MAGAZİN

'Rüzgar Erkoçlar hiçbir zaman kadın değildi'

'Ulan İstanbul', 'Kayıp Şehir' ve 'Paramparça' dizilerinden tanınan Türkiye'nin ilk kadın trans oyuncusu Ayta Sözeri, cinsiyet değiştirerek erkek olan Rüzgar Erkoçlar hakkında ilginç bir açıklama yaptı.

'Rüzgar Erkoçlar hiçbir zaman kadın değildi'

Dün akşam İstiklal Caddesi'nde bulunan Ravouna 1906 Otel'de sahne alan Ayta Sözeri, 'Her hafta farklı bir konsept ile burada sizi dinlemeye gelen hayranlarınızla buluşuyorsunuz. Bu haftaki konseptiniz nedir?' sorusuna 'Geçtiğimiz hafta aşk şarkıları söylemiştik. Ancak aşkın ayrılık kısmı beni ilgilendiriyor. Ayrılık şarkılarıyla seyircimizle buluşmuştuk. Bu hafta ise Müzeyyen Senar gecesi olacak' yanıtını verdi.

'RÜZGAR HİÇBİR ZAMAN KADIN DEĞİLDİ'

3 yıl önce cinsiyet değiştirip erkek olan Rüzgar Erkoçlar için açıklama yapan Sözeri, 'Rüzgar hiçbir zaman kadın değildi, trans erkekti. Rüzgar trans erkek olarak doğmuştu. Sadece belirli süreçlerden geçmesi gerekiyordu. Ekonomik özgürleşmesi gerekiyordu, bazı şeyleri karşısına alması gerekiyordu. Hiç sohbet etme şansım olmadı ama yakında sürpriz bir projeye imza atabiliriz Rüzgar'la" dedi. İddialara göre Ayta Sözeri ve Rüzgar Erkoçlar yakın zamanda bir sinema filmi projesi için kamera karşısına geçecekler.

Geri Dön

En Çok Aranan Haberler