamaz mı sanıyorsun geçin bu işleri
Utanç kaynağısınız.Müslümanları koyun gibi göstermekten başka işe yaramIyorsunuz, sizin oksijen almanız bile ziyan.
@memuresahis_2021 Bilakis o utancın kaynağı sizsiniz bence. Müslümanlığı buraya bağladınız ama biraz okuyup araştırsaydınız keşke. Kadının rızası doğrultusunda müslümanlıkta bu durum mubahtır. Böylesi durumlara vakıf olmadığınız aşikardır. Beyan ettiğinizinde Müslümanlıkla hiç bir ilgisi yoktur. Sizin bakış açınızdır.
Allah CC izin verdi eş rıza gosterdise sanane şeytanın sesi
@memuresahis_2021 SANA ALMASINLAR KIZMA DAAAAA
neden kızıyorsunuz ki hanımlar işte gerçek İslam bu.
nerede böyle şansı kadın, ALLAH bize de nasip etsin.helal olsun sana bayan.
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler