Rüyada elma görmek ne demek? Yeşil, kırmızı elma görmek ne anlama gelir?

Rüyalarda görülen şeyler kimi zaman insanları oldukça meraklandırır. İnsan rüyasında gördüğü şeyin gerçek hayatı ile ilgili nasıl bir ilişkisi olabileceğini öğrenmek ister. İnsanların rüya tabirini merak ettikleri şeylerden biri de elmadır. Elma görmek ne demek, kırmızı ile yeşil elma görmek arasındaki farklar ve elma ile ilgili diğer rüya tabirlerini sizin için derledik.

Rüyada elma görmek ne demek? Yeşil, kırmızı elma görmek ne anlama gelir?

Rüyalarda görülen şeylerin, olayların vb. En anlama geldiğini öğrenmek için insanlar rüya tabirlerine başvururlar. Rüyada görülen şeyin görüldüğü biçime göre çok farklı yorumları olabilir. Örneğin rüyada elma görmek ne demek sorusunun, elmayı nasıl gördüğünüze bağlı olarak farklı cevapları vardır. Biz de sizin için rüyada elma görmek ile ilgili elma ağacı görmek, kırmızı veya yeşil elma görmek, elma bahçesi görmek, elma kurdu görmek gibi farklı rüya tabirlerini sizin için derledik.

RÜYADA ELMA GÖRMEK

Rüyada elma görmek genellikle iyiye yorulur ve mutluluk verici olayların habercisi olduğu düşünülür.

Rüyada elma görmek iyiye yorumlanmaktadır. Mutluluk verici durumların yaşanacağına yorulmaktadır. Bereket ve kutsiyet atfedilen elmanın size hayırlı kısmetler, kazanç ve bereket getireceğine inanılır.

Rüyada elma görmek (Diyanet) :

Rüyada yeşil bir elma görülmesi evlâda, kırmızı renkte bir elma görülmesi büyük bir kimseden gelecek menfaate, beyaz renkte bir elma görülmesi ticarî işlerden gelecek kazanca, sarı renkte ve ekşi bir elma görülmesi hastalığı ve dermansızlığa işaret şeklinde tabir olunur. Kişinin rüyasında bir elmayı ikiye böldüğünü görmesi; iki ortak veya karı ile koca arasında ayrılık olacağına delalet eder. Kişinin rüyasında ağacından kırmızı bir elma koparıp yediğini görmesi; o kimsenin bir kız evlâdı olmasının muhtemel olduğuna yorumlanır. Bir kimsenin rüyasında kendisine ekşi bir elmanın verildiğini görmesi; düşmanlık ile, tatlı bir elmanın verildiğini görmesi; dostluk ile tabir edilir. Tatlı olması şartı ile rüyada elma görmek veya yemek bütün rüya tabircilerinin ittifakıyla hayra ve mala yorumlanır. Rüyada elma ağacı görülmesi toplumla iyi geçinmeye ve ibâdeti seven bir kişiye delalet eder. Bir kimsenin rüyasında bir elma ağacı diktiğini ve büyüttüğünü görmesi hayra yorumlanır. Bazı yorumculara göre rüyada elma ağacı görülmesi; insanın çalışkanlığına işaret eder. Kişinin rüyasında bir elma ağacına sahip olduğunu görmesi; o kimsenin elde etmeye çalıştığı şeye nail olacağına, bir kimsenin rüyasında bir elma ağacına çıktığını görmesi; o kimsenin menfaat göreceğine, indiğini görmesi ise; o menfaatten mahrum olacağına işaret şeklinde yorumlanır.

RÜYADA ELMA AĞACI GÖRMEK

Rüya sözlüğü yorumcularına göre rüyasında elma ağacı gören kişinin insanlara karsı her zaman samimi olacağına, yardım sever olacağına, bir yetimi büyütebileceğine rivayet etmektedir.

RÜYADA ELMA YEDİĞİNİ GÖRMEK

Hayırlı kısmete işarettir. Rüyayı gören kişinin hayırlı evlatları olacağına yorumlanır. Çevresinde iyi, temiz ve nur yüzlü insanların yer alacağını ifade eder.

RÜYADA ELMA BAHÇESİ GÖRMEK

evlada ve güzel yüzlülere işaret eder. Rüyada elma bahçesinde dolaşmak, çok hayırlı bir rüya olup, mutluluk ve refahla dolu bir geleceğe delalettir. Dolaşmak çok hayırlı olup, iyi bir geleceğe götürecek anlamındadır. Meyve toplamak ise, iyi ve güzel işler yaparak paraya gelecek artışa işarettir. Meyve bahçesinde dolaşmak, olgunlaşmış meyve görmek bolluğun ve bereketin işaretidir. Daha olgunlaşmamış meyve görmek, alacağınız kararlarda çok acele davranmamanızın gereğince uyarıdır.

RÜYADA ELMA KURDU GÖRMEK

Rüyada elma kurdu görmek, genellikle kişinin malının ve parasının erimesine veya çekeceği bazı sıkıntılara işarettir. Güzel ve tam bir elma menfaate, kişinin elde edeceği mala, mesleğinde ilerlemesine ve maddi açıdan sıkıntılardan kurtulmaya işarettir. Elma kurdunun elmanın içinde olması ve onu çürütmesi, hayatınızda yolunda giden bazı işlerinizin bozulacağına ve mesleki hayatınızda bazı problemler yaşamanıza işaret eder. Rüyada elma kurdunu elmanın içinde görmek, bazen de haram mala, gayri meşru yollardan elde edilecek kazanca, kişinin yapacağı girişimlerden olumlu sonuçlar alamamasına delalet eder. Rüyada elmayla birlikte kurdu da yediğini gören kişi, çeşitli menfaatlerin yanında zararlarla da karşılaşır.

RÜYADA KIRMIZI ELMA GÖRMEK

Hayırlı işlerin olacağını anlatmaktadır. Kırmızı elmayı yemek ise hayırlı kazancı olacağına ve bu kazancı huzurla tüketeceğine işarettir. Yeşil elma görmek iyiye yorumlanmamaktadır. Yeşil elma yemek ise sorunlara ve kargaşaya yorumlanır.

RÜYADA ELMA TOPLAMAK

Kısmet ve şans demektir. Rüyayı gören kişinin sahip olduğu rızkın ve kazancın çok daha fazlasına sahip olacağına ve işlerini ilerleteceğine rivayet edilir. Rüya sahibinin çevresinde kendisi için uğurlu olacak ve hayır getirecek kimselerin olacağına, bu kişilerin kendisine iş öğretmesi ve maddi anlamda destek olmaları sureti ile elinin bolluğa ve berekete kavuşacağına alamet eder. Kimi yorumlara göre de kuvvet anlamına gelir. Rüya gören kişinin büyük bir kuvvet alacağına, mal, mülk sahibi olacağına yorumlanır. Gösterişli ve soylu biriyle tanışacağına işarettir.

RÜYADA YEŞİL ELMA GÖRMEK

Rüya sahibinin yeşil elma görmesi kişinin durumunun iyiye gideceğine, eğer bekar ise yakın zamanda evleneceğine, vatana millete hayırlı evlatlar yetiştireceğine rivayet eder.

RÜYADA SİYAH ELMA GÖRMEK

Yenilenmeye işarettir. Rüyasında siyah elma gören kişi büyük farklar yaratacağına yorumlanır. Eğer kişi siyah elma yer ise sorun yaşadığı kişiyle arasının düzeleceğine, eğer kişi siyah elma topluyor ise başarısız oldukları bir konuda çabaları sonucunda başarılı olacağına yorumlanmaktadır.

RÜYADA ELMA ISIRDIĞINI GÖRMEK

Rüya sahibinin rüyasında elma ısırdığını görmesi kişinin bol kazançlar elde edeceğine, hayırlı dostlar edineceğine uzun yıllar beraber olacaklarına, kişinin keyfinin yerinde olacağına delalet etmektedir.

RÜYADA ELMA ALDIĞINI GÖRMEK

Rüya sözlüğü yorumcularına göre rüyada elma aldığını gören kişinin kar getirecek bir işe yatırım yapacağına bu işten bol kazanç elde edeceğine, çok yakında müjdeli bir haber alacağına, bu durumun rüya sahibine huzur ve mutluluk getireceğine rivayet eder.

RÜYADA ELMA SOYDUĞUNU GÖRMEK

Rüyasında elma soyduğunu gören rüya sahibinin eğer elma çürük değil ise iyiye yorumlanmaktadır. Eğer elma çürük ve kötü ise, kötü şansa, sıkıntılara delalettir.

RÜYADA BEYAZ ELMA GÖRMEK

Rüyasında beyaz elma gören kişinin ticarete atılacağına, çok çalışıp güzel paralar kazanacağına yorumlanmaktadır.

RÜYADA ELMA KOKLADIĞINI GÖRMEK

Rüya sahibinin elmayı kokladığını görmesi kişinin çevresindekilerin diline düşeceğine, adının kötüye çıkacağına, çok üzüleceğine delalet eder.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler