HABER

Rasim Ozan Kütahyalı'ya bir sert eleştiri de AKP'li Metiner'den: Cumhurbaşkanı o sözlerden herkesten çok incindi

Rasim Ozan Kütahyalı'nın televizyon ekranlarında kullandığı iğrenç ifade sonrasında çalıştığı Beyaz TV'den kovulması, Sabah gazetesinden ise kovulduğunun iddia edilmesi tartışmaları bitirmedi. AKP Milletvekili Mehmet Metiner'in de gündeminde Kütahyalı'nın canlı yayındaki bu çirkin sözleri vardı. Metiner, Star gazetesindeki köşesinde, Kütahyalı üzerinden Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eleştirilmesine tepki gösterdi ve flaş ifadeler kullandı.

Rasim Ozan Kütahyalı’nın, Melih Gökçek’in ailesinin sahibi olduğu Beyaz TV’de söylediği sözler infial yarattı. Kütahyalı, sözlerinin ardından Beyaz TV’den kovuldu.

Kütahyalı’nın kovulması tartışmaları bitirmedi. Bugün hükümete yakın köşe yazarlarının da gündeminde Rasim Ozan Kütahyalı var.

AKP Milletvekili Mehmet Metiner, Star gazetesindeki köşesinde “Kaç gündür bu takıntılı ve hastalıklı psikolojilerini bir gazeteci üzerinden Cumhurbaşkanı’mıza kusan gazeteci ve siyasetçilere baktıkça, gazetecilik mesleği ve siyaset kurumu adına utanç duymamak mümkün değil” dedi.

“HERKESTEN ÇOK BİZİM DERİN ÖFKEMİZİ ÇEKMİŞTİR”

“Sabah gazetesinde yazan birinin, bir televizyon programında sarf ettiği gerçekten edepsiz ve hakaretamiz sözler hepimizin infialine neden olmuştur”diyen Metiner şu ifadeleri kullandı:

“Ve herkesten çok bizim derin öfkemizi çekmiştir.

Sırf Sabah gazetesinde yazdığı veya Cumhurbaşkanı’nı savunduğu için işbu gazetecinin densizliğin ve seviyesizliğinin faturasının Cumhurbaşkanı’mıza kesilmesi çok büyük bir ahlaksızlık örneğidir.

Cumhurbaşkanı’mızı herkesten önce ve herkesten çok inciten bu densiz ve edepsiz sözler dolayısıyla hedef tahtasına oturtanlar bilinmelidir ki tıpkı o sözlerin sahibi kadar mücrimdirler.

O gazeteci vesilesiyle ‘Asıl sahibine bakmak lazım’ diyenler düşmanlıklarında da mert olmayı beceremeyen haysiyet cellâtlarıdırlar.

Cumhurbaşkanı’mız şayet mahut gazeteciye sahip çıkmış olsaydı veya konuştuğu televizyon ve yazdığı gazete arka çıkmış olsaydı bu durumda yapılacak eleştirilerin bir anlamı olabilirdi.

Lakin tam tersi olmasına rağmen bu cürmün asıl failini başka yerde arayanların ahlak anlayışları tartışılır.”

“GAZETECİLİĞİNİZİ BAŞINIZA ÇALIN DİYORUZ”

Metiner, Kütahyalı üzerinden Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eleştirmesine tepki göstererek şunları yazdı:

“O gazetecinin gayrı ahlaki ve müptezel sözlerine ne kadar karşıysak, o gazeteci üzerinden Cumhurbaşkanı’mıza saldıran azgınların sözlerini de bir o kadar gayrı ahlaki ve seviyesiz buluyoruz. Gazetecilik dediğiniz Cumhurbaşkanı’mıza her vesileyle sahiplerinizin istediği gibi havlamak ise alın o gazeteciliğinizi başınıza çalın diyoruz. Her gazeteci, gazeteci değildir ne yazık ki…”

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön