MAGAZİN

Selin Şekerci: 'Zühre bana sabrı öğretti'

Çoban Yıldızı'nın Zühre'si Selin Şekerci, Millet'ten Senem Aydın'a samimi açıklamalarda bulundu.Güzel oyuncu,"Bu rol bana sabrı öğretti. Köylü kızını oynadığım için çok gururluyum" dedi.

Selin Şekerci: 'Zühre bana sabrı öğretti'

Selin Şekerci, Most Productions'un yapımını üstlendiği, FOX'un başarılı dizisi 'Çoban Yıldızı'nda Zühre karakterini canlandırıyor. Hayat verdiği karakterle çarpıcı bir oyunculuk sergileyen Şekerci'yle yeni projesinden dizi sektörüne kadar samimi açıklamalarda bulundu.

-

Zühre karakteri size neler öğretti?

-
Zühre bana sabrı öğretti. Onun kadar cesaretliyim ama sabır olmadıkça cesaret hiçbir işe yaramıyormuş. Rolüm bana ödevler belirledi sanki ve gerçek anlamda sabretmeyi deneyimledim.

Çekimler Kapadokya'nın ardından İstanbul'da devam ediyor. Kolay adapte olabildiniz mi?

-
Kapadokya çok güzel geçti. Tek derdimiz, soğuk oluşuydu. Oradan sonra İstanbul açıkçası biraz zorladı. Burada çalışmak her türlü zor, kaotik şehre dönünce sanki iki kat yoruluyormuşum gibi geldi. Ama ekip birbirini öyle seviyor ki, omuz verip toparladık. İyi gidiyor, evinde olma hissi de var tabii.

-
Bugüne kadar en zorlandığınız sahne hangisiydi?

-
Gizli geçit sahnesi! Çok çok dar dehlizlerden geçtim. Üzerimde gelinlikle insan boyunun 3'te 1'i kadar olan daracık yerler... Yönetmenim Murat Can Oğuz, önce kendi girip kamerayı kurup, bana cesaret verdi. Daha doğrusu hem cesaret geliyor hem de şu oluyor; 'Bak kamerayla daracık yerde nasıl da heyecanla sahneyi çekmek istiyorlar, hadi kızım' sesleri döndü zihnimde. Özetle onlar olmasaydı yapamazdım.
-
Zühre, zorla evlendirilmeye karşı çıkıyor. Benzer hikayeleri yaşayan pek çok genç kız var. Bunu bilmek nasıl bir his?

-
Elbette berbat bir duygu. Senin kostümünü giyip oynadığın hayatı yaşayanlar var ve azımsanmayacak kadar çok. Bazen bazı sahneler ağır geliyor, çekerken fazla duygusallaşıyorum. Oralarda tek düşündüğüm şey, kendine gel, bunu yaşayanlar var! İnşallah rol model oluyorumdur. Umarım bir nebze de olsa özgür olabilecekleri umudunu düşürüyorumdur yüreklerine...

Önceki projenizde bir starı canlandırdınız, şimdiyse köylü kızını oynuyorsunuz. Bu geçiş için neler söyleyeceksiniz?

-
Hep istediğim şeydi, oldu! Bazı rolleri sen seçersin, belki doğru gömlek değildir. Bazıları da Zühre gibi seni bulur. Ben o köylü kızını oynadığım için çok gururluyum!

-
Dizi zor bir günde ekrana gelmesine rağmen iyi reyting alıyor. Tutacağını tahmin ediyor muydunuz?

-
Ekip olarak işe her zaman inandık. Gün bizi tabii ki korkuttu. İlk cuma sabahı reyting beklerken gerginliğimizi hatırlıyorum. Ama şöyle bir şey vardı, diziyi izleyen herkes 'Korkmayın yarın listenin başında olacaksınız' demişti. O bizi çok yüreklendirdi. İyi bir şey yaptığını biliyorsun ama bunun takdirini de görünce katmerleniyor. Çok uğraştık, hak ettiğini de aldı!
-
'Evlilik ve çocuk hayallerimi süslemiyor'

-
Diziler bazen beş bölüm bile sürmüyor. Projeye başlarken bu psikoloji oyuncuyu nasıl etkiliyor?

Her işe elbette ki şüpheyle yaklaştırıyor. Ama sektör öyle bir hale geldi ki, neyin tutacağını öngörmek güç. O sebepten birçoğumuz içimize siniyorsa, 'Eyvallah' diyoruz. Biz de bir yerde bu durumu bırakmak zorundayız.

-
Setten arta kalan zamanlarda neler yapıyorsunuz?

Hiçbir şey yapamıyorum. Sadece dinleniyorum. Zühre zor bir karakter ve yorgunluğa tahammülü yok! Düşük performans onu ipe götürür. Dolayısıyla bol bol dinleniyorum, sette enerjim yerinde olsun diye.

-
Kaan Taşaner'le ilişkiniz nasıl gidiyor?

-
Süper!

-
"Evlenmeyi düşünmüyoruz" demişsiniz. Evlilik ya da çocuk sahibi olmak hiç hayallerinizi süslemedi mi?

İlkokulda belki ama sonra hemen geçti(gülüyor).


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön