SPOR

CANLI

Putin'e küfür UEFA'ya özür dilettirdi

2016 Avrupa Şampiyonası kuralarının ardından, futbolseverlere yönelik çeşitli etkinlikler düzenleyen UEFA EURO 2016 resmi Twitter hesabı, takipçileriyle paylaştığı bir Türk taraftarın, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'e küfür eden 'kullanıcı adı' nedeniyle özür dilemek zorunda kaldı.

Putin'e küfür UEFA'ya özür dilettirdi

Ülkemizin de katıldığı EURO 2016 kuralarında eşleşmelerin belli olmasının ardından UEFA çeşitli etkinlikler yapmaya başladı. Bunlardan bir tanesi de EURO 2016 resmi Twitter hesabından yapılan 'Takımını Destekle' organizasyonu.

RASTGELE SEÇİP TWEET ATIYORLAR

Bu organizasyon için kullanıcılardan #SupportYourTeam (Takımını destekle) hashtag'ini kullanarak destekledikleri takımları yazmasını isteyen UEFA, hashtagli tweeti atan kullanıcılardan bir tanesini rastgele seçip kullanıcı adıyla tweet atıyor. Örneğin '[Kullanıcı Adı] Türkiye'yi destekliyor' şeklinde tweet atan UEFA, bir Türk kullanıcı adı nedeniyle özür dilemek zorunda kaldı.

[Putin'in baskısına daha fazla dayanamadılar](http://spor.mynet.com/futbol/89560-putine-resti-cektiler-turkiyeye-gidecegiz.html)

KÜFÜRÜ 7 SAAT SONRA FARK EDEBİLDİ

Hesabının adında Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'e küfür eden bir Türk kullanıcıyı #SupportYourTeam hashtagiyle paylaşan UEFA, küfürü saatler sonra fark edebildi.

Yaptığı büyük hatayı yaklaşık 7 saat sonra fark eden @UEFA EURO 2016 bir açıklama yaparak, "Taraftar etkinliğinde yer alan saldırgan ve tatsız kullanıcı adları nedeniyle özür diliyoruz. Etkinlik kapatıldı" denildi.

[Rusya iyice abarttı!](http://spor.mynet.com/futbol/89668-rusya-iyice-abartti.html)

İŞTE O TWEET;


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 11 yorum
PUTİN ADAMDIR BAŞKALARI GİBİ ONUN BUNUN KANDIRILMASINA İZİN VERMEZ. SENİN ORDUNA SEVE SEVE KATILIRIM
küfür yakışmaz cok cok ayıp kim yazmışsa benide utandırdı bende putinden özür dilerim
Türk'ün gücünü göreceksiniz :)
@sinan2760 YALANLA TALANLAMI GOTERECEGIZ IKTIDARDAKINLERIN HEPSI HIRSIZ GUCUMUZ VARSA ONCE ICIMIZDEKI PUTUNLERI TEMIZLEYELIM
Takım
O
Av
P
Geri Dön